Portál AbcLinuxu, 2. května 2025 06:45
lilo.conf
bez problémů napíšu od nuly zpaměti, zatímco u GRUBu jsem závislý na dokumentaci. Není to samozřejmě nic, co by se nedalo změnit, pokud bych o to stál, ale zatím mi GRUB nenabídl nic navíc, co by mne motivovalo k přechodu.
Především ze zvyku, také se mi trochu víc líbí jeho filosofie. Ale hlavní důvod je nejspíš ten, že lilo.conf
bez problémů napíšu od nuly zpaměti, zatímco u GRUBu jsem závislý na dokumentaci.
Sila zvyku, chapem Není to samozřejmě nic, co by se nedalo změnit, pokud bych o to stál, ale zatím mi GRUB nenabídl nic navíc, co by mne motivovalo k přechodu.Toto bola u mna killer feature (neskor sa pridali dalsie).
Toto bola u mna killer feature (neskor sa pridali dalsie).
To bych asi řešil jinak (AutoYaST).
Plus to, ze GRUB je default - viac testovany a tak ...
S tím bych tak úplně nesouhlasil, přeci jen se LILO používá v Linuxu o poznání déle než GRUB.
Ale sietova instalacia s AutoYaST-om nie je v konflikte - tu ide o to, ze nebootujem z CD, ale z GRUBU, kt. si root (inst-sys) stiahne zo siete, takze k tomu mozem pridat aj url pre AutoYaST profil.Toto bola u mna killer feature (neskor sa pridali dalsie).To bych asi řešil jinak (AutoYaST).
O tom sa nehadam, ale GRUB je proste preferovany (v tejto distribucii)Plus to, ze GRUB je default - viac testovany a tak ...S tím bych tak úplně nesouhlasil, přeci jen se LILO používá v Linuxu o poznání déle než GRUB.
tu ide o to, ze nebootujem z CD, ale z GRUBU, kt. si root (inst-sys) stiahne zo siete
Na to nepotřebuji GRUB, stačí pxelinux.
To je práce na pět minut. :-)Rovnaky argument mozem pouzit pre konfiguraciu menu.lst. Okrem toho neviem ako ma LILO tab-completion a alternativne konfiguracie?
samozdrejme v Gnome, Gnome aplikace, v KDE, KDE aplikace a ne nejake splacaniny
Na tom mi nic samozřejmého nepřijde. Netuším, proč bych v KDE nemohl používat třeba Firefox, když mi vyhovuje víc než Konqueror.
Mimochodem, když jsem někde zahlédl poučení "slovo samozřejmě neobsahuje písmeno d", připadalo mi to přitažené za vlasy, protože mi nedocházelo, kam by mohlo někoho napadnout tam to d vecpat. Ale asi jsem byl příliš naivní…
Odkdy je Firefox "GNOME-aplikace"?samozdrejme v Gnome, Gnome aplikace, v KDE, KDE aplikace a ne nejake splacaninyNa tom mi nic samozřejmého nepřijde. Netuším, proč bych v KDE nemohl používat třeba Firefox, když mi vyhovuje víc než Konqueror.
Mimochodem, když jsem někde zahlédl poučení "slovo samozřejmě neobsahuje písmeno d", připadalo mi to přitažené za vlasy, protože mi nedocházelo, kam by mohlo někoho napadnout tam to d vecpat. Ale asi jsem byl příliš naivní…To je přirozený jazykový jev na rozhraní určitých druhů hlásek (někde bych i snad našel, jak se tomu učeně říká), není tedy třeba být překvapen. Snad jen, že to vypovídá o autorově malé kultivovanosti co se týče normované podoby jazyka... A mimochodem, ty vaše tagy odstavců tady v systému abíčka jsou a) otravné pro ty, kdo vás chtějí citovat, protože je musejí odmazávat, aby nemuseli sami umisťovat do svých příspěvků tytéž tagy, které b) jsou úplně zbytečné, protože stačí prostě odřádkovat
ABCLinuxu umožňuje dva způsoby formátování:
S kombinováním obou variant mám velmi špatné zkušenosti; např. pokud jsem důsledně nepoužíval pro odstavce element p
, systém mi nahrazoval prázdné řádky i uvnitř elementu pre
, takže všechny prázdné řádky v ukázkách zdrojáků byly zdvojené. Proto kromě nejjednodušších případů (jednoodstavcové odpovědi) používám důsledně HTML elementy i pro odstavce.
Výchozí nastavení desktopových efektů.
Výchozí to sice je (stejně je to i v Ubuntu), ale dá se to vypnout v ccsm, plugin animace, karta focus.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.