Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 14:00

SUSE a mod-xslt2

7.3.2006 11:30 | Přečteno: 1178× | Mohlo by se někomu hodit

Srdce mi zaplesalo radostí, když jsem v jednom příspěvku viděl zmínku o modulu pro Apache dynamicky zpracovávajícím soubory XML a transformační styly. Přesně toto jsem právě potřeboval najít a zprovoznit – kohopak by nepotěšilo, že už má vlastně půl práce hotovo?

Druhá polovina práce se však ukázala komplikovanější, než jsem čekal. Mezi oficiálními balíčky ani mezi neoficiálními známými zdroji jsem RPM pro mod-xslt2 nenašel. Při té příležitosti jsem objevil existenci jiných dvou modulů, nicméně původní mod-xslt zdá se být mrtev a murka již jen podle popisu neumí to, co potřebuji. Škoda, neboť zrovna ta je v SUSE přímo na instalačních médiích.

Stáhl jsem tedy zdrojové texty, doinstaloval hlavičkové knihovny pro Apache a pustil se do kompilace. Zádrhel nastal už přípravě (./configure), ta mi jak v SUSE 9.3 tak v 10.0 skončí chybovou hláškou:

configure: error: apache2: 'aprutil-0' library found is not valid.
Jak jsem záhy zjistil, problém se týká i starších verzí SUSE a řešení se nachází mailing-listu vývojářů modulu. Prý je problém v samotné distribuci a je zapotřebí překompilovat apache a nespecifikované části systému ... děkuji nechci. Naštěstí je zde k dispozici také balíček pro SUSE 9.2, který (podruhé naštěstí) funguje i v novějších verzích, zkoušel jsem opět 9.3 a 10.0.

       

Hodnocení: -

zatím nehodnoceno
        špatnédobré        

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

Komentáře

Nástroje: Začni sledovat (1) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře. , Tisk

Vložit další komentář

7.3.2006 16:27 Lukoko | skóre: 8 | blog: Lukoko | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE a mod-xslt2
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
jojo ... z vlastni zkusenosti vim, ze vetsina starsich balicku v suse jde pouzivat i v novejsich verzich
Mac OS X je taky unix
7.3.2006 19:13 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE a mod-xslt2
To ma na svedomi LSB
Project Satan infects Calculon with Werecar virus

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.