Portál AbcLinuxu, 5. května 2025 08:31
Není jisté, co tam přidali herci a co pocházelo z vlastního díla. V knize si máš možnost představovat a vybavovat si podle popisu, v jakémkoli zpracování už je tam více vnucování cizích představ.
Audio knihy moc neznám, snad jich pár mám, ale neposlouchám, zatím. Přijde mi, že u knížky se můžu zastavit, kde chci a kdy chci, když čtu, že mluví žena, tak si představím nějak přájemý hlas, u muže stejně tak. Čili nemůžu soudit.
Ono se v tom proroctví říká i "dokud někdo není připraven něco přijmout, tak si toho nevšimne." Čili třeba se k tomu vrátíme, třeba ne, třeba najdete lepší čtení vy a třeba já. Já o tom zřejmě dám vědět zde
P.S. co anketa na knížky, co na ně nezapomenete? (už bidim, jak tam někdo napíše Teorii elmg.pole nebo Mechanická pružina II )
zároveň mi ale pan Redfield ukázal, jak snadno se dá manipulovat s podvědomím čtenáře... kniha je vlastně příběh muže, který cestuje do Peru a pátrá po tajemném Rukopisu, který se oficiální vládní a církevní místa snaží potlačit... Rukopis je tedy něco tajemného, zakázaného, pronásledovaného... podvědomě to nutí čtenáře chránit jeho obsah, zapamatovat si ho, nekriticky přijmout názory v něm zapsané, pomoci ho zachovat... když jsem se při tom přistihl, hodně dlouho jsem tu knihu neotevřel... dnes už ji čtu jinak - bez napětí, bez touhy pomoci... ale jako optimista se ptám - proč se tímto stylem ku..a nepíšou učebnice
Mně se líbily ty body, vhledy, souvislosti, co říkaly - jak je náš život ovlivňován, jak ten zdánlivý chaos spolu může souviset. Nebral jsem ji doslova, ale jako symbol, že musím začít u sebe.
Nechci sem ty vhledy (body poznání) psát, at neberu ostatním ten pocit z nepoznaného, když si to sami přečtou.
Takže tím říkáš "asi za to nestálo, ani za to pamatování"?
Svoje poznámky k C.P. jsem našel, tři docela hustě popsaný A4. Zatim se mi to sem psát nechce - měl jsem dřív v úmyslu dát sem ty body, pravidla.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.