Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 19:02
Žádný vendor netvrdí, že VDI je samospásné a že dokáže nahradit workstation s Catia a pod. Dokud nedozraje PCoIP a plná podpora framebuffer na serveru, tak VDI vyřeší méně jak 100% desktopů.
Nevím, jaký buzmek zmiňujete. VDI je většinou spíše SW, ale běží i na tenkém klientovi alias buzmek. Před dvěma lety o úspoře na energii nikdo nechtěl slyšet. Je to tím, že se účet 4,- Kč/kWh nedává na vrub provozu ICT. V organizaci, kde je 800 "buzmeků" se spotřebou 4W dělá úspora jen na energii 708.922,- Kč. Pro někoho je to možná číslo, co se nepíše ani do reportu. Ale neznám společnost, co by hodila úsporu 700k jen tak do kanálu. Možná jsem konzervativní a úspory nejsou od roku 2008 v kurzu
cca 1 kč/kwhTo je velmi zkreslená informace. 1 Kč/kWh je řekněme průměrná burzovní cena za silovou elektřinu. Odběratelé připojení na VN sice neplatí transformaci a "poslední míli" (NN přípojku), ale ty zbývající složky platí stejně - tím myslím poplatky za přenos, dispečink, OTE, OZE atd. Co se týká silové elektřiny, tam je to výrazně složitější než u odběratelů NN. Záleží na způsobu, jak se elektřina odebírá (fabrika odebírající prakticky konstantní příkon může dosáhnout na dost výhodné ceny, ale každé vybočení nahoru i dolů je tvrdě penalizováno). Nehledě na sledování účiníku a přirážky za nedostatečnou kompenzaci jalového výkonu.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.