Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 09:09
Vím o tom, udělám to teď přes Vánoce (stejně ty servery budu přeinstalovávat, tak to spojím).
Vidím to tak, klikneš na tag, do kóda sa vloží príslučný tag a zobrazí sa hotová forma a zdrojový kód zároveň.:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Znám WYMeditor, který je celkem dobrý, ale bohužel je to webová záležitost. A přijde mi nesmyslné pouštět v rámci desktopové aplikace jádro webového prohlížeče, což je nesmírně komplexní věc. Chtěl bych tedy něco pro Qt případně GTK, ale spíš asi Qt.Čemu přesně jsi na tom nerozuměl? Nemluvě o tom, že to, co jsi navrhl, je v podstatě totéž jako formulář pro zadávání komentářů zde na Abclinuxu, jen by se náhled aktualizoval dynamicky namísto až po kliknutí na tlačítko. To není WYSIWYM, po kterém se xkucf03 ptal. Četl jsi ten blogpost vůbec?
BTW: jak funguje ten web Kernel ultras? Koukal jsem, že tam jde i vytvářet adresáře a soubory a je to persistentní – vytvořený obsah vidí i uživatel z jiného prohlížeče. To je celé nějak emulované nebo je pod tím normální operační a souborový systém, na který je to napojené?
Takový WYSIWYM editor jsem zatím nenašel a myslím, že je to docela škoda.Taky si to myslím, a to docela dlouho. Jenomže použít pro toto nějaký WSIYWYG paskvil je blbost. To je jako dělat rovnák na vohejbák...
To záleží, jak je uvnitř udělaná ta komponenta a jaký má objektový model – z dobře napsaného WYSIWYGu by měl jít ten základ vykuchat a použít. Ale často to asi bude bohužel prolezlé tím formátováním a HTML.
Koukal jsem trochu na ten LyX – v něm ten editor vypadá dobře, akorát je to obrovský projekt, takže vypreparovat z toho jen komponentu editoru asi taky nebude triviální.
Elementy nejsou jen HTML – elementy jsou v DOMu (Document Object Model). Je otázka, jestli je DOM nejlepší model pro WYSIWYM, ale docela bych i řekl, že ano – je to strom, v něm jsou uzly/elementy, které můžou mít i atributy. To na WYSIWYM perfektně pasuje. Mohl bys sice vymyslet nějaký ne-DOMový model sémantického dokumentu, ale pravděpodobně bys došel k něčemu velice podobnému, jako je DOM, akorát by se ty prvky a metody jmenovaly jinak.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.