Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 03:30
Ale IMHO s každým takovým nařízením jsem blíže a blíže minulému režimu...
No to si právě až tak moc nemyslím. Dříve se klíče prodávaly v podobě HW klíčů. Šlo o fyzický objekt se kterým si člověk mohl dělat po jeho koupi co uznal za vhodné. Dokonce se některé starší HW klíče daly ještě nedávno sehnat na Aukru. Nikdo s nima moc neměl problém (pokud se nerozflákaly). Mám přístup k nějakému _dražšímu_ proprietárnímu SW, ale i tak u něj o pocit vlastnictví nepřicházím, protože nabízí jakéhosi průvodce přenosem licence a i když je to jednoznačně složitější, furt mám možnost právo používat produkt přesunout na kohokoliv na koho uznám za vhodné (mimo jiné nabízí i domácí licence, tak to není až tak strašné). V rámci možnosti tedy budiž. Kde mi to opravdu schází jsou právě produkty Microsoftu. Sice někde něco je, ale s vlastnickými právy tak omezenými že mám pocit, že to ani vlastně nevlastním a jedinou možnost kterou mám je to buď používat a nebo to zaplatit a smazat (a i tato možnost bude v budoucnu více a více omezována).
Doporučuji přečíst si definici vlastnictví. Velmi zajímavá je i kapitola „Druhy a formy vlastnictví v komunistickém režimu“. Za socialistické společenské vlastnictví by se všichni čerti čertili, ale čtvrtý druh vlastnictví/nevlastnictví se zdá nikomu vůbec nevadí. Samozřejmě nejsem příliš příznivcem vynucování kravin ze strany Evropského parlamentu, takže to těžko říct jak to řešit legislativně.
Also, když mi to nepatří, nepatří mi ani licence.No právě by mě zajímalo co mi vlastně patří když si něco od Microsoftu koupím. A nebo si kupuju nějakou softwarovou službu?
Proč je tak těžký to vrátit?To by neměl být problém ani licenčně:
Můžete se obrátit na výrobce či instalátora zařízení, nebo na prodejce, pokud jste si software zakoupili přímo, který vám sdělí podmínky vrácení. Na základě těchto podmínek můžete software nebo zařízení vrátit a obdržíte náhradu či kredit.a dokonce už se to podařilo i fyzicky. Nemluvím však zde o možnosti vrácení. Je to podobné vrácení libovolného zboží. Na to je zákon. Na druhou stranu neexistuje žádný zákon který by vyloženě vynucoval vlastnická práva majitele zboží, protože krom pár omezených produktů s tím není nejmenší problém. Můžu je měnit jak uznám za vhodné. Teda až na těch pár specifických případů.
A ještě mi napadá, když je NTFS produkt Microsoftu, nevím jestli se na něj vztahuje EULA, znamená to, že data mnou vytvořená jsou moje, ale způsob uložení na disku pod NTFS mi nepatří? Takže vlastně mi Microsoft zase jen dává příležitost si uložit u nich data na svém disku?Jinak tohle téma začíná být aktuální s příchodem všelijakých securebootů a UEFI a bůh ví čeho. Zatím platilo že majitelem veškerých dat na disku i v paměti (klidně i binárních) je ten člověk který je provozuje. Jednoduše k nim má fyzický přístup a ten se dá těžko omezit. Bohužel i v této oblasti je Microsoft průkopníkem.
Prečo práve vlak? Ja tým občas jazdím a fakt ma serú samovrahovia, kvôli ktorým mi spoj mešká 2 hodiny.
odděleně používat nebo virtualizovat funkce softwaru;Aha, takže reálná situace, kdy jsem zkopíroval Slackware z běžícího hlavního kompu na vývojový komp (pro debugging BIOSu karty, na které je PC), po vyhoření MB přesunul na druhý vývojový komp (s pouhou změnou kernelu) a po dokončení ladění píchnul přímo do debugované karty ... asi nebude moc kompatibilní s MS EULA?
provádět zpětnou analýzu, dekompilaci či rozklad softwaruEvery Single One
můžete umožnit až 20 dalším zařízenímA to jsem si říkal, že bych si nahostoval agario server
(v) Vzdálený přístup. Maximálně jednou za 90 dní smíte určit jednoho uživatele, který fyzicky používá licencované zařízení jako licencovaný uživatel. Licencovaný uživatel smí k licencovanému zařízení přistupovat z jiného zařízení za použití technologií vzdáleného přístupu. V každém okamžiku může jeden další uživatel získat prostřednictvím technologie vzdáleného přístupu přístup k licencovanému zařízení z jiného zařízení. Předpokladem je, že vzdálené zařízení disponuje samostatnou licencí ke spouštění stejné nebo vyšší edice tohoto softwaru.Takže vnc jen pro win10 uživatele? :-O
Vaše soukromí je pro nás důležité.To by se dalo vyložit i jiným způsobem
Vaše soukromí je pro nás důležité. ... vyjadřujete svůj souhlas s tím, že společnost Microsoft může shromažďovat, používat a zveřejňovat informace ...Soukromí je pro nás důležité, ale za určitý obnos, informace o Vás, rádi předáme.
B. Němcové Břeclavská Bří. Mrštíků Celnice-dálnice Dolní Doubravka F. Palackého Gagarinova Havlíčkova Hrnčířská I. Olbrachta I. příční II. příční III. příční J. Husa ~> xo|cut -f 4- J. Nerudy J. Wolkera K. Čapka K. Černého Komárnov Komenského Kostická Kout I. Kout II. Kout III. Krátká Lesíčková Lipová Luční M. Šolochova ~> xo|cut -f 4- Masarykova Mlýnská I. Mlýnská II. Mlýnská III. Motorest MUDr. Kepáka Na dílni * Na pastůškách Na peci * Na Šlajsi * Nádražní * Náměstí * Nová Pastvisko I. Pastvisko II. ~> xo|cut -f 4- Přívoz Sadová Smetanova Sokolská Souhrady Stráže Školní U hřiště * U stadionu U struhy I. * U struhy II. * Vinohrady Zahradní Záhumní ZámeckáKandidáti zkoušeni a v katastru není. Poprvý v životě jsem viděl jednotlivé komponenty DCT přímo v obrázku a jsem z toho paf (příloha).
Jinak lekce ze sociálního inženýrství: Nač tak složitě? Stačí se stavit na obecním úřadě, znát přezdívku a dostaneš od hodné paní úřednice jméno, adresu, číslo OP, velikost bot, rodokmen a veškeré údaje a kompletní historii i s aktuálníma drbama. Jedna z nevýhod bydlení na vesnice na které zná každý každého. Ve vedlejší vesnici ti dokonce adresu a údaje pošle mailem osobně paní starostka, pokud si vymyslíš příběh o tom že si nějaký ztracený syn z Austrálie. Byla z toho aféra. Nic z toho tady není považováno za citlivé údaje, ale veřejně známé informace.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.