Portál AbcLinuxu, 5. května 2025 00:35
Hodnoty 100 Mb/s a 40 MB/s samozřejmě porovnávat lze, stejně jako můžete porovnávat 130 mA a 0.2 A nebo třeba 66 milimetrů a dva palce. Literaturu raději doporučím já vám, a to konkrétně učebnici češtiny, hned v první větě máte tři hrubky a jako bonus jedno vynechané písmeno…
Tenhle 100mbit Vám upřímně závidím. Já se na něm pořád nemohu dostat přes nějakých 40 MB/s. :-/ O latenci ani nemluvím.Pokud jde o můj názor, autor naznačuje, že 40MB/s ždíme z ethernetu, zatímco ATA disk sype data podstatně rychleji. To má asi dobrou síť, naše 100Mbitka přenese nějakých 7MB/s ale pravda, pakety maj v cestě jeden switch. Nicméně 100Mbitka by mohla utáhnout nějakých 10MB/s, a v full-duplexu možná i 20MB/s. Nebo se pletu?
Až mi bude tak 110, příjde bůh a zmáčkne reset
MILUJU MILOVNIKY CESTINY KDYZ SE JIM VYRAZKA NA CELE OBJEVI VZDY KDYZ VIDEJ HRUBKU U JINYCH SAMI PRISPEVKY PISOU V MS-OFF OFFICE JDE TU O BOOTOVANI A JE MI JEDNO JESTLI Z HRUBKAMA NEBO NE HLAVNE KDYZ JE TO K VECI A POMUZE MI TO
debata o hov.ně. Někdo buď nechce rozumět, nebo nerozumí....
prostě 100Mbit sítí víc než 12MB/s neprotlačíš a víc to rozebírat nemá smysl. 100ková síť je tak na úrovni disků z poloviny 90. let a to se nezmiňuji o příšerných přístupových dobách
next-server adresa_TFTP_serveru;
v konfiguraci dhcpd (ale pravda je, že jsem nezkoušel provozovat TFTP na jinym stroji, než je dhcpd)
next-server
, ale co me zarazi je to, proc se TFTP server (nekde) hleda na adrese brany, to proste nechapu.
ja mam take dhcp a tftp na stejnem stroji, ale brana je na jinem a proto byla potreba uvest volbu next-server
, ale jak sem psal, bylo to nutne jenom na nekterych strojich - a to me dost matlo.
Internet Systems Consortium DHCP Server V3.0.3
verte nebo ne, opravdu mam na siti dva klienty, ktery bootuji i bez next-server (alespon pxelinux nabehne a dal sem to s nima nezkousel, protoze sem to nepotreboval - prisel sem na to nahodou pri experimentovani)
mate pravdu v tom ze problemu mi napachali dost apt-get install rpld memtest86
rpld - RPL/RIPL remote boot daemon memtest86 - A thorough real-mode memory tester... a ked som to nakonfiguroval, spustil sa na diskless klientovi memory tester. Super. Lenze ja by som chcel nabootovat Linux kernel 2.6.x, ale to mi nejako odmieta. Poradi niekto, ako nakonfigurovat rpld daemon, aby sa to nastartovalo? Nejaka cesta sa ukazuje byt cez natiahnutie tftp bootloadera a pokracovat klasicky cez tftpboot (ten mi uz funguje, rovnako NFS root pripojeny read-only). Ale neviem v akom formate ma byt, skusal som strasne vela konfiguracii ... Snazil som sa nieco vyklikat na http://rom-o-matic.net, ale pre sietovku via rhine (presnejsi typ zatial neviem) mi to nejako nefungovalo. Diik za kazdu radu P.S.: patchnute startovacie skripty pre rpld mozem dodat.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.