Portál AbcLinuxu, 6. května 2025 22:49
Pure se zákazníkům zavazuje platit za energii a prostor úložiště. Poznejte vývoj low-code a no-code. Taktik překvapil. V Česku je nejméně ICT specialistek z celé EU. Přístup low-code používá skoro polovina firem. Náklady na cloud se snadno mohou vymknout kontrole.
Společnost Pure Storage se zavázala, že svým zákazníkům služeb Evergreen//One Storage as-a-Service (STaaS) a Evergreen//Flex bude hradit náklady na energii a prostor v racku. Zároveň představila nové záruky týkající se ochrany dat (No Data Migration, Zero Data Loss a Power and Space Efficiency) spolu s flexibilními upgrady a financováním v rámci celého portfolia Evergreen.
Stále více firem se obrací k inovativním metodám pořízení firemního systému či aplikace typu CRM, ERP, evidence projektové nebo HR agendy, marketingu či obchodu. Nyní vstupují na scénu Low-code a no-code technologie, které revolučním způsobem mění paradigma tvorby softwaru a dávají firmám možnost rychlejšího, efektivnějšího a ekonomicky dostupného vývoje firemních systémů. Tyto technologie se stávají klíčovou součástí strategií digitální transformace.
Společnost Taktik uspořádala v Praze pro svoje zákazníky tradiční prezentaci svých dodavatelů z oblasti kyberbezpečnosti a virtualizace, jejichž produkty a řešení jim u nás dodává. Šlo o SimSpace, SentinelOne, Nutanix a Greycortex Mendel. Překvapením bylo, že tentokrát se tato akce nekonala na Žižkovské věži, ale v hotelu Aria.
Zatímco v Evropské unii činí podíl žen na pozicích ICT specialistů 18,9 %, Česká republika je v tomto ohledu s pouhými 10,9 % jednoznačně nejhorší. Na rozdíl od většiny zemí, kde během posledních 10 let podíl ICT specialistek rostl, v ČR k žádnému zlepšení nedošlo. Společnost Ness Czech chce situaci změnit, a tak aktivně podporuje kariéru žen v IT. Vychází jim vstříc v řadě oblastí, od startovních pozic, přes flexibilitu až po vzdělávací a rozvojové programy. Nejvyšší zájem mají aktuálně uchazečky o IT pozice zaměřené na testování a Business Intelligence.
Digitalizovat začaly přibližně čtyři pětiny firem v Evropě a dalších částech regionu EMA. Třiačtyřicet procent jich přitom vyvíjí aplikace pomocí technologie low-code, která vyžaduje jen minimum programování. Aplikace lze vytvořit mnohem rychleji, někdy už za měsíc. Podniky si přes low-code vytvářejí zejména nástroje na uzavírání smluv, správu objednávek, tvorbu e-shopů nebo rozpoznávání textu. Vyplývá to ze studie společnosti KPMG.
Poskytovatelé cloudových služeb tady nejsou od toho, aby vám šetřili peníze. Pokud si objednáváte pizzu a začnete přidávat jednu ingredienci navíc za druhou, také vás prodejci nezastaví a nezeptají se, jestli jste si jistý, že to všechno potřebujete. Na několik otázek v souvislosti s cloudem, náklady na tyto technologie a možnými optimalizacemi odpovídá Michael Cade, Global Field CTO Cloud-Native Product Strategy ve společnosti Veeam Software.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.