Portál AbcLinuxu, 6. května 2025 10:46
Nikdo samozřejmě netvrdí, že tyto metody jsou dokonalé. Nicméně podle zkušeností alespoň něco zadrží. Od běžné komunikace podepsané PGP klíčem jsme bohužel ještě celkem daleko a myslím, že je lepší alespoň nějaká obrana, než žádná.
Abych byl upřímný, tak možnost výše popsaného deadlocku mě nedocvakla a je to asi pravda. Otázkou je, jak moc je v našich končinách tato hrozba reálná a jak často by k takovému problému ve skutečnosti došlo.
Adresy se každý nerad vzdává, ale zase je lepší předcházet tomu být zařazen do spamlistu, než tomu nechat volný průběh a pak se divit, co to tam vlastně chodí.
P.S. druhý díl by měl být o něco praktičtější (alepoň doufám)
Muj antispamovy filtr (procmail) vychazi z jednoduche myslenky, ze 99% spamu jsou anglicke spamy. Kazdy prichozi mail tedy prozenu scriptem, ktery zjisti pomer anglickych slov (pomoci /usr/share/dict/words) a pokud je vyssi, nez urcite procento (80), pak je povazovan automaticky za spam (pokud neni na white-listu).
Tedy mam i white a black listy. Pokud nemate anglickeho pritele/kyni, pak je to VELMI pouzitelny a ucinny antispamovy filtr.
Nevyhody jsou, ze pokud chcete dosta(va)t nejakou anglickou postu, je treba danou adresu nejprve pripsat do white-listu
mailto:
, pak to teprve funguje . Mirek
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.