Portál AbcLinuxu, 3. května 2025 22:48

Nástroje: Začni sledovat (1) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Vložit další komentář
23.2.2005 08:27 puco
Rozbalit Rozbalit vše Tych patentov je este viac.
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Za rok 2003 to bolo 3 415, to len tak pre doplnenie.
23.2.2005 08:54 GM
Rozbalit Rozbalit vše hm, dobry
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Moc se mi líbí slovo degen a navíc přesně pasuje na autora článku. Ke všem těm kreténským kecům, bych chtěl podotknout, že Sun pochopil kouzlo slůvka open source (což jsou mimochodem slov dvě) tak strašně pozdě, že už před lety začal spoluúčast na vývoji gnome a OpenOffice vzešlé ze Sunový StarOffice se nám blíží k verzi 2. Byl jsem neurvalý a vulgární? Skvělé, přesně to jsem chtěl
23.2.2005 09:50 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
Rozbalit Rozbalit vše Re: hm, dobry
Sun akorát pochopil, že když bude pořád veřejně řešit, že by možná něco uvolnil pod FOSS licencí, a občas, když už všichni vidí, že akorát planě žvaní, něčím opravdu přispěje, bude se o něm hodně psát. Sun má stále v plánu ovládnout svět Solarisem, který je jeho milášek a FOSS je jen částečně a pod mizernou licencí.
23.2.2005 10:23 Tomáš Hála | skóre: 39 | blog: blog
Rozbalit Rozbalit vše Re: hm, dobry
Jestli nedokážeš svůj názor prezentovat slušně a bez osobních útoků, tak se bež příště odreagovat někam jinam. Tady nejsme na podobné výlevy zvyklí.
23.2.2005 15:08 Martin
Rozbalit Rozbalit vše Re: hm, dobry
Byl jsem neurvalý a vulgární? Skvělé, přesně to jsem chtěl
Takoví lidé tu nejsou vítáni.

Já myslím, že ten článek je vcelku dobré zamyšlení.
Mikos avatar 24.2.2005 19:50 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: hm, dobry
Sun sice uvolnil StarOffice jako OpenOffice, jenže jinak je jeho "podpora" opensourcu velmi napováženou... konkrétně co se týče Linuxu (Solaris je mi naprosto ukradený), tak tam je to řekl bych opravdu velmi znát... lidé ze Sunu neustále mění své názory, jejich podpora či nepodpora Linuxu se řídí zřejmě podle měsíční fáze, jinak si to vysvětlit neumím :-) Sun to hraje na všechny strany (vščetně M$) a podle mě v dosti případech opensourcu spíš škodí, než prospívá (ale ano, OpenOffice mu nikdo neupře... nicméně v současnosti se Sun snaží opensource řekl bych ovládnout - jejich CDDL je toho jasným důkazem).

Zkrátka autor článku má pravdu ;-)
CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
25.2.2005 13:21 ba*d
Rozbalit Rozbalit vše Re: hm, dobry
Akorat si to trochu pletes. StarOffice nejsou prvotne od SUNu, ale koupili nemeckou firmu. Ta mela na konte par dalsich hodne vymakanych aplikaci, ktere se nam v dobach 2.0 2.2 zdali neskutecne. StarOffice byly a ted nevim jestli primo open source nebo jenom free. SUN je zpoplatnil. Jako reakce byl narek komunity (prece jenom to byla jedna z nejvyspelejsich uzivatelskych aplikaci) a tak SUN, aby si neublizi v potencionalne rostoucim segmentu, vyhodit OpenOffice (devel vetev StarOffice).

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.