Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Pokud jste Michal Křenek, přihlaste se a bude vám zobrazena vaše domovská stránka.
Přezdívka: Mikos
Moje domovská stránka: http://mikos.sg1.cz
O mně: Jsem spokojeným uživatelem Arch Linuxu a dříve i Gentoo. Ovšem jsem taktéž velkým "klikačem" a nedám dopustit na eye-candy. Možná podle toho už tušíte, že jako desktop používám KDE a mám ho velice rád (uplně před sebou teď vidím ty opovržlivé pohledy všech "pravověrných" Linuxáků ). Jsem také velkým příznivcem GNU a filosofie Free Softwaru (musím dodat obligátní "free as in speech").
Odbočím-li od Linuxu k reálnému životu, tak vězte, že nyní studuji jadernou chemii na Fakultě Jaderné a Fyzikálně Inženýrské ČVUT. Hodně se zajímám o vědu - nejen o chemii, ale i o jadernou fyziku, kvantovou mechaniku a speciální i obecnou teorii relativity. V budoucnu (pokud se tedy na jaderce udržím) bych se chtěl věnovat výzkumu, protože věřím že je to něco, co může lidstvu prospět, něco co má skutečný smysl. Ano, jsem si vědom toho, že jsem nejspíš jen naivní idealista
Ale hodlám se svých ideálů držet...
No a co se týče zájmů, tak jsem vášnivým sci-fistou (stargejťákem a tak trošku i trekkie) a metalistou (i když tak na první pohled vubec nevypadám). Co to obnáší? Zbožňuju klasickou sci-fi literaturu od autorů jako Asimov, Heinlein, Simak, Clarke, Lem a dalších. Miluju sci-fi seriál Stargate SG-1 a Stargate Atlantis a rád mám i Star Trek. No a poslouchám hudbu (nejen) od heavy a speed metalových kapel jako Iron Maiden, Judas Priest, Helloween, Gamma Ray, Iced Earth, Metallica, Hammerfall a spousty dalších.
No a to je o mě asi tak vše
Rok narození: 1984
Bydliště: Praha
Linux používám od roku: 2003
Patička: CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
Datum registrace: 22. 1. 2005
Skóre: 34