Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Už je tomu opět několik měsíců, co jsem tu ukazoval své poslední screenshoty. Tentokrát žádné vychytávky (nová thémátka do SuperKaramby) nebudou, vše mám v tomto směru již delší dobu tak jak mi vyhovuje. Ale milovníci KDE eye-candy snad ani samotnými screenshoty nepohrdnou
Styl: Polyester, Dekorace oken: flatKnifty, Ikony: SnowIsh
Jak jste si mohli všimnout, na jednom screenshotu mám pro porovnání hozený jiný styl (Lipstik), který je bez oné černé lišty okolo menu. Sám si nejsem jistý, co se mi více líbí. Jestli světlejší celistvý vzhled nebo vzhled říznutý trochu víc černou. Spíš ale inklinuji k oné verzi s černou lištou kolem menu A co vy na to, co se vám líbí víc?
Btw. pokud chcete, můžete si ode mě stáhnout barevné schéma které používám (výchází ze stylu CleanStik, ale je upraveno).
A obligátní disclaimer: pokud nemáte rádi KDE či nesnášíte eye-candy, tak se prosím v diskuzi pod blogem ani nevyjadřujte, nestojím o žádné flejmy. Vkus je čistě subjektivní záležitost
Tiskni
Sdílej:
Orange-look
, okraje oken Gilouche
a mirne upravene Dropline Neu!
ikonky.Lucida Calligraphy
. Ale kde ji stahnou tetuším. Já osobně jí mám asi z win, klidně ti ji poš... :)