Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Už je to pár měsíců, co jsem v Pythonu napsal prográmek tv_grab_cz, který stahuje televizní programy ze serveru 365dni.sms.cz a generuje z nich XMLTV soubory. Pokud vlastníte televizní kartu, je to nesmírně užitečná věc, jelikož většina TV aplikací (např. TVTime, MythTV, Freevo, atd.) XMLTV přímo podporuje. Původně jsem chtěl program zveřejnit teprve až dodělám automatické generování stop-časů (v současnosti se musí na vygenerovaný soubor spustit ještě program tv_sort
z balíku xmltv, který stop-časy dodatečně vygeneruje a soubor přetřídí), ale pár lidí mě prosilo zda bych ho nezveřejnil už nyní, takže tady ho tedy máte
Grabber má celou řadu nastavení, jako první věc tedy určitě vyzkoušejte tv_grab_cz --help
. Co stojí za zmínku je volba --parsetitle
, která zajistí parsování titulků programů, takže např. z titulku "Kobra 11 VII (10)" vyčte, že se jedná o 10. díl 7. série daného seriálu a uloží tuto informaci do výsledného XMLTV souboru (ale pozor, některé TV aplikace těmto rozšířeným atributům XMLTV specifikace nerozumí, takže tato volba možná nebude pro vás to pravé).
Můj tv_grab_cz
ještě zcela neodpovídá specifikaci API XMLTV grabberů (jelikož neukládá konfiguraci do souboru a negeneruje stop-časy). Ovšem upravit ho tak, aby specifikaci API grabberů odpovídal, by nemělo být složité a až budu mít více času, hodlám to udělat.
Jinak v grabberu používám modul keepalive.py
, který pochází z výborného pythonovského balíku urlgrabber a rozšiřuje funkčnost urllib2
o keep-alive spojení. keepalive.py
je v mém balíčku přiložen, nicméně tv_grab_cz
funguje i bez něj (pak však samozřejmě není využito keep-alive spojení).
Pokud by někdo z vás byl pythonýr a chtěl by grabber vylepšit, budu mu moc vděčný. Patche přijímám s otevřenou náručí
Tiskni
Sdílej: