Portál AbcLinuxu, 21. července 2025 21:20
Že je tam AMR procesor vím, ale nějak mi to splynulo s Power VR grafickým akcelerátorem
Ale s tím softwarem je to slabé: jako multimediální přehrávač bych to bral, jako alternativu netbooku také. Ale ne jako herní konzoli. Pokud jsem pochopil z diskuzí ve fóru, tak není ani jisté, zda v Pandoře kvůli problémům s licencemi bude něco víc než operační systém. A je-li Pandora prezentována jako herní konzole (což nelze popřít), tak je bez balíku her dost nevyužitá (nezaznamenal jsem, že by nějaká velká herní společnost něco pro Pandoru uváděla a homebrewed Quake to nezachrání). Chápu "geekovské" našení, ale otázkou je, nakolik je nastavený model komerčně udržitelný. Třeba PSP se jen v Japonsku prodá za měsíc mnohem víc než se prodalo všech GP32 za celou dobu prodeje.
A půjde s tím přistupovat k internetu? Že bych to používal jako noťas
Takže výhledově by to bylo použitelné?
Je tam wifi a bluetooth a určitě by šel zprovoznit nějaký USB modem nebo síť přes usb to rj45 adaptér. Ale pro serioznější práci to asi bude omezovat klávesnice, která je očesaná na minimum.
Z wikipedie:
Jeden z hlavních užití pandory je pro domácí hraní a emulaci starších počítačových systémů a herních konzolí. Vývojáři Pandory již ukázali funkční emulátory pro PlayStation, Amigu, Super NES, Atari Jaguar a Sega Mega Drive software.
Myslím že pro PS je her dost, ne? ;) Je trochu škoda že si o ní lidi hledají tolik info a tohle základní přehlédnou.
Mě samotného láká spíš jako docela zajímavé PDA s dlouhou výdrží a dotykáčem. Například na zaznamenávání go partií při turnajích. Sice jsem doufal že totéž by mohl zastat FreeRunner, ale toho se bohužel plně funkčního dočkáme kdoví kdy :(.
Pochybuju, že by to rozjelo nativní linuxvý hry, když to nemá normální OpenGL... Ale on to určitě někdo portuje. Prostě přenosná OpenTTD mašinka
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.