Portál AbcLinuxu, 10. května 2025 13:42

Dotaz: propojeni asus eee (D-SUB) --> televize (scart)

7.7.2010 08:28 jirka
propojeni asus eee (D-SUB) --> televize (scart)
Přečteno: 1523×
Odpovědět | Admin
potřeboval bych obcas propojit muj netbook s televizemi abych je mohl vyuzit jako druhy monitor na promitani fotek, resp. prezentaci.

Netbook ma jen D-SUB vystup. Protoze potrebuji pripojovat ruzne typy televizi ktere maji vzdy alespon SCART, tak jsem si poridil kabel VGA-SCART. O problemech, ze to nemusi vzdy (na vsech televizich) fungovat jsem dopredu vedel, ale protoze to stalo jen "par" korun, tak jsem to vyzkousel, bohuzel to skutecne muj problem nevyresilo: v netbooku mi sice druhy monitor automaticky pribyl, ale na TV jsem nic nevidel.

Chtel jsem se tedy zeptat, zda mate nekdo zkusenosti s pripojenim televize k pocitaci prez VGA-SCART? Je-li mozne nejakym nastavenim donutit fungovat obe zarizeni pres vyse zmineny kabel, nebo je nutne zakoupit nejaky konvertor?

Dekuji
Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

7.7.2010 08:40 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
Rozbalit Rozbalit vše Re: propojeni asus eee (D-SUB) --> televize (scart)
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Nikdy jsem to nezkoušel, ale mělo by to chodit. Musíš však správně nastavit parametry VGA out, tedy vhodnou modline, viz např. http://www.edaboard.com/ftopic32283.html
the.max avatar 7.7.2010 12:57 the.max | skóre: 46 | blog: Smetiště
Rozbalit Rozbalit vše Re: propojeni asus eee (D-SUB) --> televize (scart)
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
google, muzes zkusit i jine kombinace

schema HW + modeline

hotovy fungujici prevodnik s podporou nekolika rozliseni

...a pritom opravdu staci jen UTFG
KERNEL ULTRAS Fan Team || Sabaton - nejlepší učitel dějepisu || Gentoo - dokud nás systemd nerozdělí.

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.