Portál AbcLinuxu, 6. května 2025 07:40
Modem se skládá z venkovní jednotky s anténou a vnitřní jednotky, propojené jsou TP Ethernet kabelem přes který je venkovní jednotka napájená. Rozhraní mezi jednotkami není popsané, není zřejmé, co vše venkovní jednotka dělá a jestli může fungovat samostatně (nejspíš ne).
Kromě funkce routeru (volitelně s NAT) je podle manuálu možné nastavit GRE tunel - což by mohlo řešit můj požadavek řešit - před pár lety jsem dělal na Linuxu GRE tunel proti Microtiku a šlape dobře doteď (teda, musí se udržovat při životě, protože Mikrotik jej po nějaké době nečinnosti uzavře, a paket směrem na Linux už jej pak neaktivuje. Ale na straně Linuxu OK).
Za jednu statickou veřejnou IPv4 chtějí 180 Kč/měsíc (~polovina ceny celého připojení 20Mbps), tak ať se snaží ;)Tak som si to pohľadal pre môj Orange Fibernet: pevná IPv4: aktivácia 31,79 €, mesačne 8,03 €. Radšej to nebudem prerátavať na Kč ;-/ Pánboh zaplať za to, že adresu mám síce dynamickú, ale tú istú už roky.
... Co se ale týče různých operačních módů modemu, tady bych byl opatrný. Bridge se nastavuje jako IPv4 PassThrough ale jsou s tím problémy, další režimy ani nejsou vyzkoušené. My, respektive montážní partner modem předává ve standardním stavu s aktivovaným NATen a Firewallem. Všechny ostatní operační režimy už jsou na riziko uživatele a spíš bych je nedoporučoval používat. Funkčnost v zákazníkově sestavě nemůžeme nijak garantovat. HW je složený z externí a vnitřní jednotky a není možné je od sebe oddělovat a nahrazovat jiným zařízením. Tvoří jeden celek. ...
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.