Portál AbcLinuxu, 13. května 2025 20:16

Dotaz: asus m6800n

18.10.2005 19:19 kubusz
asus m6800n
Přečteno: 203×
Odpovědět | Admin
ahoj

zkousel jsem kamaradovi dneska na tento stroj instaloval mandrake 10.1 , instalujeme to na toshiba 2,5 disk kterej je v suplicku pres usb a firewire. instalace probehla v poradku,ale pri spusteni to psalo neco jako "Respawn because toofast ...blabla ", a opakovalo to vsechny runlevely po 5minutach a zadny vysledek. Jedine co se mi povedlo bylo spustit safe mood.

ja pracuju na knoppixovi a s timhle jsem se jeste nesetkal. Diky za kazdy podnet.
Nástroje: Začni sledovat (1) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

18.10.2005 20:01 Andrej | skóre: 51 | blog: Republic of Mordor
Rozbalit Rozbalit vše Re: asus m6800n
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin

Ahoj, jednou jsem podobný problém zažil, ač v jiné distribuci. Může mít několik příčin, dvě nejčastější tu popíšu.

  1. Jestliže edituješ inicializační skripty a nějakým nedopatřením jim nedáš právo execute (což občas vyvádí editor nano), výsledek je přesně takový, jak píšeš. V mém distru jde o skripty jako rc.single, rc.multi, rc.sysinit a vůbec všechny rc.* a několik dalších v /etc a podadresářích. Ty z nich, které se starají o runlevely a spouštějí se přímo, musí mít právo execute pro roota. Takže chmod +x a velese do toho. (Ostatní, které se jen přidávají do jiných skriptů za běhu, právo execute mít nemusí.)
  2. Typicky se toto stává ještě v jiném případě, a to když je kořenový souborový systém nepřístupný. Projevy jsou samozřejmě stejné, jako když root nesmí spouštět initskripty. Takže je dobré se přesvědčit, že ovladače pro firewire nebo USB (*1394, usbcore, *hcd) a pro souborový systém jsou zkompilované přímo do kernelu, nikoliv jako moduly. (To je možné vyřešit i jinak, např. potřebné moduly zapsat do initrd.img, tj. do bootovacího ramdisku. O tom existuje spousta howto. Zakompilování do kernelu mi ale přijde jednodušší a méně zranitelné.)

Uf, to je ale dlouhý blábol! Stručněji: Zkontroluj nastavení práv a dostupnost modulů pro USB a FireWire při bootu. Pozor na věc: Že BIOS umí nabootovat z USB nebo FireWire, to zdaleka neznamená, že z něj pak systém umí číst. Kernel potřebuje mít natažené/zakompilované ty moduly. Tohle přesně odpovídá situaci, kdy se kernel úspěšně načte přes BIOS, ale pak nemůže připojit souborový systém, přečíst bootovací skripty atd., což vede ke katastrofě.

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.