Portál AbcLinuxu, 14. května 2025 02:18

Dotaz: potiž s FTP

1.3.2006 11:28 Honza637 | skóre: 7
potiž s FTP
Přečteno: 161×
Odpovědět | Admin
Zdravim, mám router na SuSE 10.0 a jediné co na něm nejde je FTP. Pokud se přes něj někdo přihlašuje na FTP tak jak v aktivním tak v pasivním režimu klient ( v našem případě wincmd v pasivu) napíše příkaz port selhal, popř. port 500 illegal instuction. Připojený zůstane ale nezobrazuje obsah FTP serveru. Mohl by mi někdo poradit??? (Před suse jsem dělal na MDK 10.2 ale tady jsem krom yastu nepřišel na to jak nainstalovat či vůbec najít balík ip_conntrack_ftp atd.)
Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

1.3.2006 12:23 Honza637 | skóre: 7
Rozbalit Rozbalit vše Re: potiž s FTP
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Pro doplnění- balík ip_conntrack či ip_conntrack_fpt jsem ani pomocí yastu nenašel. Pak ještě sháním adresu ze které je možno instalovat balíky on-line.. díky
Petr Ullmann avatar 1.3.2006 12:26 Petr Ullmann | skóre: 19 | blog: Linuxový bloček | Praha - Kobylisy
Rozbalit Rozbalit vše Re: potiž s FTP
Pokud se nepletu tak ip_contrack a ip_contrack_ftp jsou moduly pro jádro. Takže je potřeba je zavést příkazem modprobe a případně přidat do modules.conf, aby se načítaly při startu systému.
Forza Linux!!!
1.3.2006 14:53 Honza637 | skóre: 7
Rozbalit Rozbalit vše Re: potiž s FTP
tak modul tam je, ale ještě ho aktivovat... jak na to???
Petr Ullmann avatar 1.3.2006 17:30 Petr Ullmann | skóre: 19 | blog: Linuxový bloček | Praha - Kobylisy
Rozbalit Rozbalit vše Re: potiž s FTP
Teď koukám, že mám zavedný ještě modul ip_nat_ftp. Aktivovaný je v okamžiku zavedení. Potom je taky potřeba nastavit iptables. Na root.cz vycházel pěkný seriál o konfiguraci routeru.
Forza Linux!!!
3.3.2006 14:50 Honza637 | skóre: 7
Rozbalit Rozbalit vše Re: potiž s FTP
Díky moc. tohle je to poslední co tam nebylo zavedeno. už to maká:))))
3.3.2006 21:45 Honza637 | skóre: 7
Rozbalit Rozbalit vše Re: potiž s FTP
Je tu ještě jedna věc. Když tyto balíky zavedu, jakým způsobem je uložim aby po restartu najely?

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.