Portál AbcLinuxu, 10. května 2025 10:11

Dotaz: Náhodně samovolně zaplý zvuk aneb "straší mi v bedně?"

vasek125 avatar 13.5.2007 18:39 vasek125 | skóre: 30 | Mladá Boleslav
Náhodně samovolně zaplý zvuk aneb "straší mi v bedně?"
Přečteno: 122×
Odpovědět | Admin
Mám tv kartu a občas se mi u ní samovolně zapne zvuk, ani nemusím v systému nic dělat a najednou slyším zvuk tv(výstup aux), potom stačí zapnout kdetv a zase vypnout a je to ok. Co to dělá?
Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

David Watzke avatar 13.5.2007 19:01 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Náhodně samovolně zaplý zvuk aneb "straší mi v bedně?"
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Jak to máme vědět? :-D Co třeba se podívat co zrovna běží za procesy? Nebo pomocí lsof či fuser zjistit který proces přistupuje k aux (pokud to má nějakej záznam v /dev, já nevím)
# lsof /dev/snd/*
“Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
vasek125 avatar 13.5.2007 21:10 vasek125 | skóre: 30 | Mladá Boleslav
Rozbalit Rozbalit vše Re: Náhodně samovolně zaplý zvuk aneb "straší mi v bedně?"
Právě že žádný potom co to udělá. Nejsem tak rychlej abych ve vteřině provedl pár příkazů a zkontroloval to.
13.5.2007 19:13 ghostmonk | skóre: 10 | blog: freemind
Rozbalit Rozbalit vše Re: Náhodně samovolně zaplý zvuk aneb "straší mi v bedně?"
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Mozna tam zustane viset nejakej "dma" prenos zvuku (a nebo nezamutuje externi vystup) - kdetv po sobe uklidi jen tak ze zatlumi nejaky kanal na zvukovce, a neco ti pak zahejba s mixerem.
vasek125 avatar 13.5.2007 21:13 vasek125 | skóre: 30 | Mladá Boleslav
Rozbalit Rozbalit vše Re: Náhodně samovolně zaplý zvuk aneb "straší mi v bedně?"
Asi jo, ale divny je to, ze se to deje i kdyz pustim system a jeste v nem nespustim kdetv a vubec zadnej program na tv a stejne se to obcas stane. A navíc občas když se konkám na kdetv a pak ho vypnu, zůstane "viset" zvuk a to je pak zle, protože systém přestane způli reagovat a nejde vypnout, ani se nejde podívat na ps aux, protože se někde ve výpisu zastaví. Jediný co pak jse je magický SysRq a pomocí něho alespoň korektně odmontuju disky.
e.lisak avatar 19.5.2007 09:28 e.lisak | skóre: 23
Rozbalit Rozbalit vše Re: Náhodně samovolně zaplý zvuk aneb "straší mi v bedně?"
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
jestli je to nahodne a system se pak zacne chovat divne, tak by to mohlo byt ovladaci (jadrem).

Neco podobneho se mi stavalo na desce s via82c686, ale pomohla zmena jadra (ted mam 2.6.16.38 a nedela to)
Jednou za cas se nahodne ztlumil kanal PCM (hlasitost=0), obcas to slo nastavit z5, nekdy pomohlo az SysRq, jednou dokonce az HW reset :-(
Stavalo se to pri uptime vetsim nez asi 2 tydny

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.