Portál AbcLinuxu, 10. května 2025 22:37

Dotaz: rychlost GTK+ přes vzdálená X

7.6.2007 10:42 vice | skóre: 21
rychlost GTK+ přes vzdálená X
Přečteno: 181×
Odpovědět | Admin
Setkávám se s katastrofální rychlostí GTK aplikací při vzdáleném přístupu - například synaptics je v podstatě nepoužitelný ani na lokální síti.

Máte s tím někdo zkušenost, je-li to obecná vlastnost toolkitu, nebo špatně nastavené prostředí, nebo nevhodně napsaná aplikace ?

Není důležité co se stane, ale jak se to vysvětlí.
Nástroje: Začni sledovat (1) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

7.6.2007 10:49 Ondra
Rozbalit Rozbalit vše Re: rychlost GTK+ přes vzdálená X
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Já se setkávám s katastrofální rychlostí GTK aplikací i při lokálním přístupu.:-) Teď vážně. Se slabším strojem je opravdu znát, že je GTK pomalejší než třeba QT. Při vzdáleném přistupu nemám problém nepoužitelnosti, ale ten rozdíl oproti QT je ještě daleko znatelnější -- pomalé překreslování menu apod. Tedy můj přízpěvek má smysl v tom, že tě ujišťuji, že s podobným zjištěním nejsi sám.
David Heidelberg avatar 9.6.2007 10:40 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
Rozbalit Rozbalit vše Re: rychlost GTK+ přes vzdálená X
7.6.2007 18:14 MichalC
Rozbalit Rozbalit vše Re: rychlost GTK+ přes vzdálená X
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
To je zvláštní. Na 100kové síti si žádného rozdílu mezi GTK+ a Qt aplikacemi nevšímám. Navíc odezva moc nesouvisí s použitým toolkitem, ale je to obecně záležitost (nenažraného) X-protokolu.

Nemáš pro GTK+ nastavený nějaký náročný téma ? Zkus přepnout na to defaultní.

Projevuje se ten rozdíl v rámci jednoho sezení, když máš spuštěný vedle sebe srovnatelnou Qt a GTK aplikaci ?

7.6.2007 22:26 J. M. | skóre: 23 | blog: JMblog
Rozbalit Rozbalit vše Re: rychlost GTK+ přes vzdálená X
Samozřejmě že odezva hodně záleží na toolkitu, daleko víc než na X protokolu. Je řada toolkitů, které jsou pod X bleskurychlé, ale GTK+ 2.x je prostě notoricky známé svojí mimořádnou pomalostí, a to i pod MS Windows. To, že je daleko pomalejší než Qt (tedy verze 1-3, 4 už je bohužel podstatně horší), je již řadu let velmi dobře známý fakt.
8.6.2007 14:25 MichalC
Rozbalit Rozbalit vše Re: rychlost GTK+ přes vzdálená X
Samozřejmě že odezva hodně záleží na toolkitu, daleko víc než na X protokolu.
Šlo by to nějak rozvést ? AFAIK XDMCP klient posílá po síti na X server už jen syrová data. Myslím tím žádosti o vykreslení primitiv X Window, které předtím konvertoval z těch nadstaveb - widgetů např. Qt nebo Gtk. Z toho plyne, že ten objem dat posílaných po síti bude zhruba stejně velký a její propustnost má srovnatelný dopad bez ohledu na toolkit.

Nevím co máte za distro, ale na Debianu Etch s XOrg 7.1, Gtk+ 2.8 a Qt 3.3 jsem ještě testoval přes pomalejší 10MB wifi síť. Měl jsem puštěný Inkscape, GQView, QtDesigner a Scribus. Rozdíl v odezvách při práci neznatelný včetně zmiňovaného procházení menu. Tak nevím, asi každý používáme úplně jiné Gtk.

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.