Portál AbcLinuxu, 26. června 2026 15:00
ano funguje, zalezi ale na graficke karte jak velkou virtualni plochu dokaze vytvorit. Jeden ze zpusobu je v xorg nastavit velikost virtualni plochy pomoci Virtual, treba:
Section "Screen"
Identifier "Screen0"
Device "Card0"
Monitor "Monitor0"
DefaultColorDepth 24
SubSection "Display"
Depth 24
Modes "1280x800" "1024x768" "800x600" "640x480"
Virtual 2048 2048
EndSubSection
EndSection
A pak pomoci x randr nastavit dualhead intellinuxgraphics.org/dualhead.html
Soucet horizontalnich a vertikalnich rozliseni obou monitoru se musi vejit do ctverce definovaneho ve Virtual. Moje grafarna gma950 zvladne maximalne 2048 x 2048 pri aktivnim DRI, predpokladam ale ze tvoje zvladne vic, kdyztak pogoogli
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.