Portál AbcLinuxu, 26. června 2026 15:00



Dotaz: dualhead + DRI

14.7.2009 10:50 Jan Hajek
dualhead + DRI
Přečteno: 126×
Odpovědět | Admin
Zdravim, funguje DRI v dualheadu (hw akcelerace) nebo to linux neumi - mam ATI3850 + 19' + 22' a jeumim to nastavit, tak netusim jestli to nejde anebo jde a tedy mam spatne nastaveny xorg.conf (stahnul jsem si ovladace z amd, takze by mely byt v poho). jinak je to na SUSE 11.1+I7 dik za odpoved JH
Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

microcz avatar 14.7.2009 14:23 microcz | skóre: 18 | blog: Michalův zápisník | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: dualhead + DRI
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin

ano funguje, zalezi ale na graficke karte jak velkou virtualni plochu dokaze vytvorit. Jeden ze zpusobu je v xorg nastavit velikost virtualni plochy pomoci Virtual, treba:

Section "Screen"
    Identifier "Screen0"
    Device     "Card0"
    Monitor    "Monitor0"
    DefaultColorDepth 24
    SubSection "Display"
        Depth     24
        Modes "1280x800" "1024x768" "800x600" "640x480"
        Virtual 2048 2048
    EndSubSection
EndSection

A pak pomoci x randr nastavit dualhead intellinuxgraphics.org/dualhead.html

Soucet horizontalnich a vertikalnich rozliseni obou monitoru se musi vejit do ctverce definovaneho ve Virtual. Moje grafarna gma950 zvladne maximalne 2048 x 2048 pri aktivnim DRI, predpokladam ale ze tvoje zvladne vic, kdyztak pogoogli


Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.