Portál AbcLinuxu, 14. května 2025 04:42

Dotaz: minimalni velikost ethernet paketu 64B a arp dotazy

10.5.2010 13:28 imro | skóre: 19 | blog: hovado
minimalni velikost ethernet paketu 64B a arp dotazy
Přečteno: 298×
Odpovědět | Admin
Prosim vas, minimalna velkost ethernet ramca by mala byt 64B. Arp dotazy ale aj mnoho inych paketov ma omnoho mensiu velkost a predsa to cele funguje, pakety v pohode cez switch prechadzaju. Ako je to mozne?
Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

10.5.2010 15:43 NN
Rozbalit Rozbalit vše Re: minimalni velikost ethernet paketu 64B a arp dotazy
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Proc spamujete na 2 fora zaroven ? To si na root.cz nedokazete pockat na odpoved ?

NN
10.5.2010 16:21 imro | skóre: 19 | blog: hovado
Rozbalit Rozbalit vše Re: minimalni velikost ethernet paketu 64B a arp dotazy
Oooo, nevedel som ze je zakazane pytat sa na viacerych forach tu istu otazku.

Po dalsie, na root.cz som napisal az po tom, co mi tu na abclinuxu.cz nikto neodpovedal-s vynimkou dalsej otazky, preco sa pytam aj na inom fore. Ak nemate riesenie na moju otazku, tak prosim chodte odpovedat na fora kde tie odpovede poznate.
10.5.2010 20:08 Ash | skóre: 53
Rozbalit Rozbalit vše Re: minimalni velikost ethernet paketu 64B a arp dotazy
nevedel som ze je zakazane pytat sa na viacerych forach tu istu otazku

Zakázané to není, ale vhodné také ne, i když samozřejmě forma, jakou vás na tento mírný přestupek NN upozornil, nepovažuji za nejlepší. Šlo to říct taktněji ;) Třeba jako když já taktně poznamenám, že jste se sice oba projevili svými reakcemi jako primitivové, ale ještě je pořád čas a možnost to napravit.

Po dalsie, na root.cz som napisal az po tom, co mi tu na abclinuxu.cz nikto neodpovedal-s vynimkou dalsej otazky, preco sa pytam aj na inom fore.

Porušil jste časovou kauzalitu, jste si toho vědom? Jak se vám to povedlo, napsat příspěvek na root.cz až poté, co vám vytkli, že se ptáte i na jiném fóru (předpokládám root.cz?). Nebo jste se ptal ještě na třetím fóru? Pak vězte že toto chování opravdu není obecně považováno za vhodné.
10.5.2010 20:13 Ash | skóre: 53
Rozbalit Rozbalit vše Re: minimalni velikost ethernet paketu 64B a arp dotazy
Jinak odpověď je samozř. níže, pakety lítaj v rámcích a rámce ještě ve slotech (ty mohou být ještě větší, třeba 512B apod., podle média).
10.5.2010 19:45 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
Rozbalit Rozbalit vše Re: minimalni velikost ethernet paketu 64B a arp dotazy
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Packet není rámec. Rámec obsahuje mezi daty (packetem) a kontrolním součtem rámce vycpávku tak, aby rámec měl minimální předepsanou délku.
11.5.2010 11:44 imro | skóre: 19 | blog: hovado
Rozbalit Rozbalit vše Re: minimalni velikost ethernet paketu 64B a arp dotazy
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Na root.cz sme to skoro vyriesili. Este sa mi to sice stale nezda,ale tam sme sa dopracovali aspon k niecomu :-)

http://forum.root.cz/index.php?topic=489.0
11.5.2010 19:08 Ash | skóre: 53
Rozbalit Rozbalit vše Re: minimalni velikost ethernet paketu 64B a arp dotazy
No, asi takhle.

K tomu vašemu dalšímu problému (který jste zde bohužel nezmínil, protože jak vidno nezvládáte efektivně distribuovat své otázky na dvě fóra ;), to, že ve wiresharku vidíte méně paketů (40 nebo kolik, nebo i zarovnáno na 60) je proto, že wireshark taky nevidí všechno. Buď (40) není dorovnáno na plnou délku, což u odesílaných paketů udělá až karta, nebo (60) chybí CRC, bo to se do sw neposílá a kontroluje to zase karta. Jináč by to bylo těch 64, které na kabelu fakt sou (plus 8 bytů ta preambule a jeden frame delimiter).

Dělam v sítích tak to vim, ne ;)

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.