Na Kickstarteru byla spuštěna crowdfundingová kampaň na podporu telefonu Murena 2 s /e/OS. Telefon má 2 hardwarové přepínače. Prvním lze jednoduše vypnout kamery a mikrofony. Druhým se lze odpojit od sítí.
Společnost Qualcomm publikovala říjnový bezpečnostní bulletin. V úvodu informuje, že bezpečnostní chyby CVE-2023-33106, CVE-2023-33107, CVE-2022-22071 a CVE-2023-33063 jsou cíleně využívány útočníky. O CVE-2022-22071 se píše už v loňském květnovém bulletinu. Detaily o zbylých chybách jsou k dispozici OEM partnerům. Veřejně budou k dispozici až s vydáním prosincového bulletinu.
Byla vydána nová verze 5.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 12.5.6. Tor na verzi 0.4.8.6.
Šifrovací nástroj VeraCrypt v menším vydání 1.26.7 nejen opravuje chyby a aktualizuje podporované algoritmy (podrobnosti v poznámkách vydání), ale také přestává podporovat původní svazky TrueCrypt.
V sobotu 7. října proběhne Maker Faire Liberec, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Mastodon vydal výroční zprávu za rok 2022 (pdf).
Ubuntu Summit 2023 proběhne od 3. do 5. listopadu v Rize.
Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.12.0. Podrobný přehled novinek v Changelogu.
Linux ve Scratchi. Ne Linux v linuxové distribuci Linux From Scratch, ale Linux bežící v emulátoru procesoru RISC-V ve vizuálním programovacím jazyce Scratch.
Dnes ve 12 hodin začal další ročník CTF (Capture the Flag) soutěže The Catch: "Tentokrát nás kolegové z Forenzní laboratoře zavedou na loď plnou sofistikovaných síťových technologiích, kde soutěžící budou muset zvládnout náročné úkoly. Loď nese jméno našeho skvělého kolegy Josefa Vericha – síťového guru. Tradičně se soutěž koná v říjnu – měsíci kybernetické bezpečnosti."
Prosim vas, som uz zufaly. Prave dnes v nedelu sa mi na kutiku ust vytvoril dost velky herpes. Zajtra rano sa chystam ku koznemu lekarovi. Chcem sa ale opytat, nemate nejaky domaci tip alebo trik ktory by vam zaberal na herpes???
Prosim vas, ma niekto z vas skusenosti s pouzivanim SORBS Blacklistu na filtrovanie pocitacov rozosielajucich spam? Ide o to,ze nasa firma sa na tento blacklist dostala a zistil som,ze je dost siroko v ceskej republike pouzivany blacklist. Pricom tento blacklist je dost pochybny. Na to,aby ste zistili preco ste sa na ich blacklist vobec dostali sa musite zaregistrovat, pricom pri registracii chcu vediet snad vsetko. Naviac,ak sa chcete z ich blacklistu dostat,tak musite zaplatit poplatok 50$ nejakej charitativnej organizacii,ktoru si mozete vybrat na ich webovych strankach. Naviac, my sme sa tam dostali omylom, pretoze ich blacklist detekuje nas mailserver ako server s dynamicky pridelovanou adresou,co ale nie je pravda. Ake mate s tymto debilnym skusenosti vy???
Dnes prebehla svetom veľmi zaujímavá správa rovno z dieľní nám pracujúcim v IT velmi dobre známych "firmičiek" Intel a Microsoft. Nové základné dosky a čipy od Intelu uvedené 26.mája v sebe obsahujú hardwarovú podporu pre DRM technológie od spoločnosti Microsoft.