Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Prosim vas, ma niekto z vas skusenosti s pouzivanim SORBS Blacklistu na filtrovanie pocitacov rozosielajucich spam? Ide o to,ze nasa firma sa na tento blacklist dostala a zistil som,ze je dost siroko v ceskej republike pouzivany blacklist. Pricom tento blacklist je dost pochybny. Na to,aby ste zistili preco ste sa na ich blacklist vobec dostali sa musite zaregistrovat, pricom pri registracii chcu vediet snad vsetko. Naviac,ak sa chcete z ich blacklistu dostat,tak musite zaplatit poplatok 50$ nejakej charitativnej organizacii,ktoru si mozete vybrat na ich webovych strankach. Naviac, my sme sa tam dostali omylom, pretoze ich blacklist detekuje nas mailserver ako server s dynamicky pridelovanou adresou,co ale nie je pravda. Ake mate s tymto debilnym skusenosti vy???
Tiskni
Sdílej:
... nějaký robot uzná, že to není spam, nějaký správce pak bude mít dobrou náladu, měsíc bude v úplňku a bude úterý, tak by tu adresu možná mohli z blacklistu vyřadit.
„Předpokládejme třeba, že by je mohlo otevřít jen malé světlovlasé dítě, které drží v ruce myš? V úterý? A jen když prší?“Ja osobne jsem se s blacklistovanim pres SORBS nesetkal. Dvakrat jsme se dostali do databaze Spamhausu jako dynamicka adresa (ackoliv obe byly pevne, byly ve stejnem rozsahu jako dynamicke), ale tam je narozdil od vyse zmineneho sileneho postupu relativne jednoduchy formular a k odblokovani staci otevrit stranku, jejich adresa vam prijde mailem.
Jako řešení bych zkusil se nejprve domluvit se správcem dotyčného mailserveru a vysvětlit mu, že SORBS je blbost.Ne, to nefunguje. Oni to udělají tak, že si tvou IP adresu dají do whitelistu a "božskou sílu" SORBS si tam nechají jako dostatečné kritérium k odmítnutí, to mám několikrát vyzkoušené.
Pokud chcete založit blacklist, na kterém budou servery, které používají SORBS, aby mohly být recipročně odmítány e-maily od těchto serverů, jdu do toho s vámi.To je dobrý nápad, jako první si tam zařaď Linde Group (CZ i DE). Bohužel potřeba si s nimi dopisovat je pro nás oboustranná - a to bude pravděpodobně i největší úskalí tohoto velkolepého plánu...
Stejně bych tím pokaždé začal. Když už budu bojovat s něčí blbostí, nejprve ho na chybu upozorním a dám mu šanci chybu napravit. I kdyby to pomohlo u jednoho ze sta, pořád je to alespoň základní slušnost. Ale je pravda, že napsat takovému správci sítě slušný e-mail chce hodně sebezapření…Jako řešení bych zkusil se nejprve domluvit se správcem dotyčného mailserveru a vysvětlit mu, že SORBS je blbost.Ne, to nefunguje. Oni to udělají tak, že si tvou IP adresu dají do whitelistu a "božskou sílu" SORBS si tam nechají jako dostatečné kritérium k odmítnutí, to mám několikrát vyzkoušené.
Bohužel potřeba si s nimi dopisovat je pro nás oboustranná - a to bude pravděpodobně i největší úskalí tohoto velkolepého plánu...Naopak, pokud je potřeba dopisovat si oboustranná, je to výhoda – prostě jim napíšete, že kvůli jejich hloupému antispamu jim nemůžete odesílat e-maily, tak aby se vaši lidé zbytečně netrápili s odpověďmi a jejich lidé aby zbytečně nečekali na odpovědi, které jim nemohou přijít, budete recipročně odmítat jejich poštu do té doby, než oni SORBS zruší – abyste si byli kvit.
Věřili by jste, že sorbs používá i Seznam.cz ? Nechápu ...
<....firma.seznam.cz>: host firma-smtp1.seznam.cz[77.75.74.246] said: 554 Service unavailable; Client host [mail.example.cz] blocked by dul.dnsbl.sorbs.net; Dynamic IP Addresses See: http://www.sorbs.net/lookup.shtml?123.123.100.1 (in reply to RCPT TO command)