Portál AbcLinuxu, 12. května 2025 13:19

Dotaz: akonadi, nepomuk (strigi a spol.)

10.10.2010 10:26 Luigi | skóre: 10
akonadi, nepomuk (strigi a spol.)
Přečteno: 408×
Odpovědět | Admin
Zdravím, nechci zde rozebírat smyslový význam programů uvedených v titulku - pouze mi jde o to, zda máte někdo zkušenost s očištěním gentoo s KDE (ideálně 4.5.2) od nových technologií jako je "semantic desktop" nebo "akonadi" .. ? Sémantický desktop jsem zkusil vypnout pouze useflagem v /etc/make.conf, ale objevily se závislosti na kdelibs a kontact a prostě kde-co :-) Jde to nějak vykuchat nebo je tato nová, zcela nezbytná, úžasná vyhledávací technologie povinná pro instalaci a musím ji mít instalovanou a jen ji vypnout? Obdobný záměr mám u geniality typu zeroconf (akonadi).
Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

10.10.2010 10:41 chrono
Rozbalit Rozbalit vše Re: akonadi, nepomuk (strigi a spol.)
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Pokiaľ viem, tak KDEPIM 4.5 bez Akonadi a spol. nefunguje (4.4 ešte áno). Takže ak naozaj chceš KDEPIM 4.5 musíš sa s Akonadi zmieriť, maximálne tak môžeš namiesto MySQL používať SQLite. Ďalšie časti sémantického desktopu by ale mohli ísť zakázať.
stativ avatar 10.10.2010 10:58 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
Rozbalit Rozbalit vše Re: akonadi, nepomuk (strigi a spol.)
Kdepim 4.5 AFAIK ještě nevyšlo. Jinak kromě kdepim akonadi nic nevyžaduje (pouze volitelně používá, třeba hodiny akonadi používají, pokud je dostupné). Co se týče nepomuku, tak ten myslím odstranit nejde, jen vypnout.
Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
12.1.2011 20:56 Maros
Rozbalit Rozbalit vše Re: akonadi, nepomuk (strigi a spol.)
Pokusil jsem se v Kubuntu (pro malého kluka na hraní) znovu po letech použít KDE. Zjistil jsem, že je uživatelsky téměř totožné s Windows 7. Někomu to předpokládám vyhovuje, a je ochoten smířit se i s tím, že si nemůže moc vybírat, jaký SW mu bude instalován, třeba indexování je pro předškoláka na bezpečné brouzdání netem a hraní multiplayerů jistě nevyhnutelné -;). Kvůli tomu jsem přešel od KDE, které bylo fajn do v.3.5, ke Gnome, a pak dál k LXDE, Blackboxu (a podobným, střídám podle nálady). Díkybohu za linux (tedy díky programátorům), kéž by to ve Win7 bylo tak jednoduché, fakt, že téměř stejnou konfiguraci dávám předškolnímu dítěti jako účetní, mi (jim) někdy trochu komplikuje život. Osobně dnes preferuji "lehčí" rozhraní, jsou více konfigurovatelná a to "odlehčení" se už týká jen drobných detailů, za ty problémy s nechtěnými a neodstranitelnými funkcemi KDE to podle mne nestojí. Dám LXDE klidně hospodskému, kterému musím stejně ukázat, kam kliknout - je jedno, jestli se naučí klikat v LXDE nebo KDE nebo Sevenech. Zmáčknout zapínací/vypínací tlačítko pro automatické odstavení jde v každém z nich, Krusader jde doinstalovat do všech, tak proč si rvát žíly kvůli neosdtranitelným závislostem...

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.