Portál AbcLinuxu, 12. května 2025 10:55

Dotaz: Nelze najít backlight controller

28.6.2014 20:11 L_l
Nelze najít backlight controller
Přečteno: 234×
Odpovědět | Admin
Zdravím všechny, chci se zeptat, jestli se dá nějak vyřešit s problém s nastavením jasu v laptopu. Jedná se o HP 455 G1. Kromě Ubuntu a předinstalovaného SUSE nemohu pomocí funkčních kláves regulovat jas displeje. Také u uspání do RAM jsou problémy, protože se laptop již neprobudí ze spánku. Měl jsem svobodné ovladače grafické karty, zkusil jsem i nesvobodné, ale bohužel, situace je stejná. Ohlášení o absenci backlight controller jsem obdržel v Koroře, ale i v Ubuntu (tam ale ovládání šlo). Ostatní distra nic nehlásí, ale ovládání jasu prostě nefunguje. Grafická karta AMD ATI RADEON HD 7420G.

Řešení dotazu:


Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

28.6.2014 20:22 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nelze najít backlight controller
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Mám HP ProBook 450 G0 (H6R34ES#BCM) a ovládání jasu taky nefungovalo na začátku s ubuntu stačilo přidat grubu parametr acpi_backlight=vendor.

Případně třeba najdi zda je v /sys/class/backlight/grafika_asi_ta_radeon soubor brightness a můžeš do něj skusit zapisovat data zda se bude jas měnit.
29.6.2014 10:30 L_l
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nelze najít backlight controller
Děkuji za reakci. Ovšem nakonec jsem to vyřešil elegantnějším způsobem, tj. instaloval jsem svobodný ovladač a poté jsem v terminálu instaloval "xbacklight". Ovládání jasu nyní funguje k mé plné spokojenosti.

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.