Portál AbcLinuxu, 10. května 2025 10:11
sudo dpkg-reconfigure lightdm
nabídlo mi to 2 varianty: Gdm a Lightgdm. Jen tak cvičně jsem vybral lightgdm a uložil. V pořádku, odhlásil jsem se a znovu přihlásil do ubuntu s Unity.
A teď nastal problém. Zmizely mi všechny panely, včetně záhlaví oken. Nevidím nic a nemohu nic rozkliknout. Něco se podělalo a já nevím co.
Help please .... V podstatě vidím jen plochu a soubory, které jsem tam měl, ale bez levého a horního panelu.
Řešení dotazu:
sudo service lightdm restart
rm -f /home/vadnej_user/.config/compiz-1
rm -rf /home/vadnej_user/.config/compiz-1
mv /home/vadnej_user/.config/dconf/user /home/vadnej_user/.config/dconf/user.vadnej
dconf reset -f /org/compiz/
a také se to nijak neprojevilo.
Nová hodnota zkratky klávesa pro akci Show Desktop v modulu Ubuntu Unity Plugin je ve sporu s akcí Zobrazit plochu v modulu Hlavní nastavení . Chcete zkázat Zobrazit plochuv modulu Hlavní nastavení?a možnosti: Přesto nastavit ShowDesktop Nenastavovat ShowDesktop Vypnout zobrazit plochu
Co třeba tohle nebo tohle? V obou případech se tam píše o dconf reset -f /org/compiz/
a ještě o několika dalších pokusech o řešení. Pomáhá něco z toho?
Tam musí existovat nějaký důvod, proč se ty panely nespustí. Nějaká nekonzistentní konfigurace v ~/.něco
nebo ~/.config/něco
a podobně. Co přesně přibude do ~/.xsession-errors
během toho přihlášení, kdy se nezobrazí panely? Není tam třeba nějaký hint, co selhalo?
Pak se taky dá prohledat seznam balíčků a zjistit, jak se celá ta věc spouští. Definice je v tomhle balíčku a takhle nějak vypadá. Asi bych zkusil spustit /usr/lib/unity/unity-panel-service
z konzole (v době, kdy panely nefungují) a podíval bych se, co to vypisuje a jestli tam není něco zjevně špatně (segfault nebo jiné selhání hned na začátku atd.).
<off_topic>
Kdyby tohle potkalo úplně nového uživatele Linuxu jako první zkušenost s uživatelským rozhraním, pravděpodobně by dospěl k závěru, že se na Linux znova podívá možná za deset let, jestli ještě vůbec někdy.
Přesně takhle Ubuntu ve spolupráci s pseudo-Gnome (Unity) a Gnome připravují svobodný desktop o obrovskou spoustu uživatelů každý den.
Přidávám tento příspěvek na velmi dlouhý seznam důvodů, proč je třeba se vyhnout všem Gnome i pseudo-Gnome (Unity) prostředím a proč je třeba držet se dál od Ubuntu. (Až zase někdo položí otázku jaké distro, některé stále opakované trpké zkušenosti je dobré připomenout předem.)
</off_topic>
Čo vlastne hladáš v tomto vlákne ? Rieš svoj archlinux. Nie každí má záujem o systém ktorí je nutné aktualizovať skoro každú sekundu.
sudo dconf reset -f /org/compiz/ setsid unity
. Sice to na první pohled nic neudělalo... ale kdo ví.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.