Portál AbcLinuxu, 24. června 2026 10:21
man mount, tam to všechno je.
Ale přesto: někdo je majitelem přípojného bodu, obvykle je to root. Majitel jako jediný může (parametr owner, resp. nouser), nebo nemusí (parametr users) být schopen připojit/odpojit daný systém.
Pokud je přípojný bod v /, je asi potřeba vytvořit skupinu. Jestli je v /home/user/, je to vyřešeno, stačí správný parametr v /etc/fstab.
--vo
Als
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.