Portál AbcLinuxu, 10. května 2025 03:56
nameserver 10.0.0.138coz je IP toho routeru,takze tady snad problem neni. Proto jsem zkopiroval konfiguraky z live SuSE:
/etc/resolv.conv /etc/nsswitch.conf /etc/hostsdo MDK,a stale stejny problem. Prosim o radu jestli jsem jeste na neco nezapomel. Priznavam,ze se v sitich moc nevyznam. Za nakopnuti dekuji.
[petr@soban ~]$ nslookup www.abclinuxu.cz Server: 10.0.0.2 Address: 10.0.0.2#53 Non-authoritative answer: www.abclinuxu.cz canonical name = abicko.abclinuxu.cz. Name: abicko.abclinuxu.cz Address: 80.95.102.12Případně skus i jiný DNS nslookup www.abclinuxu.cz DNS Dále může být na vině nějak blbě nastaven firewall na tom linuxu takže skontroluj pravidla.
Nastala chyba při nahrávání http://www.kernel.org: Vypršení časového limitu na serveru Spojení bylo s www.kernel.org na portu 80To se deje i kdyz zadam do pole adresy tu IP kterou vraci nslookup.Ze zvedavosti jsem zkousel Slax a i tam je internet fcni(autodetekce). Dospel jsem uz do stadia ze jsem MDK preinstaloval. Porad nic.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.