Portál AbcLinuxu, 12. května 2025 09:25
bafik:~# iwlist wlan0 scanning wlan0 Scan completed : Cell 01 - Adress: 00:0F:A3:11:0D:8F ESSID:"bafik" Mode:Managed #nevim proc, APcko se hlasi jako Master Frequency:2.457GHz (Channel 10) Quality:0/100 Signal level:-36 dBm Noise level:-256 dBm Encryption key:on Bit Rate:1 Mb/s Bit Rate:2 Mb/s Bit Rate:5.5 Mb/s Bit Rate:11 Mb/s Extra:bcn_int=100 Extra:atim=0Timto je tedy videt, ze notebook vidi APcko. Na NB pri prikazu "iwconfig wlan0 essid bafik" se essid nezmeni. NB se ani nepripoji pri prikazu "iwconfig wlan0 ap 00:0F:A3:11:0D:8F".
iwconfig essid "bafik"
Encryption key:ona nebude to tímto? Už jsem se u sebe potkal s tím, že když je nastavené šifrování, bylo potřeba zadat najednou jak essid, tak i klíč. Také je možnost, že v paměti sedí nějaký "vtipný" daemon (waproamd, třeba), který si automaticky provádí monitoring vzduch a podle toho občas mění/nastavuje essid sám. Resp. podle konfigurace, pochopitelně.
iwconfig wlan0 essid "bafik" key xxxxxxxxx, stejnak to nepomohlo to. S tema demonama nevim - jak zjistim seznam demonu + ktere jsou spustene? Pokud daemon = sluzba, tak waproamd daemona nemam
Tak to zkusím vzít z jiného směru -- co je to za kartu a jaký pro ni máš ovladač? Tyhle problémy jsem řešil prozatím jenom s kartou, u které jsem nucen používat ndiswrapper.. Často pomohla novější verze, ta současná stabilní mi ale funguje dobře.
Broadcom Corporation BCM4306 802.11b/g Wireless LAN Controller (rev 03)Mam stahle ovladace ndiswrapper-1.0 a ndiswrapper-1.1rc1 (novinka, ale jeste nebyla vydana, download na sourceforge). Pouzivam tu stabilni verzi - ndiswrapper-1.0
Tudíž máme kartu tutéž.. a občas i tytéž problémy ;) Bohužel žádné konkrétní řešení neznám, často mi blbnula skutečnost, že v .inf souboru byla karta označena jako vypnutá, čím se driver řídil a dělalo to psí kusy. 1.1rc1 (resp. současná verze z CVS) už u broadcom karet dává na ten flag pozor a kartu nechává zapnutou.
Snad tedy jenom doporučit experimentovat s verzí ndiswrapperu a přibalených utilit. Omlouvám se, ale momentálně si asi vážně nevybavím, jestli můj problém s nemožností přiřadit essid byl způsoben i něčím konkrétním.. třeba ráno :)
modprobe -r ndiswrapper & rmdir /etc/ndiswrapper?
iwconfig wlan0 essid "bafik", ale stale bez uspechu.
Nastavení se tím smaže, modul rozhodně odinstalujte.. a je docela možné, že v adresáři se zdrojákem bude fungovat make uninstall. Tedy pokud jste to neinstaloval z balíčků, ale z těch zdrojáků. Teď zrovna nemám ten notebook po ruce, takže se mi to nechce zkoumat.
Co se týče vzpomenutí si, tak jsem si nevzpomněl. Ale zkuste nejdřív tu novější verzi ndiswrapperu, třeba se leccos vyjasní.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.