Portál AbcLinuxu, 19. července 2025 10:25


Dotaz: Latex_tabulky

25.3.2005 18:25 Zdenek
Latex_tabulky
Přečteno: 306×
Odpovědět | Admin
Ahoj. Existuje něco klikacího, v čem bych si udělal tabulku a výstupem by byl kus textu, kterej bych vložil do dokumentu.tex? Blbej dotaz co? Jestli nevíte, tak alespoň radu jak udělat v tabulce buňku, ve který bude text vertikálně, ale nechci, aby se šířka řádku ve kterým to píšu přizpůsobovala tomu textu co je v tý buňce. Jako když sloučíte buňky v prvním sloupci třeba přes pět řádků a text v takhle vzniklý buňce je svisle. Další sloupec už má buňky nesloučené. Příručky mám, ale to co potřebuju tak tam uvedený neni. Dík.
Nástroje: Začni sledovat (1) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

25.3.2005 18:34 jarr
Rozbalit Rozbalit vše Re: Latex_tabulky
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
ahoj, obecne existuje "klikaci" program LyX, je to vlastne word processor pro TeX.
Vašek Lorenc avatar 25.3.2005 22:37 Vašek Lorenc | skóre: 27
Rozbalit Rozbalit vše Re: Latex_tabulky
Myslím, že jako klikací rozhraní k TeXu bych doporučil TeXmacs.
...včetně majestátného loosa
25.3.2005 18:53 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
Rozbalit Rozbalit vše Re: Latex_tabulky
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
http://www.comp.leeds.ac.uk/andyr/misc/latex/latextutorial4.html
Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
25.3.2005 19:18 Zdenek
Rozbalit Rozbalit vše Re: Latex_tabulky
Jo dík. Mám tu knížku od Jiřího Rybičky Latex pro začátečníky. Tam je celkem slušně popsaný. Bohužel ta moje tabulka je nějaká zapykaná. Když použiju
\rotatebox{90}{Pracoviště}
tak se mi řádek na kterým to píšu zvýší asi tak na délku slova pracoviště, ale text je stále horizontálně.
25.3.2005 19:49 Zdenek
Rozbalit Rozbalit vše Re: Latex_tabulky
Tak jsem zjistil, že ten text se mi neotáčí ani když udělám tu tabulku v Lyxu. Tak jsem zkusil z toho *.dvi udělat *.pdf a ejhle text je tak jak má být (tj.svisle). Co je špatně? Jak udělat aby se ten řádek nerozšiřoval?
26.3.2005 02:41 debko
Rozbalit Rozbalit vše Re: Latex_tabulky
V xdvi treba zapnut pstricks. Teda, aspon ta verzia, co ju mam ja, to dokaze. Len neviem, ci to nie je nejaka specialne opatchovana.
25.3.2005 21:29 izi
Rozbalit Rozbalit vše Re: Latex_tabulky
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Existuje, zkus mrknout treba na toto: http://web.hc.keio.ac.jp/~mr041754/calc2latex/
26.3.2005 07:45 Zdenek
Rozbalit Rozbalit vše Re: Latex_tabulky
No výborně :-) Něco takovýho sháním. Teď jestli to ještě bude fungovat. Dík.
26.3.2005 08:09 Zdenek
Rozbalit Rozbalit vše Re: Latex_tabulky
:-( tak nic. Makro pracuje. Tabulku to udělá, ale se sloučenými buňkami si to neporadí. Ale nápad je to skvělej. Kdyby to fungovalo, tak tabulka nebude problém.
26.3.2005 13:21 izi
Rozbalit Rozbalit vše Re: Latex_tabulky
Se sloucenymi bunkami si to sice neporadi, ale dokaze to dost ulehcit praci. Ja timto makrem zpracovavam rozsahle tabulky, ktere by se v TeXu rucne zdlouhave delali.

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.