Portál AbcLinuxu, 13. května 2025 20:32
strings /proc/kcore
nebo /dev/mem
).
Ne, řeším pouze to, aby při obyčejném memory dumpu nebyly ty hesla hezky vyskládaný vedle sebe v ASCII pro každého k přečtení. V dotNet na to mají hezkej class zvaný SecureString a defaultní LoginDialogy ho používají.Není to security by obscurity? Stačí, aby majitel dumpu zopakoval algoritmus pro získání hesla a má to. Leda, že by se ta data držela např. v cache procesoru a ne v paměti, ale to nevím, jestli jde.
Zajímá mě technika ochrany proti obyčejnému memory dumpu.Pokud má útočník roota, nepomůže ani svěcená voda. Pokud má útočník fyzický přístup k počítači, pomůže zalití epoxidem a deadman switch. Pokud jde o normální systém, pracuj s hesly jako s ostatními daty.
jak zobrazovat citlivé informaceUrčitě bych se nejdřív uživatele zeptal Opravdu chcete zobrazit…?, aby mohl dát Ne, pokud mu zrovna někdo kouká přes rameno.
aby mohl dát Ne, pokud mu zrovna někdo kouká přes rameno.LOL... ono je spíš zvykem, že když pracujete s citlivými daty tak si ohlídáte kdo stojí za Vámi, případně ve stejné místnosti.
LOL... ono je spíš zvykem, že když pracujete s citlivými daty tak si ohlídáte kdo stojí za Vámi, případně ve stejné místnosti.Spousta systémů neumožňuje oddělit práci s daty různé úrovně citlivosti/utajení. Typickým příkladem je konfigurace wifi, kde se nastavuje společně jméno sítě s dalšími údaji a heslo (je jedno jestli je to desktop, nebo webové rozhraní nějaké krabičky). Typicky je heslo citlivějším údajem než ty ostatní a typicky je uživatel cháněn proti jeho neúmyslnému zobrazení. Ale oproti třeba přihlšovacímu heslu do systému, bývá zvykem umožnit uživateli i zobrazení toho hesla.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.