Portál AbcLinuxu, 4. května 2025 10:54
V rámci projektu Distribuovaná kybernetická bezpečnost představil dnes Bedřich Košata z CZ.NIC (vedoucí vývojového týmu) speciální domácí router, který je hlavní součástí tohoto projektu. V textu na blogu, v němž celé toto zařízení přibližuje do detailu, mimo jiné Bedřich Košata píše: "Celkově se bude jednat o poměrně dobře vybavené zařízení, které by mělo svým výkonem výrazně předčit cokoli, co je dnes na trhu domácích routerů k dispozici, a poskytnout tak dostatek výkonu ke všem potřebným bezpečnostním analýzám. Z mého pohledu je na tomto zařízení nejzajímavější skutečnost, že se jedná o plně otevřené řešení, jehož návrh bude zveřejněn pod open source licencí. A navíc bude mít nálepku “Made in Czech Republic”, takového hardwaru dnes moc nenajdete."
Tiskni
Sdílej:
pustit na takovem pripojeni pcap je nejen proti podminkam sluzby, ale i kolikrat proti zakonum CR.Pouze v pripade, ze ten pcap pustis v kombinaci s promiskuitnim rezimem sitovky (nehlede na to, ze dneska v dobach switchu bez aktivniho utoku na switch bys toho pouhym promiskuitnim rezimem sitovky stejne moc ciziho neodposlechl). Pokud pustis pcap na sitovku v beznem rezimu, tak zaznamenas jen provoz urceny pro tvuj stroj.
(ppc neni sice moc narocne, ale preci jen to zere vic jak army)Tahle predstava, ze architektura nejak vyrazne determinuje spotrebu, je dost zcestna. Je zde daleko vic vyznamnejsich faktoru (pouzity takt, technologie vyroby, velikost cache, usporne featury a navrh ...). BTW, v prevazne vetsine domacich routeru nejsou ARMy ale MIPSy. A existuji i low-power platformy s x86 procesory (napr. ALIX s AMD Geode), ktere maji spotrebu srovnatelnou s beznyma MIPS krabickama, ale vypocetni vykon cca dvakrat vetsi.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.