Portál AbcLinuxu, 19. července 2025 19:42
Mozilla se rozhodla připomenout uživatelům Firefoxu 3.6.x, že vývoj pokračuje a že by měli přejít na nejnovější stabilní Firefox 8.0. Od 17. listopadu se tedy uživatelům staršího Firefoxu začnou objevovat notifikace doporučují upgrade aplikace. Ten však bude možno odmítnout. Datum ukončení podpory Firefoxu 3.6.x Mozilla neoznámila.
Tiskni
Sdílej:
Ten však bude možno odmítnout.Děkujeme vládcům všehomíra a klaníme se až k zemi, v takovou benevolenci jsme ani nedoufali.
Kazda normalni aplikace meni cislo verze kdyz se neco zasadniho zmeni,...Firefox donedavna vydaval verze v "rocnich" cyklech... a vzdy doslo k malym ci vetsim problemum s kompatibilitou doplnku. A je jedno jestli se menilo cislo verze z 3.0 na 3.5 ci 3.6, vzdy to znamenalo nova verze a problem s doplnky. V tomto pripade si tedy neni duvod nemyslet, ze nejake problemy by se neobjevily i v pripade jineho cislovani po prechodu na rychlejsi vyvojovy cyklus. Takze at uz by se soucasna release verze jmenovala 4.4 nebo 8, vysledek by byl pravdepodobne stejny. Za toto vsak vdecime rychlejsimu vyvojovemu cyklu, nikoliv novemu cislovani verzi, na ktere si trotlove tak radi stezuji.
To musí být strašná prasárna ten Debian, když si tam člověk takhle míchá testing a unstable.Jako proč? protože tobě to nevyhovuje, nebo ti nevyhovují řešení, která používají jiní lidé? Tak proto je to prasárna? Navíc, jak vidíš nemusí, protože existují i jiná řešení... Osobně preferuji konzervativní přístup, což v případě Debianu mimo jiné znamená, že používám stable verzi, a to má za následek, že drtivá většina softu je starších verzí, ale skvěle otestovaná a odladěná a tím pádem je celá distribuce velmi stabilní a celkem bezproblémová. Jiní lidé mají jiné požadavky a volí jiné verze (nebo je směšují), nebo jiná distra. Já ne. Nešel bych např. do Ubuntu, a nevzpomínám si, že bych jej někde označil za prasárnu (vyjímkou potvrzující pravidlo, jsou u mě Widle). To ovšem neznamená, že nemohu chtít mít některé aplikace v aktuálních verzích. To ale taky neznamená, že jsem kvůli tomu vždy ochoten ustoupit ze svých požadavků na distribuční soft a míchat vývojové větve nebo ji rovnou změnit. Něco řeší backporty, ale taky ne vše. Takže z tohoto hlediska, je pro mě nejrozumnější si prostě stáhnout originál balíček od tvůrců. Když jeho instalace neovlivní zbytek systému, a jede na něm bezproblémově, nevidím v tom nic na závadu. Jen jiný způsob, jiný pohled na věc, vycházející z jiných požadavků - toť vše.
Jinak k tomu "jen odkliknutému dialogu" bych jen dodal, že by mě muselo mrdnout, kdybych musel odkliknout takový dialog u každé aplikace, kterou používám, při její aktualizaci. To mám opravdu raději repo cestu.Přijde mi trochu humorné, číst, že je někdo tak líný, že jej obtěžuje odkliknout jeden informační dialog při spuštění aplikace. No a pak že jsou Widle user-friendli
Ale hádám, že správce balíčku v distribuci udělá víc, než jen zabalí do RPM, DEB (atd...) aplikaci staženou z oficiálních stránek.To bezesporu. Je ovšem otázkou zda je to vždy nutné. Pro podobné aplikace mám určený adresář /opt a tam si je prostě obstarávám sám. Na jedné straně je tu balíčkovací systém, který udržuje software celé distribuce, ale na druhé straně je umožněno použít i jiné řešení, má-li o to zájem. To je důležité : Může použít i jiné řešení má-li o to zájem a nenaruší-li to zbytek systému. A tak by to mělo fungovat v Linuxu všude. proč tu možnost uživateli upírat??? Jen protože se to někomu nelíbí, nebo to zrovna jemu nepřipadá přínosné? Ať si zvolí tedy distro restriktivnějším přístupem....
Jako proč? protože tobě to nevyhovuje, nebo ti nevyhovují řešení, která používají jiní lidé? Tak proto je to prasárna? Navíc, jak vidíš nemusí, protože existují i jiná řešení...Netřeba reagovat hystericky, asi to tak ok míchání testing, unstable etc.. není, když chceš stable ale zároveň aktuální prohlížeč třeba a řešíš to instalací ze stránek softwaru. Nevím fakt jak to v Debianu funguje, nikdy jsem ho nepoužíval, zakládám na tom, co jsem pochopil z tvých komentářů - ačkoliv si nějak protiřečí, na jednu stranu není problém údajně míchání stable, unstable etc, na druhou stranu asi je, když ten Firefox z oficiálních stránek.
Já to jednoduše vidím na Windows stanicích, kde podobná anarchie (každý se aktualizuje jak se mu zachce) panuje, což se mi hned vybaví flash, Adobe Reader a jeho otravné vyskakovací okno, nedej bože poštovní klient, virtualbox, přehrávač videí, IRC klient, IM klient, přehrávač hudby, textový editor, kancelářský balík, grafický editor... no fuj.Přijde mi trochu humorné, číst, že je někdo tak líný, že jej obtěžuje odkliknout jeden informační dialog při spuštění aplikace. No a pak že jsou Widle user-friendli
Upřímě kolik takových aplikací používate? A jak často po Vás chtějí aktualizace? Já je spočítám na prstech jedné ruky : Calibre, Thunderbird, Libre Office. Dřív to byl ještě Songbird, Firefox a Open Office.
No a jak čtu dále tvůj komentář.. ty jsi vlastně vůbec nepochopil ten můj první, kde zaprvé ta první část byla fakt otázka, protože jsem si nemohl vybavit, co tě v Linuxové distribuci, kde máme systém repositářů, vede k ruční instalaci (zvlášť aplikace, která je v repositáři stoprocentně) a druhá část byla nadsázka se zjevným smajlíkem na konci.
Netřeba reagovat hystericky,To není hysterie
Já to jednoduše vidím na Windows stanicíchNo jo, ale tam se ti tak aktualizuje většina programů, ne? Protože jiný způsob prostě nemají. Ale já na Linuxu mám přece jen těch možností více, a taky jich využívám uznám-li to za vhodné. To je hlavní rozdíl mezi Widlemi a Linuxem - mám na výběr a taky si vybírám.
No a jak čtu dále tvůj komentář..Ale já se ti celou dobu snažím vysvětlit co mě k tomu vede, a proč to dělám.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.