Portál AbcLinuxu, 5. května 2025 15:10
Na crowfundingovém portálu Crowd Supply běží kampaň na podporu jednodeskového počítače snickerdoodle od společnosti krtkl. Základní SBC s SoC Xilinx Zynq s dvoujádrovým ARM procesorem Cortex‑A9 a FPGA, Wi‑Fi a Bluetooth lze získat za 60 dolarů.
Tiskni
Sdílej:
Jinak parallella je komp, icestick je vývojovej board.Jo, já vím, ale šlo mi hlavně o FPGA na hraní. Googlil jsem výraz "opensource fpga" a tohle jsou dvě věci, co mi vypadly. Icestick FPGA je momentálně víc otevřený díky reverznímu inženýrství, ale parallela má zase podstatně víc využití a může být zajímavé si zkusit hrát se skutečně paralelními algoritmy. Zatím jsem nekoupil nic.
který funguje na LinuxuOvšem jenom na x86, takže přímo na tom zařízení to už nezměníš - musíš tam nahrát konfigurační bitstream zvenku. Ale ono asi stejně nemá výkon na to to kompilovat.
naprosto absurdní peníze
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.