Portál AbcLinuxu, 8. května 2025 19:08
Co mají společného banka, televize a Policie ČR? Nátlak na poskytovatele. O tom, jakým praktikám čelí poskytovatelé kvůli nepřesnostem v §5 zákona č. 480/2004 Sb., se rozepsal předseda představenstva WEDOSu Josef Grill. Různé organizace zneužívají toho, že zákon nerozlišuje mezi autorem obsahu a poskytovatelem služby, ve snaze o likvidaci jim nepohodlného obsahu.
Tiskni
Sdílej:
Na tom není nic složitého. Ze syntaktického hlediska prokazatelně rozvíjí přísudek dozvěděl-li. Takže když vám někdo doručí povahu obsahu takovým způsobem, že je doručení schopen dokázat, tak je hotovo. Na to slouží třeba dopis „na doručenku“ nebo datová zpráva.
Kdyby se v zákoně psalo dozvěděl-li se o prokázané protiprávní povaze, pak by se řešilo, jestli stěžovatel prokázal, chcete-li doložil, protiprávnost.
Tady se mistr zákonodárce utnul.
Jen pro informaci snad dodáme to, že jsme asi jediný poskytovatel, který se takto nyní zachoval.Ani ne. Ale to už je asi folklór, že wedosáci jsou jediní a nejlepší (teda když o sobě píšou)
neco jineho jsou zjevna poruseni zakona, jako napriklad detska pornografie a podobne, tam samozrejme provoz okamzite blokujeme
Kdo hostuje mimibazar?
... Prisla k nam kriminalni policie s tim ze na nasich serverech jsou zverejneny utajovane dokumenty, ale protoze jsou utajovane tak nem nemuzou rict ktere to jsou, ale ze podle zakna jsem povinni je zablokovat. A ze pokud to nezablokujeme tak nam zabavi servery (coz jim tento zakon umoznuje).Tak tohle mi připadá jako Hlava 22 - je vůbec možné to vyřešit bez toho zabavení, když není možné říct, které dokumenty jsou utajované, protože i to je utajované?
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.