Portál AbcLinuxu, 11. května 2025 01:32
MS a RIAAA asi nie, ale niektore notices sa mi zdaju byt divne (asi z nich niekto robi debilov). To by som mohol napisat aj ja na lubovolne dielo.
windows site:chillingeffects.org
prošpikovaná kamerami už před 15 letyNic ve srovnani s tim kolik jich maji ted, navic vetsina kamer spise hlida jen krizovatky a prechody. Velke mnozstvi kamer znamena hodne dat a nikdo to neni schopen zaznamenat, natoz zpracovat.
Northern Ireland (Emergency Provisions) Act 1973.Jeste by bylo dobre zminit, proc to vzniklo, co tomu predchazelo a jak dlouho se to aplikovalo.
navic vetsina kamer spise hlida jen krizovatky a prechody. Velke mnozstvi kamer znamena hodne dat a nikdo to neni schopen zaznamenat, natoz zpracovat.Úplný nesmysl. Už před těmi 15 lety byly kamery všude, počínaje těmi křižovatkami přes ulice, parky až po veřejné knihovny a univerzitní počítačové učebny.
jak dlouho se to aplikovalo.Přes novelizace v letech 1978, 1987, 1991, 1996, 1998, Prevention of Terrorism (Temporary Provisons) Act 1974 (každoročně obnovovaný až do roku 1999 a od roku 1984 zahrnující i mezinárodní terorismus), dále Terrorism Act 2000 a následnou katastrofickou post-9/11 legislativu (Prevention of Terrorism Act 2005 atd.) se to aplikuje dodnes, přičemž standard lidských práv se v tomto ohledu nejen nezlepšil, ale naopak zhoršil. Např. Terrorism Act 2006 zvýšil přípustnou délku vazby před sdělením obvinění na 28 dní (navrhováno bylo 90 (!!!) dní), v roce 2008 se v rámci pokroku pokusili o další zvýšení na 42 dní - po odmítnutí ve Sněmovně lordů to bylo nakonec vypuštěno. Připomínám, že podle onoho prvního zákona z roku 1973 musel být "potenciální terorista" předveden před soud do 72 hodin.
Už před těmi 15 lety byly kamery všude, počínaje těmi křižovatkami přes ulice, parky až po veřejné knihovny a univerzitní počítačové učebny.Narust nastal az po udalostech v New Yorku, a byla to i otazka technickych a financnich moznosti. O tom, ze UK je cislo jedna v poctu nainstalovanych kamer nema smyslu diskutovat, stejne tak jako ze mista jako londynske metro, nadrazi a letiste jsou doslova kamerami prospikovana take ne. Podstatna cast kamer z udavanych cisel je instalovana soukromymi subjekty v privatnich objektech, u kamer instalovanych statni spravou se jedna predevsim o dopravni kamery - na kazdem jizdnim pruhu mate casto jednu az dve kamery na semaforech (v podstate neskodne), pokud to vynasobite poctem semaforu na hlavnich tazich a krizovatkach, ve mestech, dostanete vysoka cisla. Tuhle zalezitost resili minuly rok na jare a asi mesic se kolem toho tocila diskuze, viz. treba zde a zazneli hlasite i odpurci a vypada to na upraveni podminek jejich pouzivani.
po veřejné knihovny a univerzitní počítačové učebny.Na nasem zapadakove se zase setri! Mame knihovnu bez kamer a v University of Sussex jsem je v poslucharnach zatim nevidel. Delka vazby. Vy jste si vybral z Northern Ireland (Emergency Provisions) Act 1973 to [nej]mene podstatne, tam jsou horsi veci, prectete si puvodni verzi zde; oni to prijmuli v krizove situaci kdyz IRA zabijela. Britska vazba muze byt dlouha, srovnani je treba zde, nelibi se mi to, ale spise me zajima, jak to je aplikovano - treba v CR jdete pred soud drive, ale pritom je dlouhodobe kritizovana za vysoky pocet vazeb a prumernou delku jejiho trvani.
staly v podstatě lidovým sportem.Par pripadu bylo, ted jsou GATSO hlidane dalsimi kamerami
To se nelíbí ani britským soudům,A nejen soudcum.
že 28 dní je naprosto "mimo mísu".Ano, to je.
lepsi zaplatit pokutu za speeding.TO težko říct, když speeduješ 110 mph a víc, tak si tím tak nejsem jistý :)
Navíc 122mph je 196 km/h.Trololo? Ty 4km/h není až takový rozdíl :)
Tak pokud vam zacnou vyhazovat do povetri autobusy, budete se na nektera opatreni divat jinou optikou.Toto môže prehlásiť len niekto kto si necení vlastnú slobodu a ani si ju nezaslúži.
Ono nešlo vždy o diletanství, ale také o záměr. Například i když byla v Rusku neúroda a nedostatek potravin, tak Rusko potraviny za podhodnocené ceny vyváželo do zemí, které si potřebovalo zavázat. Politické čachry byly prostě pro Stalina důležitější, než „život pár vlastních obyvatel“. Ale tímto způsobem se chová řada politiků, systém nesystém.
Čína a USA jsou již delší dobu na stejné úrovni,Mozna tak pro horni 2% populace ...
nádherně ukázat nevýhody komunismuV Cine neni zadny komunismus, ale spise korporativni fasismus krisnuty se zbytky nevolnictvi. Alespon to neni takovy bordel jako Indie.
Nazývají se tak? Ano. Takže jde o komunismusVypada to jako kachna, chodi to jako kachna, kejha to jako kachna, ale rikejme tomu klokan.
Vůbec, on ten pojem komunistický stát je strašně široký, protože dokonale komunistického státu se nikdy nepodařilo dosáhnout, zatím máme jenom různé stupně přiblížení.O to právě jde. Každá z těch diktatur může být horší než ta druhá. Záleží na tom, jaká je která konkrétní diktatura. Já jsem to pojal jako otázku v čem je horší extrémně pravicová (kapitalistická) oproti extrémně levicové (komunistická) diktatuře. Uvažuju přitom čistě o ideologii, ne o tom, co se v praxi ze stran, kterým se dávaly tyhle nálepky, vyklubalo - jako že extrémní pravice jsou fašisti (přitom fašisti byli extrémní v něčem úplně jiném než v pravicovosti) atd.. Ne všechny věci, které se např. v Rusku pojí s komunisty, se musí nutně pojit s komunisty všude. Například v USA se „pravice“ pojí s křesťanským fundamentalismem a konzervativismem, v ČR ne. Pokud jde o pravici, levici a konzervativismus, tak tady je to spíš naopak než v USA - nejkonzervativnější se jeví levicová ČSSD, zatímco pravicové strany jsou proreformní.
Čína a USA jsou již delší dobu na stejné úrovni, každá ale s jiným systémem. Jako jediné dvě země na nich lze taky nádherně ukázat nevýhody komunismu nad výhodami kapitalismu.Jo, USA je opravdu "skvělým" příkladem kapitalismu a demokracie (a Čína "skvělým" příkladem komunismu). *facepalm*
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.