Portál AbcLinuxu, 7. května 2025 07:39
prijde mi ze vetsina opravdoveho pocitani neni o jazyku, ale o knihovnachPřesně tak, na většinu operací voláte již existující rutiny z dostupných knihoven. To co zbývá je pak všechno nějak efektivně slepit dohromady a tady má skutečný programovací jazyk výhodu.
a jelikoz nejsem programator, ale fyzik, docela rad bych si pocetl proc je python mene zpraseny nez matlab/octave.Pro mě je to především syntaxe. Ono i v matlabu (jako všude) nakonec dosáhnete požadovaného výsledku, ale za cenu mnohem vyšších investic. Také jsem fyzik, a vždy jsem veškeré výpočty prováděl v pythonu (k plné spokojenosti). Nedávno jsem přešel na Matlab (začal jsem stavět na už existujícím základu) a ten přechod byl neuvěřitelně bolestivý. Kdybych to byl býval tušil začal bych od začátku. Vlastně to mám pořád v plánu...
dnes uz si fyzici nepocitaju veci vo fortrane?Někteří ano, zpravidla ti starší. Já znám dva (ale jeden pomalu přechází na Python). Nutno ovšem podotknout, že značná část NumPy/SciPy je napsána ve Fortranu (a C).
Ja mam stale pocit, ze ked to prezeniem intelovskym kompilatorom, tak nejaky python/octave/matlab ostane daleko v prachu.To je docela dobře možné, důležité je ovšem to, co se děje předtím.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.