Portál AbcLinuxu, 10. května 2025 13:22
Jak by vypadal svět bez Linuxu? Konsorcium Linux Foundation se rozhodlo odpovědět sérií krátkých videí s názvem A World Without Linux (Svět bez Linuxu) a zvýšit tak povědomí o všudepřítomnosti Linuxu. Zveřejněn byl první díl: What's the Name of that Song? (Jak se jmenuje ta písnička?).
Tiskni
Sdílej:
Evoluční tlaky velí udržet masové rozšíření systému i za cenu snížení jeho flexibility.Stejný evoluční tlak ovšem vytlačuje jistý druh excentrických lidí mimo mainstream, ať už pak skončí u nějaké speciální distribuce s Linuxem nebo bez něj. Ona evoluce není hezká věc, protože alespoň v této oblasti nepodporuje strnulost a tím pádem ubližuje lidem, kteří si na něco zvykli, usadili se, a nemají už potřebu změny.
Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit... ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat.Spíše bych řekl, že to vůbec není moje starost. Kdybych se staral o masy, byl by ze mě nejspíš windowsoidní ajťák, který tráví většinu času doplňováním tiskáren a vysvětováním ovládání myši a okýnek. Tím neříkám, že se dívám na takové lidi s despektem, každá práce se dá dělat dobře a nebo i skvěle, ale asi by mě to tolik nebavilo a taky bych si z důvodu velké konkurence možná ani moc nevydělal.
Pozrel som sa na Wikipediu, a Minix aj BSD su aspon o 3 roky starsie (free verzia BSD) ako Linux a predsa Linux je ten ktory sa rozsiril."If 386BSD had been available when I started on Linux, Linux would probably never had happened." -- Linus Torvalds Neuspech BSD v dobe vzniku Linuxu je jedna z dalsich veci, za ktere muze copyright. Konkretne soudni spor, kdy AT&T tvrdilo, ze BSD obsahuje kod puvodniho Unixu a zazalovalo BSDi. Hosi z BSD komunity jsou z toho dodnes frustrovani. Taky se zde ukazuje stupidita toho, co kdesi tvrdil Odin "Neni problem v systemu, soud rozhodne kdo ma pravdu.". Soud na konec zjistil, ze v BSD zadny proprietarni kod neni, ale to uz mel davno Linux vsechnu pozornost zajemcu o svobodny unix.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.