Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Byla představena nová propagační identita Univerzity Karlovy (YouTube).
Mozilla z Firefoxu pro Android i iOS odstraní integraci „sledovacího“ systému Leanplum. Českých uživatelů se to prý příliš netýká. Leanplum je zapnutý ve výchozím nastavení pro 10 % uživatelů ve Spojených státech s jazykem prohlížeče nastaveným na angličtinu. Na mém telefonu s nastavením zařízení Čeština (Česko) je ale Leanplum ve výchozím stavu zapnutý (Nastavení / Sběr dat / Marketingová data). Jak je to u vás?
Tak jsem právě přišel o několik desítek emailů. Ztratily se někde ve výpočetním mraku (cloud). Přesněji někde na serverech Seznam.cz.
V nejnovější stabilní verzi správce souborů Midnight Commander (mc) 4.7.5.4 přestala fungovat kombinace kláves ctrl-x. Běžně porovnávám adresáře pomocí "ctrl-x d" nebo vkládám název aktuálního adresáře na příkazový řádek pomocí "ctrl-x p". V nejnovější verzi se místo porovnání adresáře pouze na příkazovém řádku zobrazí "d". Kombinace kláves ctrl-x je ignorována.
Včera jsem v Source Mage GNU/Linux aktualizoval spell linux. Jde samozřejmě o linuxové jádro. V přehledu nejnovějších balíků na DistroWatch se objevilo stabilní jádro 2.6.26.6, tak jsem jej hned nainstaloval (kástnul ) a přidal (komitnul
) do testovacího grimoire. V nabídce zavaděče lilo se mi následně objevila všechna linuxová jádra od 2.6.26 až po 2.6.26.6.
OSNews včera informoval (použil ale nepřesné URL) o softwarovém patentu 7,418,668 (Glass appearance window frame colorization). Microsoft jej získal 26. srpna 2008 a jedná se o "barevnou úpravu oken na základě požadavků aplikací". Okna různých aplikací nebo i okna stejné aplikace se mohou lišit barvou, odstínem, průhledností nebo i tvarem. Okno čekající na vstup může být výraznější než zbylá okna. Prostě věci, které se v linuxovém světě už dávno běžně používají.