Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »OSNews včera informoval (použil ale nepřesné URL) o softwarovém patentu 7,418,668 (Glass appearance window frame colorization). Microsoft jej získal 26. srpna 2008 a jedná se o "barevnou úpravu oken na základě požadavků aplikací". Okna různých aplikací nebo i okna stejné aplikace se mohou lišit barvou, odstínem, průhledností nebo i tvarem. Okno čekající na vstup může být výraznější než zbylá okna. Prostě věci, které se v linuxovém světě už dávno běžně používají.
Perlou mezi patenty je určitě také patent 7,418,670 na hierarchické menu, také ze dne 26. srpna 2008.
Včera Microsoft získal patent 7,424,154 (Boxed and lined input panel), jde o možnost změny jazykového nastavení při psaní stylusem na dotykovém displeji.
Doporučuji podívat se i na další softwarové patenty Microsoftu na vylepšení GUI (odkaz Next).
Lidi sedící na patentovém úřadě schvalující takovéto patenty nemohou být normální.
Tiskni
Sdílej:
Lidé sedící na patentovém úřadě v USA o platnosti patentů nerozhodují, to má IMHO na starosti až soud.Ano, v USA si klidne muzete patentovat naprosty nesmysl, pokud k tomu dodate rozumne vypadajici podklady (v dusledku toho je patentovano dokonce nekolik zarizeni typu perpetum mobile). Naopak druhym extremem je nutnost predvedeni alespon dvou fungujicich prototypu. A. C. Clarke v jedne ze svych knih zertem pise, jak v si dusledku tohoto opatreni nemohl nechat patentovat geostacionarni druzici
když si to nepatentuje MS, tak to udělá nějaký patentový troll.Před nějaký vám tam vypadlo slovíčko jiný
Nevsim sem si ze by se to u nich vubec pouzivalo. I kvuli blbymu IE nebo WMP to chce restart.To ano. Ale mám v živé paměti, jak se v LKML řešilo, zda to použít v Linuxu, resp. že je to kvůli tomuto patentu problém.