Grocy je open source ERP systém. Ne však pro plánování zdrojů v podnicích ale v domácnostech. Spravovat lze zásoby, povinnosti a úkoly. Vytvářet nákupní seznamy. Ověřovat dostupnost surovin pro recepty. Plánovat jídelníčky. Vyzkoušet lze online demo. Vývoj probíhá na GitHubu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
3D tiskárny Original Prusa MK4S (a MK4) v kombinaci s Prusamenty PLA a PETG mají mezinárodně uznávanou certifikaci UL 2904 GREENGUARD, která potvrzuje splnění přísných bezpečnostních standardů pro VOC a UFP.
Byla vydána verze R1/beta5 open source operačního systému Haiku (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Sovereign Tech Fund (Wikipedie), tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří Sambu částkou 688 800 eur.
Společnost OpenAI představila novou řadu svých AI modelů OpenAI o1 navržených tak, aby "strávily více času přemýšlením, než zareagují". Videoukázky na 𝕏 nebo YouTube.
Sailathon 24, tj. hackathon mobilního operačního systému Sailfish OS, proběhne od 27. do 30. září v Praze na Strahově ve školícím centru Silicon Hill.
Bylo vydáno Ubuntu 22.04.5 LTS, tj. páté opravné vydání Ubuntu 22.04 LTS s kódovým názvem Jammy Jellyfish. Stejně tak Kubuntu 22.04.5 LTS, Ubuntu Budgie 22.04.5 LTS, Ubuntu MATE 22.04.5 LTS, Lubuntu 22.04.5 LTS, Ubuntu Kylin 22.04.5 LTS, Ubuntu Studio 22.04.5 LTS a Xubuntu 22.04.5 LTS.
Byla publikována veřejná Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby za rok 2023 (pdf).
Byla vydána nová verze 8.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
OSNews včera informoval (použil ale nepřesné URL) o softwarovém patentu 7,418,668 (Glass appearance window frame colorization). Microsoft jej získal 26. srpna 2008 a jedná se o "barevnou úpravu oken na základě požadavků aplikací". Okna různých aplikací nebo i okna stejné aplikace se mohou lišit barvou, odstínem, průhledností nebo i tvarem. Okno čekající na vstup může být výraznější než zbylá okna. Prostě věci, které se v linuxovém světě už dávno běžně používají.
Perlou mezi patenty je určitě také patent 7,418,670 na hierarchické menu, také ze dne 26. srpna 2008.
Včera Microsoft získal patent 7,424,154 (Boxed and lined input panel), jde o možnost změny jazykového nastavení při psaní stylusem na dotykovém displeji.
Doporučuji podívat se i na další softwarové patenty Microsoftu na vylepšení GUI (odkaz Next).
Lidi sedící na patentovém úřadě schvalující takovéto patenty nemohou být normální.
Tiskni Sdílej:
Lidé sedící na patentovém úřadě v USA o platnosti patentů nerozhodují, to má IMHO na starosti až soud.Ano, v USA si klidne muzete patentovat naprosty nesmysl, pokud k tomu dodate rozumne vypadajici podklady (v dusledku toho je patentovano dokonce nekolik zarizeni typu perpetum mobile). Naopak druhym extremem je nutnost predvedeni alespon dvou fungujicich prototypu. A. C. Clarke v jedne ze svych knih zertem pise, jak v si dusledku tohoto opatreni nemohl nechat patentovat geostacionarni druzici (i kdyz diky jeho clanku z roku 1945 si to uz pak nemohl patentovat nikdo jiny).
když si to nepatentuje MS, tak to udělá nějaký patentový troll.Před nějaký vám tam vypadlo slovíčko jiný
Nevsim sem si ze by se to u nich vubec pouzivalo. I kvuli blbymu IE nebo WMP to chce restart.To ano. Ale mám v živé paměti, jak se v LKML řešilo, zda to použít v Linuxu, resp. že je to kvůli tomuto patentu problém.