Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Letošní konference LibreOffice proběhne 28. září až 1. října v Bolzanu. The Document Foundation hledá přednášející.
OSNews včera informoval (použil ale nepřesné URL) o softwarovém patentu 7,418,668 (Glass appearance window frame colorization). Microsoft jej získal 26. srpna 2008 a jedná se o "barevnou úpravu oken na základě požadavků aplikací". Okna různých aplikací nebo i okna stejné aplikace se mohou lišit barvou, odstínem, průhledností nebo i tvarem. Okno čekající na vstup může být výraznější než zbylá okna. Prostě věci, které se v linuxovém světě už dávno běžně používají.
Perlou mezi patenty je určitě také patent 7,418,670 na hierarchické menu, také ze dne 26. srpna 2008.
Včera Microsoft získal patent 7,424,154 (Boxed and lined input panel), jde o možnost změny jazykového nastavení při psaní stylusem na dotykovém displeji.
Doporučuji podívat se i na další softwarové patenty Microsoftu na vylepšení GUI (odkaz Next).
Lidi sedící na patentovém úřadě schvalující takovéto patenty nemohou být normální.
Tiskni
Sdílej:
Lidé sedící na patentovém úřadě v USA o platnosti patentů nerozhodují, to má IMHO na starosti až soud.Ano, v USA si klidne muzete patentovat naprosty nesmysl, pokud k tomu dodate rozumne vypadajici podklady (v dusledku toho je patentovano dokonce nekolik zarizeni typu perpetum mobile). Naopak druhym extremem je nutnost predvedeni alespon dvou fungujicich prototypu. A. C. Clarke v jedne ze svych knih zertem pise, jak v si dusledku tohoto opatreni nemohl nechat patentovat geostacionarni druzici
když si to nepatentuje MS, tak to udělá nějaký patentový troll.Před nějaký vám tam vypadlo slovíčko jiný
Nevsim sem si ze by se to u nich vubec pouzivalo. I kvuli blbymu IE nebo WMP to chce restart.To ano. Ale mám v živé paměti, jak se v LKML řešilo, zda to použít v Linuxu, resp. že je to kvůli tomuto patentu problém.