Portál AbcLinuxu, 13. května 2025 00:45
Nejenom Karen Sandler, výkonná ředitelka GNOME Foundation, se snaží ke svobodnému a otevřenému softwaru přitáhnout více žen. Ve své přednášce na sedmém ročníku konference Linux Foundation Collaboration Summit uvedla, že celkově tvoří ženy 25 procent softwarových vývojářů. Mezi vývojáři svobodného a otevřeného softwaru jsou ale pouze 3 procenta žen. Přitáhnout více žen do světa svobodného a otevřeného softwaru může pomoci také Outreach Program for Women (OPW). Uzávěrka přihlášek je 1. května. [Linux Foundation]
Tiskni
Sdílej:
ridici kamionuVe švédsku mi jich ani málo nepřišlo.
A podle toho, co vím od některých kamarádek, tak probojovat se tím vším vyžaduje dost drsnou náturu.Probojovat se čím? Nikdy jsem neviděl, že by někdo v technickém odvětví negativně diskriminoval na základě příslušnosti k ženskému pohlaví. Spíš naopak, na VŠ kolikrát těch pár holek dostalo další šanci čistě kvůli tomu, že jinak by zbyli jen kluci (opět, tím si nechci stěžovat, jedné z nich jsem pomáhal s javou).
Já si nemůžu pomoc, ale podle mě jsou ženský…
Nemůžu si pomoct, ale většina chlapů se na programování prostě nehodí…
Předem upozorním, že vůči ženám žádné předsudky…
Nemám žádné předsudky, ale jen pokud je to tak jak to má být…
Probojovat se čím?
Mimo jiné i tím co, jsi právě napsal.
Nikdy jsem neviděl
Když nevidíš, tak se žen v oboru zeptej, sice nevím jestli s tímto přístupem budou otevřené, ale zkus to, pomůže to oběma.
…na VŠ kolikrát těch pár holek dostalo další šanci
Je to důsledkem gender-ového dělení už od mateřské školy, a ve své podstatě je to také negativní věc.
(opět, tím si nechci stěžovat, jedné z nich jsem pomáhal s javou).To, že napíšeš, že si nechceš stěžovat, ještě neznamená, že si nestěžuješ a to, že někomu pomáháš, ještě neznamená, že ho chápeš a znáš jeho situaci…
Nemůžu si pomoct, ale většina chlapů se na programování prostě nehodí…To platí tak nějak o lidech obecně nezávisle na pohlaví. Z těch co se o to z nějakého důvodu pokouší mají muži podstatně vyšší úspěšnost a na základě mých životních zkušeností se nedomnívám, že by to bylo diskriminací žen.
Nemám žádné předsudky, ale jen pokud je to tak jak to má být…Aha. To se máš.
Mimo jiné i tím co, jsi právě napsal.Co jsem právě napsal? Popsal jsem svůj názor na základě zkušeností s několika subjekty ženského rodu.
Když nevidíš, tak se žen v oboru zeptej, sice nevím jestli s tímto přístupem budou otevřené, ale zkus to, pomůže to oběma.Dík za radu, už se stalo. Kolegyni v práci mám od sebe ani ne dva metry a o tomhle jsme se bavili nejednou. Za těch 20 let, kdy se mimo jiné věnovala unixu a databázím došla k několika zajímavým pozorováním, které se díky verbální výměně nyní odráží i ve mě.
to, že někomu pomáháš, ještě neznamená, že ho chápeš a znáš jeho situaci…Jenže to neznamená ani opak. Máš nějaké osobní zkušenosti s adeptkama na programátorky, nebo jen argumentuješ na základě dat získaných nepřímo?
To, že napíšeš, že si nechceš stěžovat, ještě neznamená, že si nestěžuješChtěl jsem prostě vyjádřit zážitek z minulosti. Ukaž mi jak to udělat, aby to zároveň nemohlo být brané jako stížnost. Možná to popsat v nějakém jazyku bez emocí (vulkánština), nebo to zahrát maňáskama. Já v té době měl zkoušku rok za sebou, tak na co bych si měl stěžovat? Že někdo do koho jsem investoval určité úsilí to nakonec udělal, i když s odřenýma ušima? Snad mi XML nazzies odpustí:
<člověk id="já"> <student věk="něco okolo 20"> <kamarádi s_kým="studentka" odkud="z prváku, kde jsme na cvičení seděli vedle sebe"> </človek> <člověk id="studentka"> <vztah> <kamarádi s_kým="studentka2"> <kamarádi s_kým="studentka3"> </vztah> </človek> <člověk id="studentka2"> <vlasy barva="černé"> </človek> <člověk id="studentka3"> <vlasy délka="dlouhé"> </človek> <človek id="učitel"> </človek> <ročník počet_kluků="spousta" počet_holek="3" /> <práce typ="pomoc/doučování" stupeň_námahy="značný"> <doučovatel>já</doučovatel> <doučovaný>studentka</doučovaný> </práce> <událost typ="zkouška" kdo="studentka"> <pokus číslo="1" výsledek="fail" /> <pokus číslo="2" výsledek="fail" /> <pokus číslo="3" výsledek="fail" /> </událost> <událost typ="zkouška" kdo="studentka" kdy="o rok později"> <pokus číslo="1" výsledek="fail" /> <pokus číslo="2" výsledek="fail" /> <pokus číslo="3" výsledek="úspěch" id="uspešná zkouška"/> </událost> <událost typ="radost"> <kdo>já</kdo> <kdo>studentka</kdo> <kdo>zbytek "party"</kdo> </událost> <událost typ="sdělení" kdo="studentka" komu="já" kdy="po zkoušce"> <obsah> <událost typ="sdělení" kdo="učitel" komu="studentka" kdy="úspěšná_zkouška"> <obsah> Co mám s váma dělat, když vás vyhodím, tak v ročníku nezbudou žádné holky. Zkuste odpovědět alespoň na <triviální_otázka>, když už nemáte nic jiného. </obsah> </událost> </obsah> </událost>Proč se do toho vůbec míchám? Výsledek je stejně jasně daný, jako u každé diskuze o politice. Každej si mele tu svou a nic se nemění.
To platí tak nějak o lidech obecně nezávisle na pohlaví. Z těch co se o to z nějakého důvodu pokouší mají muži podstatně vyšší úspěšnost a na základě mých životních zkušeností se nedomnívám, že by to bylo diskriminací žen.
1. věta je hodně důležitá.
Jaký je důvod, že se o to pokouší jen mizivé procento žen, není to právě to trvání na rolích a z toho plynoucí diskriminace?
Aha. To se máš.Předpokládám (chci tomu věřit), že jsi pochopil a že to má věta byla stejného rázu, jako tvá, tedy druhá část ruší první, takový větný oxymóron.
Jenže to neznamená ani opak. Máš nějaké osobní zkušenosti s adeptkama na programátorky, nebo jen argumentuješ na základě dat získaných nepřímo?
Nejsem zaměstnán jako programátor (jo to spíše, někdy placený, koníček), zkušeností mám spíše z technických oborů, a pak ze zájmu v této oblasti durch různými obory v různých evropský zemí. S přesně „programátorkama“ jsem se setkal jen se dvěma, jednu nemohu posoudit, protože profesně na tom byla mnohem lépe, u druhé to bylo velmi poučené, protože, jak se někdy ukazuje, tak ± muži a ženy obvykle dojdou ke stejnému cíli, ale sem tam jinými cestami - což je pro tyto profese a v týmu výhodou. Pak mám doma i nějaké knihy na toto téma, které psaly ženy a žádný rozdíl jsem nezaznamenal.
Takže bych z toho mohl udělat jen „hloupý“ závěr, že programátorky jsou mnohem lepší než programátoři, protože u některých programátorů nechápu, proč nedělají raději něco jiného…
Ale vše to je naprosto irelevantní, muži i ženy dokáží totéž a není mezi nimi téměř žádných rozdílu a není vůbec důvod to rozlišovat, jsou to jen předsudky vytvářející nerovnost a tedy diskriminaci.
OT: Nějaká drobné odchylky určitě existují jako třeba v otázce dlouhodobé pozornosti to vypadá, že za ženami v průměru zaostáváme (třeba při řízení auta, či monotóní-sériové práci…), ale opět to není důvod k tomu nepřistupovat stejně.
a taky často vůbec objektivně neexistují.Nekdy neexistuji, nekdy existuji. Oni i male veci, jako vetsi fyzicka sila a odolnost, schopnost pracovat spolehlive i v horsich hygienickych podminkach, ci treba jina odezva na nebezpeci nebo na plac ditete mohou pak hrat roli.
…vetsi fyzicka sila a odolnost,…
Spousta žen má větší sílu než spousta mužů.
Nejsilnější muži jsou obvykle silnější než nejsilnější ženy (a postupně se ten rozdíl zmenšujě), ale to přece nerozhoduje.
schopnost pracovat spolehlive i v horsich hygienickych podminkach
Tuto lepší „schopnost“ má které pohlaví a na jakém základě?
…jina odezva na nebezpeci…
- jaká odezva?
odezva… …na plac ditete
- pomineme-li období zbouřených hormonů po porodu a při kojení, tak často jsou právě muži na to daleko citlivější než ženy. Když se rozhlídnu u sebe a v okolí, tak se mi to jen potvrzuje.
Tady když s přečteme článek, tak zapůsobí s výsledkem „ženy jsou horší řidičky, ‚zabíjí‘ víc než muži“.
Někdo možná hned napoprvé trefí, že se jedná o srovnání trendu, že nehodovost stoupá strměji než nárůst žen za volantem, ale vyvodí si třeba „čím víc ženy řídí tím více bourají a ‚zabíjí‘“ (někdo třeba nevyvodí).
Když se podíváme na čísla (v článku obsažená), zjistíme, že „nyní“ řidiček je 35 % a způsobují 25 % smrtelných nehod což je závěr „ženy jsou lepší řidičky, ‚zabíjí‘ méně než muži“
Kdybychom se podívali na skladbu kde muži a ženy jezdí, tak bychom možná zjistili, že ženy jezdí více po městě (s dětmi), kde riziko úmrtí při nehodě je nižší a muži více mimo města, kde riziko úmrtí při nehodě je vyšší, ale třeba to tak není a je to jen a pouze, že u mužů řídí „kde-kdo“ u žen to ještě k „kde-kdo“ nedospělo, takže by nám vyšlo „muži nebo ženy nehraje roli“.Zkusím to jinak, průměr nedefinuje většinu a fyzické kondiční rozdíly mezi pohlavími jsou velmi rovnoměrně rozptýlené v celé populaci, takže není důvod do toho fyzické rozdíly mezi pohlavími zatahovat.Videl jste nekdy souvisejici statisticticka data? O jakem rovnomernem rozptyleni to to potom mluvite? Bez ohledu na region vypada treba tvar rozdeleni u vysky takto takto, meni se jen absolutni hodnota, pripadne rozptyl vysky u zen v nekterych regionech navic klesa. To plati i o etnicky a rasove pestrych statech jako UK, USA ci i Indie.
Stejně jak poloprofi fotbalový tým fyzicky nezvládne běžnou dvohodinovku aerobiku (k jejich velkému překvapení), tak většina žen neuzvedne tak těžkou činku jak většina mužů z toho týmu.Srovnavejte srovnatelne. Fotbalisty muze a fotbalisty zeny. Aerobik muze a aerobik zeny.
Narovnavac je nekdo, kdo se snazi najit genderove problemy tam kde nejsou a pak se je snazi umele, casto i nasilne, korigovat, a pritom je schopen i manipulovat s daty.a taky často vůbec objektivně neexistují.Nekdy neexistuji, nekdy existuji. Oni i male veci, jako vetsi fyzicka sila a odolnost, schopnost pracovat spolehlive i v horsich hygienickych podminkach, ci treba jina odezva na nebezpeci nebo na plac ditete mohou pak hrat roli.
Ten graf ukazuje přesně to co říkám, střed je promísený existují vysoké ženy a malí muži a na obě strany jdou rozdíly, které nijak nenastavují lepší předpoklady vykonávat nějakou činnost daného pohlaví. A etnicky různorodých státech to platí daleko více, protože prostě, jak jsem psal, promísení je ještě větší a rozdíl mezi výškami větší, co to potom tedy znamená, když je někdo podprůměrný muž a vedle něj nadprůměrná žena, kde jsou ty „lepší předpoklady“ na základě pohlaví?
Dobře, že to píšeš „srovnávat srovnatelné“, a srovnatelní jsou jednotlivé osoby bez ohledu na pohlaví, chtěl jsem tím ukázat, že lidé jsou velmi rozdílní a ve valné většině je prostě putna jakého pohlaví a že fyzické předpoklady jsou daleko více ovlivněné tím co děláme, než jakého jsme pohlaví.
Mimochodem fotbalistky; kamarádka hrála, tým musely zrušit, protože na rozdíl od kluků nedostali podporu ani dotace a bylo jim doporučeno něco velmi nelichotivého, tak hrávala za kluky(, protože to se prej může), trenér ji nasazoval rád, protože mezi kluky patřila ke špičce, jen holt verbální a jiné sprosťárny ji donutily toho nechat. (toliko srovnání, ve tvém pojetí „srovnatelné“)
Genderové problémy jsou téměř všude, takže je není třeba hledat ony tam prostě jsou a stačí je jen uvidět, nevím co znamená násilně a uměle korigovat (to už z podstaty spojení je v určité míře jakékoliv řízení/korigování). Manipulace s daty(?), jakože se dosadí jiná čísla, no nevím kde se to děje, myslíte spíše interpretaci výsledků na základě úhlu pohledu, tak jak jsem ukázal výše na odkazovaném článku - ono existuje spoustu úhlů pohledu a každá interpretace výsledků něco zanedbává a když pohled na to co je pro koho důležité je velmi rozdílný, tak se říká, že výsledky jsou zmanipulované (data snad ne).
Ne v celé lidské populaci to nedokážu popřít, stejně ale nelze popřít, že když ty požadavky budou tak extrémní, že to eliminuje většinu žen, tak tomu nevyhoví ani valná většina mužů a eliminuje to celé etnika (včetně všech mužů v něm obsažených) a když to požadavky budou „běžně vysoké“, tak skupina žen kritériím vyhoví a (menší) skupina mužů kritériím nevyhoví a opět budou eliminováni celé skupiny lidí bez ohledu na pohlaví.
Statistická analýza tak jak ji popisujete je k ničemu a neříká nic o lepších předpokladech pohlaví, o tom lze hovořit jedině tehdy pokud se skupiny překrývají minimálně a to co podle tebe nehraje roli, je právě zásadní. Jestli chceš údaj, která skupina je průměrně vyšší, která má maximální minimální hodnoty apod. - OK, ale to nic neříká o tom, že daná skupina má lepší předpoklady, protože skupiny se značně překrývají, pominu-li že většina požadavků na lidskou činnost nevyžaduje extrémy (tedy naprostá majorita předpokladů je v průniku), tak můžeš ještě tvrdit, že z dané skupiny je častější výskyt jedince, který vyhoví požadavkům, ovšem nikoli, že daný člen dané skupiny má lepší předpoklady jen na základě toho, že je jejím členem.
A znovu, daleko větší rozdíly než generují rozdíly mezi mužem a ženou, jsou generovány dědičně, původem, způsobem života, tedy když se vezme severská žena a asiat, budou rozdíly opačné a zásadnější - tím nemanipuluji z daty, ale říkám, že promísení je tak obrovské, že nelze hovořit o lepších předpokladech muže či ženy, je to prostě o jedinci a nějaká predispozice muže nebo ženy pro jakoukoli lidskou činnost je tak zanedbatelný faktor, že je zbytečné o něm vůbec hovořit.
Ne v celé lidské populaci to nedokážu popřít,Konecne!
stejně ale nelze popřít, že když ty požadavky budou tak extrémní, že to eliminuje většinu žen, tak tomu nevyhoví ani valná většina mužůNicmene vetsi cast muzu nez zen vyhovi a v takove profesi pak budou prevladat muzi, a v extremnim pripade tam budou jen nejzdatnejsi muzi.
o tom lze hovořit jedině tehdy pokud se skupiny překrývají minimálněTy rozdily jsou znacne a lze to opet vyhodnotil, jak vzajemny presah, tak treba vzajemnou korelaci. U sily jsou rozdily jeste markatnejsi, souvisi to s rozdily ve stavbe tkani, napriklad:
The men had significantly larger type I fiber areas (4597 vs 3483 microns2) and mean fiber areas (6632 vs 3963 microns2) than the women in biceps brachii and significantly larger type II fiber areas (7700 vs 4040 microns2) and mean fiber areas (7070 vs 4290 microns2) in vastus lateralis.Kazde pohlavi ma neco, ve prospech muzu hovori jen fyzicka zdatnost a rychlost odezvy, vse ostatni je spise horsi. Zeny maji vetsi tolerance k bolesti, lepsi metabolizaci a schopnost odolavat hladu, vetsi odolnost vuci stresu, mene je poskozuje nadmerny telesny tuk atd.; zadny div ze se dozivaji vetsiho veku. V soucasne dobe treba fyzicka zdatnost a podobne veci u rady povolani nehraji zasadni roli, takze se to tolik neuplatnuje a vstupuji tam jine faktory, nicmene vliv i takovyhle veci na preference nelze proste poprit.
Beru jako smutné, že to stále nechápeš, všechno co jsi vyjmenoval, možná někde někdo popsal, od něčeho z toho už se postupně upouští, protože to tak není (např odolnost k bolesti), a někdo někde zas popsal, že je to jen výchovou a rolí ve společnosti (např. odolnost vůči stresu) něco závisí několika násobně více na jiných faktorech (odolávání hladu), ale i kdyby neplatí to obecně, je to na konkrétním jedinci. Rozdíly mezi muži a ženy v kontextu potřeb a požadavků jsou tak zanedbatelné s jinými atributy, že je až směšné na nich trvat a čistě logicky by neměli stát ani za popíraní jak jsou nicotné.
A když na „něco“ vyhoví 5 žen z deseti a 6 mužů z deseti (v dané společnosti), tak prostě vyhovují kritériím konkrétní jedinci a nelze mluvit o lepších předpokladech pohlaví na to „něco“ a už vůbec ne, to brát v potaz při výběru jedince na to „něco“ - prostě tyto takzvané předpoklady jsou jen způsobem jak trvat na tom, kdo je tu Pánem nebo Paní (dle oblasti zájmu)
Zapomněl jsem reagovat na osobní záležitost a bo mám rád, když je to trochu osobní, tak doplním.
asi dobrá informace je: Takovýto typ dat rozhodně nezpracovávám a neanalyzuji.
asi špatná informace snad z dobrým koncem je: Data analyzuji a zpracovávám, ale nemyslím, že by se tě to jakkoliv dotklo, krom snad některých testů co jsem dal do blogu (nebo někde jinde), ale ty jsou tak jednoduché, že případný negativní důsledek rozdílné interpretace než očekávané, lze lehce eliminovat díky své jednoduchosti.
Takže bych řekl, že můžeš být v klidu…
Spousta žen má větší sílu než spousta mužů. Nejsilnější muži jsou obvykle silnější než nejsilnější ženy (a postupně se ten rozdíl zmenšujě), ale to přece nerozhoduje.
Musel byste definovat termín "spousta" . Statistika i zdravý rozum samozřejmě mluví ve Váš neprospěch - ženy jsou v průměru menší než muži (u nás asi 167/182 cm), v atletice dosahují ve stejných disciplínách horších výsledků a koneckonců i v naší armádě mají při přezkoušeních měkčí normy (a zčásti jiné disciplíny) než muži.
Předem upozorním, že vůči ženám žádné předsudky nemám a tento názor jsem získal právě od oněch vyjímek.Toto už vypadá jako docela solidní předusdek :).
Probojovat se čím? Nikdy jsem neviděl, že by někdo v technickém odvětví negativně diskriminoval na základě příslušnosti k ženskému pohlaví.A co na základě kombinace drzosti, vlastního názoru a ženského pohlaví (oproti kombinaci drzosti, vlastního názoru a mužskému pohlaví)?
Spíš naopak, na VŠ kolikrát těch pár holekJistě. Mezi těmi méně dobrými studenty jsou holky ve výhodě, pokud dokážou vykouzlit správný typ bezradného úsměvu.
Toto už vypadá jako docela solidní předusdek :).To jako předsudek o tom, že nemám žádnej předsudek? Hádám že bych musel být žena, robot, nebo státem uznaný autista, aby mi lidi věřili, že je mi to prostě jedno a úplně ukradené.
A co na základě kombinace drzosti, vlastního názoru a ženského pohlaví (oproti kombinaci drzosti, vlastního názoru a mužskému pohlaví)?Negativní reakce na drzost jsem viděl u různých pohlaví. Pokud to někdo neumí provést tak, aby to bylo zároveň zábavné, zdá se mi to plně pochopitelné. Vlastní názor imho nikomu nevadí, dokud ho dotyčný nezačne cpát ostatním jako ten správný.
Negativní reakce na drzost jsem viděl u různých pohlaví. Pokud to někdo neumí provést tak, aby to bylo zároveň zábavné, zdá se mi to plně pochopitelné.Diskriminace se pozná podle toho, že je ta reakce různá. A tou drzostí jsem měl v tomto případě spíš namysli to, že se ohradíš, když ti někdo cpe nějaké nesmysly.
Vlastní názor imho nikomu nevadí, dokud ho dotyčný nezačne cpát ostatním jako ten správný.V tom případě je ten tvůj svět mnohem krásnější a idyličtější než svět těch ostatních. Bylo by zajímavé se zamyslet nad tím, jaký je vlastně účel vzdělávacího systému, třeba i toho univerzitního. Zda jde o to dát papír lidem, kteří umějí dostatečně dobře odpapouškovat můj názor při zkoušce, nebo učit lidi myslet.
A tou drzostí jsem měl v tomto případě spíš namysli to, že se ohradíš, když ti někdo cpe nějaké nesmysly.To přece není drzost, ne? Drzost imho dost záleží na provedení.
V tom případě je ten tvůj svět mnohem krásnější a idyličtější než svět těch ostatních.Krásně fialkovej. Akorát mi nedávno nejspíš umřel kaktus (celej zhnědnul a fialová barva zmizela).
Bylo by zajímavé se zamyslet nad tím, jaký je vlastně účel vzdělávacího systému, třeba i toho univerzitního. Zda jde o to dát papír lidem, kteří umějí dostatečně dobře odpapouškovat můj názor při zkoušce, nebo učit lidi myslet.Já nehodlám obhajovat vzdělávací systém. Má spoustu děr a nesmyslností, ale pokud se člověk umí chovat dospěle, většinou s ním není problém vycházet. To samé se týče toho, jestli se tam chceš něco naučit, nebo ne. Je to dialog, kde záleží na obou stranách a když už nic jiného, dostaneš k tomu alespoň nějaké zázemí.
To přece není drzost, ne?Jistěže je. Pokud nejsi drzý, tak po prvním neúspěchu držíš hubu a krok a nezpochybňuješ autoritu.
pokud se člověk umí chovat dospěle, většinou s ním není problém vycházetTo už jsou tak prázdné kecy, že ani nemá smysl řešit, zda to je či není pravda. Jedinou věc, kterou z toho vyčtu, je že jsou pro tebe zřejmě dospělý a konformní synonyma.
Jistěže je. Pokud nejsi drzý, tak po prvním neúspěchu držíš hubu a krok a nezpochybňuješ autoritu.Nesouhlasím a trvám na tom, že je možné projevit nesouhlas a přesto nezpochybňovat autoritu1).
To už jsou tak prázdné kecy, že ani nemá smysl řešit, zda to je či není pravda. Jedinou věc, kterou z toho vyčtu, je že jsou pro tebe zřejmě dospělý a konformní synonyma.Možná spíš proto, že bouřit se za každou cenu proti nepřirozené autoritě mě přestalo bavit s odstupem puberty, kdy mi došlo, že nejsem ani vyjímečný, ani strašně cool, ale jen dětinský. 1) Ta věta sama o sobě ukazuje jak na to.
Nesouhlasím a trvám na tom, že je možné projevit nesouhlas a přesto nezpochybňovat autoritu1).Rozdíl mezi námi je ten, že já tvrdím, že to funguje jen u některých lidí, zatímco ty máš z nějakého důvodu pocit, že to vše funguje univerzálně. Existují lidé, kteří tvůj samotný vyslovený nesouhlas považují za zpochybnění jejich autority. A ty to u nich víš. Tudíž při vyslovení nesouhlasu už víš, že to povede k jejich pocitu shození autority a že si dotyčný svou reakcí tu autoritu skutečně shodí a že to nakonec dopadne na tebe.
Možná spíš proto, že bouřit se za každou cenu proti nepřirozené autoritě mě přestalo bavit s odstupem puberty, kdy mi došlo, že nejsem ani vyjímečný, ani strašně cool, ale jen dětinský.Rozumím, chápu a potvrzuje to moji domněnku. Jsem celkem smířený s tím, že se časem budu cítit starý a unavený (čti dospělý), jen mi to jaksi nezapadá do kontextu diskuze, kde se řešilo spíše studium apod. Mám takový dojem, že kdybych se cítil dospělý, nikdy bych nezkoušel denní studium, pokud bych nechtěl jít na vědeckou dráhu.
Rozdíl mezi námi je ten, že já tvrdím, že to funguje jen u některých lidí, zatímco ty máš z nějakého důvodu pocit, že to vše funguje univerzálně.Možná je to jen pocit, ale u mě to tak prostě funguje, až na různé labilní vyjímky, které se chovají podle toho, jak jim zrovna tečou hormony a já nevím co ještě.
Existují lidé, kteří tvůj samotný vyslovený nesouhlas považují za zpochybnění jejich autority. A ty to u nich víš. Tudíž při vyslovení nesouhlasu už víš, že to povede k jejich pocitu shození autority a že si dotyčný svou reakcí tu autoritu skutečně shodí a že to nakonec dopadne na tebe.Těžko posuzovat takhle po internetu, nejsem psycholog.
Jsem celkem smířený s tím, že se časem budu cítit starý a unavenýHe. Staří nakonec porazí každého, ale s dospělostí to souvisí jen nepřímo.
Možná je to jen pocit, ale u mě to tak prostě funguje, až na různé labilní vyjímkyAneb jak v jedné větě popřít sám sebe.
Aneb jak v jedné větě popřít sám sebe.Tomu nerozumím, prosím rozvést.
V první části věty stále podle všeho stojíš za tím, že tvá pravidla fungují univerzálně.Já pokud vím nikdy netvrdil, že všichni lidé na světě si nechají odporovat. Tvrdil jsem, že je možné odporovat tak, že nezpochybníš autoritu. To jak si to ten komu odporuješ vezme je druhá věc, která záleží na mnoha faktorech, včetně například přítomnosti dalších lidí a jejich postavení vůči němu.
Tvrdil jsem, že je možné odporovat tak, že nezpochybníš autoritu.Pokud autorita dotyčného stojí na tom, že se mu neodporuje, tak to bohužel nejde. Ty můžeš mít subjektivně pocit, že vše, co děláš je v pořádku, ale on to může pořád vnímat jako podkopání autority. A v těchto sporech je obvykle důležitější názor a dojem toho, kdo je v pozici síly. A odvíjí se od toho následky pro toho, kdo je v pozici slabého. A kolikrát nemusíš výsledek takového jednání odhadnout správně. Já jsem ten poslední, kdo by tvrdil, že má člověk držet hubu a krok. Ale je dobré mít alespoň tušení o možných následcích, než něco takového podnikneš.
Mohli by byt dobre statistky napriklad, kolik procent programatoru je ctyrprocentnich
Jak je to u programátorů nevím, ale u nás na techu qcm je čtyřprocentních 25 % osazenstva.
Jak je to u programátorů nevím, ale u nás na techu qcm je čtyřprocentních 25 % osazenstva.Zjištěno jak?
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.