Portál AbcLinuxu, 2. května 2025 20:39
Tiskni
Sdílej:
Faktem je, ze takovych pokusu o probuzeni lidi z matrixu, ve kterem tu bezesporu zijeme, uz bylo hodne, ale nikdy to neovlivni nadkriticky pocet lidi. Ta mala cast ktera si to uvedomi s tim nic nezmuze - ze strachu, slabeho vlivu nebo se proste adaptuje a parazituje taky. Soucasna forma demokracie je jen sofistikovane otrokarstvi. Mocni tohoto sveta si moc dobre uvedomuji rozlozeni ve spolecnosti a jak snadno lze vetsinu manipulovat prostrednictvim medii a ovladat financnimi nastroji. To okridlene "Pokud by volby mohly neco skutecne zmenit, tak uz by byly davno zruseny" je velmi trefne.
Taky nesdilim ten porazenecky pocit, ze uz se s tim nic neda delat, ze ten system je prilis silny nez se mu vzeprit, i kdyz uz napr. ty zavedene technologie na kontrolovani lidi mj. i v ramci tzv. projektu pre-crime zasly hodne daleko. Delici carou posledni ztraty svobody bude IMHO cenzura Internetu jako posledniho kanalu svobodnych informaci.
...kontrolovani lidi...Delici carou posledni ztraty svobody bude IMHO cenzura Internetu jako posledniho kanalu svobodnych informaci.Nemyslím si, že cenzúra internetu je jedinou prekážkou šírenia slobodných myšlienok. Obrovskou prekážkou je veľká sociálna a kultúrna diferenciácia a prehlbujúca sa vzájomná izolácia. Tak ako jednotlivci, aj tie skupiny sú od seba izolované a vnímajú sa v tomto konkurenčnom prostredí nepriateľsky, pretože si nie sú schopné porozumieť, keďže každá používa "iný jazyk"- má iný systém významov. Iné predstavy, čo sa za akokoľvek slobodone šírenou inf. skrýva. Ten "spiritualista" je ťažko zrozumiteľný technokratom a pragmatikom ako aj "bežným" ľuďom, ktorí sa starajú hlavne o svoje materiálne každodenné potreby. Z ich hľadiska vyzerá ako hlupák, lebo oni sú zvyknutí používať jednoznačne definované pojmy a nechcú uvažovať o problémoch, ak z toho uvažovania nemá vyplynúť nejaký konkrétny jasný záver a nemá mať pre nich praktický význam, priniesť teraz a tu hmatateľný úžitok.
Problém v probuzení nadkritické většiny je mi znám.klid, lidstvo vstupuje do veku vodnare a pote, co vcera rezignoval papez, aby uvolnil funkci Klausovi (jak potvrdil napr. i Schwarzenberg), IMHO se neni treba o budoucnost lidstva obavat
Ale ty výsledky pohledy na věc/svět s nimi totál souhlasím.
Ta rétorika mi hodně něco připomíná. S tímhle souhlasíš a ztotožňuješ se?
- Snažím se vnímat změny v energetickém poli České kotliny, našeho nádherného Boiohaema…je to území nádherné…
- přemýšlím o různých věcech a přemýšlím o možnostech změn (s podmětem nevyjádřeným a jestli umím dobře analyzovat souvětí, tak stále se vztahujícím k „našemu nádhernému Boiohaemu“)
- Každopádně to co se teď ďeje v Čechách, je zvláštní a ten boj je patrný.
- To území je významné,…
1) libí se mi tady a vnímám co se dělej okolo mně
2) pořád přemejšlím jak to tady hacknout aby bylo líp. Přinejmeším aby se vyrovnali šance lidí.
3) joo souhlas.
4) joo souhlas. Vždicky bylo.
který to vídí nějak a přišlo mě svým způsobem zajímavýHiltler přišel některým (především) svým způsobem Němcům zajímavý.
Kdyby neměl zasebou prachy tak ho nikdo nezvolí.Poslouchám Kenjika Kawaie, takže v releated nedávno narazil na velmi zajímavý dokument podle nějž první volby NSDAP byly naprostá katastrofa. Hitlera nikdo zpočátku nevolil a byl naprosto pro smích. Ale jak říkává Edward "Ed" Wuncler, Sr. the I, potomek slavného Prescotta Rothschilda Wunclera, neodcházíme jen protože se mýlíme, opakujeme sračky tak dlouho dokolečka dokud se z nich nestane pravda. Naprosto stejnou věc pozoruju na Chobotovi.
hele Hitler byl hlavně sponzorován diskrétními elitami
Nevím přesně, co jsou diskrétní elity. Nicméně Hitlerův vzestup byl ve skutečnosti financován drobnými příspěvky obyčejných lidí - členů a sympatizantů. Bohatí lidé v něm viděli nebezpečí, byl totiž socialista. Začali ho podporovat až později, částečně ze strachu a částečně jako zábranu před komunismem.
Celej jeho postup byl hnán penězi. Kdyby neměl zasebou prachy tak ho nikdo nezvolí.
Některé věci se bez peněz dělat nedají, na druhé straně peníze negarantují úspěch. Hitler se k moci dostal díky nespravedlivému zúčtování s Německem po WWI, ale hlavně kvůli hospodářské krizi, kterou normální politici nebyli schopni řešit. On nemusel nic dělat, stačilo mu poukazovat na neschopnost stávající politické garnitury. Pro ilustraci volební výsledky NSDAP. Do krize to byla jen partička ukřičených loserů.
No, je to opak spojitych elit.hele Hitler byl hlavně sponzorován diskrétními elitamiNevím přesně, co jsou diskrétní elity.
Bohatí lidé v něm viděli nebezpečí, byl totiž socialista
Ehm, a co třeba Fritz Thyssen? Neřekl bych, že zrovna patřil k těm největším nuzákům a socialistům v Německu. Pak tu máme známého průkopníka automobilismu Henryho Fordíka, to byl taky poměrně velký nuzák a žebrák. S Adolfem byl naladěn na jedné vlně i v otázce odborů, které pro něj byly ďáblovým dílem. Prostě typický socialista. Ten Řád orla od fírera asi taky nedostal jentak z rozmaru. Předek největšího dobyvatele 21. století Prescott Bush si taky přiložil pár polínek do táboráku. Pak tu máme různé aktivisty a tvoje a Faunovi kolegy z Thule Gesselschaft, to byli taky většinou zchudlí aristokraté, kteří třeli bídu z nouzí a jejich členské příspěvky byly skromné. Řekl bych, že i tenkrát už platilo, stejně jako to platí dnes, že ve vysoké politice bez podpory a zázemí mocných magnátů moc nepořídíš.
Čisté ruce nemá ani IBM (děrné štítky pro evidenci), IG Farben, Opel a další. Tím nechci tvrdit, že šlo o nějaké sponzorské dary. Šlo o čilou obchodní činnost, pro kterou nebylo ani v mnoha případech překážkou, že Německo bylo už dávno ve válce a že se v Sudetech bouraly patníky. Bez této bratrské spolupráce by bylo válečné úsilí Adolfa značně ochromeno, ne-li nemožné, to prostě nejde jen tak zbagatalizovat.
Za povšimnutí taky stojí, s kým že to se dal fírer do party po jmenování Hindenburgem. Podle dnešních měřítek by se mohly ty strany označit za konzervativní, či konzervativně-nacionální. No i když ten Franz von Papen to byl spíš takový KDU lidovec, a ti jak známo vstoupí do do koalice i s Belzebubem, abych tak řekl. Socdemáci pak putovali záhy do lágrů.
Ehm, a co třeba Fritz Thyssen? Neřekl bych, že zrovna patřil k těm největším nuzákům a socialistům v Německu.
Jistě, že pár takových případů bylo. Ale jádro nacistických příjmů tvořily drobné příspěvky. Mluvím o době před rokem 1930, protože do té doby byl Hitler nula. Potom získával čím dál větší vliv a bylo nutné s ním vycházet.
Čisté ruce nemá ani IBM (děrné štítky pro evidenci)
Zrovna bez tohoto příspěvku by se válečná mašinerie nacistického Německa zcela zadřela.
Za povšimnutí taky stojí, s kým že to se dal fírer do party po jmenování Hindenburgem. Podle dnešních měřítek by se mohly ty strany označit za konzervativní, či konzervativně-nacionální.
Politická situace v Německu byla taková, že sestavit koalici bylo velmi obtížné. Nebylo výjimkou, že se volby konaly dvakrát ročně. Hitler nakonec své spojence přechytračil, protože oni nejspíš nebyli připraveni na jeho styl myšlení.
Mluvím o době před rokem 1930, protože do té doby byl Hitler nula.Dyť já taky v suvislosti s Thyssenem. Členské příspěvky to beru, ano, ale Thyssen tu byl i před rokem 1930.
Zrovna bez tohoto příspěvku by se válečná mašinerie nacistického Německa zcela zadřelaTo je těžké posoudit. Nešlo jen o evidenci Židů, ale i veškeré pracovní síly z koncentračních táborů. A válečná mašinérie se bez prac. síly neobejde. A tohle bylo značné usnadnění a zrychlení. Bez třeba takového Opelu Blitz by byly počáteční ofenzívy wehrmachtu téměř nemožné. I Henry Ford se posléze velmi činil s výrobou transportérů a náklaďáků. Tem metál si myslim zasloužil po právu.
Dyť já taky v suvislosti s Thyssenem. Členské příspěvky to beru, ano, ale Thyssen tu byl i před rokem 1930.
A já zase tvrdím, že Thyssen byl výjimka. Velkopodnikatelé logicky nebyli nadšení ze strany, která měla v programu mj. zrušení bezpracných příjmů, zestátnění, rozdělení zisku velkopodniků a pozemkovou reformu.
Bez třeba takového Opelu Blitz by byly počáteční ofenzívy wehrmachtu téměř nemožné.
Těžko říct. V rozporu se všeobecnými představami wehrmacht nebyl příliš motorizovaný a už vůbec ne na začátku války. Postupem času sice motorizace rostla, ale koňské povozy se používaly až do konce. A hlavně je nutné vidět, že GM vstoupil do Opelu už v roce 1929. Co měli dělat po nástupu Hitlera?
A já zase tvrdím, že Thyssen byl výjimka.
Thyssen nebyl vyjímka. Byli i jiní, teď si honem nevzpomenu na jejich jména, ale prostě byli. Fric je konkrétní případ pro snazší pochopení, abych to vyjádřil tvými slovy. Thyssen se podílel na financování NSDAP od dvacátých let, tedy od prvopočátků. Teď vyvstává otázka, zda by to ufinancovali z příspěvků hospodských rváčů typu Ernst Röhm a posléze jejich nástupců v podobě Seppa Dietricha. Mňo i když měli sotva na pivo, tak když se to znásobí tak to něco dá. Ale proti Thyssenovi je to slabý odvar. Banda hejhuláků z hospody netvoří nějaký souvislý názorový proud. Ale takový Thyssen, když už něco přihodí (a jiní jeho soukmenovci), tak to už má sakra nějakou váhu. Koukni šmudlo třeba na I paid Hitler, když už si tak potrpíš na ty cizojazyčné odkazy.
Mňo správně si podotknul, že Opel spadal pod General Motors, ušetřils mi práci s vysvětlováním .
V rozporu se všeobecnými představami wehrmacht nebyl příliš motorizovanýDobrá, určité dozvuky z první světové byly ještě znát. Snad mi ale nechceš tvrdit, že Němci přijeli do Sudet a do Polska na koních, a že do Ruska si to namašírovali husaři a kavalerie v sedlech?
Mňo i když měli sotva na pivo, tak když se to znásobí tak to něco dá.
Velké množství malých příspěvků může dát stejnou sumu jako několik málo velkých.
Snad mi ale nechceš tvrdit, že Němci přijeli do Sudet a do Polska na koních, a že do Ruska si to namašírovali husaři a kavalerie v sedlech?
Debata byla o náklaďácích, což není bojové vozidlo. Za bojovými jednotkami (tanky, pěchota, letadla) musí postupovat nebojové jednotky, které zajišťují logistiku (munice, palivo, potraviny atd.). Tady wehrmacht používal koně podstatně víc, než si většina lidí myslí.
Pár měsíců po zatčení ale pražský městský soud jeho stíhání zastavil a uložil mu ochrannou ústavní psychiatrickou léčbu.
Vubec se ho nechci zastavat, neznam pozadi pripadu, ale ze soud zastavil stihani a nebyl ani odsouzen neni jen tak.
Co jsem k tomu četl, tak byl stíhán pro trestný čin v souvislosti s otravou asi 30 lidí. Trestní stíhání bylo zastaveno a tudíž ani nemohl být za trestný čin odsouzen. Bylo to na základě znaleckých posudků, že byl nepříčetný a místo toho dostal ústavní léčbu. To je ale podstatný rozdíl.
mě osobně Zajima logikaTak to úprimne závidím, ak si je niekto istý svojou logikou. To je tiež istý druh slepej viery, že tá jeho logika ho s istotou dovedie na to miesto, kde je pravda. To je ako keď sme sa s kamarátom pustili na túru s hádam ešte predvojnovým turistickým sprievodcom. Šľapali sme od rána od piatej do nasledujúceho rána :) a prišla som domov s krvavými pätami.
Šľapali sme od rána od piatej do nasledujúceho rána :) a prišla som domov s krvavými pätami.RedBull Vám dává kříííídla
http://www.reformy.cz/zpravy/rozhovor-s-doc-ing-ivanem-nemcem-o-prvni-ceske-studii-padu-wtc-911/podival jsem se na to jen velmi zbezne, takze bych se prozati vyhnul tvrzeni, ze to maji blbe, ale upravy typu a=dv/dt=v/dt, pricemz druha rovnost je zduvodnena tim, ze na pocatku bylo v=0, ve me spis pusobi dojmem, ze autori moc nepochopili podstatu diferencialniho poctu (to uz ty decka ve zlomku rovnou mohli pokratit
jinak, cist si seznam publikaci pana docena je taky mimoradne vyzivne a dost vypovidajici o kvalite jeho prace.... solidni zurnaly zadnetak oprava, jakekoli recenzovane clanky ZADNE. Zurnaly s impakt faktorem ZADNE, Zurnaly celkove ZADNE, pocet publikaci ve WebOfScience NULA. Impressive... Vidim, ze Cesko je v rovnosti prilezitosti daleko dal nez Skandinavie. Prilezitost tam ma kazdy kdo ma diru do zadku. Jedine v Cesku muze delat docenta clovek s takto unikatni kvalifikaci. Vedec k pohledani.
Hlavně mi nějak uniká případný smysl řízené demolice. To jako že teroristi byli ve službách Bushe? Že si je objednal, aby unesli civilní letadla, sebevražedně to napálili do WTC, kde už byly nachystány výbušniny a v "pravou chvíli" G.B. dal povel k výbuchu? Anebo ani žádná letadla nebyla? Ale kam potom zmizeli ti civilisti?http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Northwoods#Content.
Hlavně mi nějak uniká případný smysl řízené demolice. To jako že teroristi byli ve službách Bushe? Že si je objednal, aby unesli civilní letadla, sebevražedně to napálili do WTC, kde už byly nachystány výbušniny a v "pravou chvíli" G.B. dal povel k výbuchu? Anebo ani žádná letadla nebyla? Ale kam potom zmizeli ti civilisti?.
Operation Northwoods
Btw. jak lze ocekavat ze kdokoli z beznych lidi poda nevyvratitelny dukaz, kdyz nema prakticky zadne pravomoce a technologie jake maji k dispozici policie nebo tajne sluzby, ktere jsou podrizene exekutive ? Jakou sanci mam ja jako obcan treba vystopovat tajne konto nektereho z nasich ministru, kam si uz ulil miliardy Eur ? To je zacarovany kruh.
Pokud mě chce někdo přesvědčit, že (například) významné společnosti a instituce zabývající se stavitelstvím se pletou, měl by mít velmi silný důkaz.No a v tom je právě ten problém. Kdo má mít to důkazní břemeno. Podle logiky lidí věřících na spiknutí je důkazní břemeno neúměrně těžké pro lidi mimo spiknutí, protože spiklenci samozřejmě stopy mažou anebo lidi mediálně masírujou. Jenomže kdyby měl nést důkazní břemeno každý, kdo se nějak _někomu_ znevěrohodní... to zavání presumpcí viny.
Ještě bych dodal konkrétně k Twins, že pochybuju, že by pan docent měl stavební plány budovyProč? Já je mám vytisklé na A0.
Nicméně to nic nedokazuje, protože stále platí, že vytvořit model tak velké budovy při tak extrémních podmínkách jako je náraz letadla, není nic jednoduchéhoNo kupodivu to není ani zas tak složité. Stačí znát přesné složení těch ocelových nosníků, jejich rozmístění a použité spoje. Pak to stačí zmenšit v určitém měřítku do rozumné velikosti, detailisti můžou vylít betonem a zasklít. Patra bych přetížil tak 2× jejich papírovou únosností aby si nikdo nestěžoval, že se neví jak byla budova zatížená a pak už můžeš s modelem dělat co chceš. Třeba rozlívat v horních patrech napalm a zespodu to toho pumpovat kyslík průmyslovým ventilátorem nebo třeba na to spouštět z jeřábu obrovské masivní kamenné koule (které by v měřítku asi simulovali pád meteoritu na budovu) a sledovat při jakých zatíženích začne model kolabovat a můžeš na vlastní oči sledovat dynamiku kolapsu. Nebyla by to asi vzhledem k ceně oceli levná záležitost, ale zas kvůli tomu nemusíš stavět celou novou budovu a především by to asi byla docela prdel. Co by to vyžadovalo je pár stavařů co by předělali výkresy do měřítka, kupu ocelových profilů a dílnu plnou zámečníků.
Ale to nic nemění na tom že modely se dělají tak aby odpovídali realitě.No právě. Jenomže model, který vznikne tak, že se budova x-krát zmenší, neodpovídá realitě.
V tomto případě ho zatížíš hmotností tak aby jsi dosáhnul stejného napětí a pak zkoušíš.Ano, metr vysoký model zatížím několika tunami, takže z toho vznikne něco úplně jiného než model WTC...
No právě. Jenomže model, který vznikne tak, že se budova x-krát zmenší, neodpovídá realitě.A když místo samotného modelu zmenším zatížení tak aby byly v rovnováze (tedy na model budou působit stejná zatížení jako na reálnou budovu), pak by to odpovídat realitě mělo, ne?
Ano, metr vysoký model zatížím několika tunami, takže z toho vznikne něco úplně jiného než model WTC...Tak když zatížíš model metr vysoký pár tunovým klavírem, tak to bude simulovat spíš pád meteoritu na budovou, ale i to by bylo validní. Však nikdo taky neříká, že máš zatěžovat metr vysoký model pár tunama. Myslím že tomu by spíš odpovídali tak jednotky kilogramů než tuny.
Myslím že tomu by spíš odpovídali tak jednotky kilogramů než tuny.Právě že to budou tuny. Představ si krychlovou díru do země, 1x1x1 km, naplněnou vodou. Potom máš 1000x menší model, tj. velikost 1x1x1 metr. Abys měl v modelu dole stejný tlak jako v reálu, tak to musíš "zatížit" 999 1x1x1 krychlemi vody, tj. vznikne z toho sloupec vysoký jeden km.
Dalsi rozdil, ze kdyz najednou zmizi jedno patro uprostred budovy a horni cast zacne padat, tak v modelu dopadne na spodni cast mnohem driv a bude mit mensi rychlost.Správně. A jestli umím dobře počítat tak tím bude mít v měřítku i svou hybnost, a bude působit na model pod ní silu která též bude stejná, pouze v měřítku, ne?
Já říkám, že udělat dobrý model znamená dělat také zkoušky v reálu a ty zapracovat do modelu plus počítat s tím, že některé situace v modelu řešit nejde z mnoha různých důvodů. A mít na paměti, že model má tyto omezení.No, čistě pro zajímavost (je to prostě nahrávka na smeč). Po 11.září (a předpokládám, že jakožto reakce na zprávu NIST) fakulty různých škol po celém světě staví experimentálně budovy za nemalé peníze, které následně podpalují aby si své modely zpřesnily, protože se ukázalo že s jejich predikativností to asi nebude nic extra sláva. Jeden takový test nedávno proběhl i u nás ve Veselí n. Lužnicí:
Mi ale nepříjde, že by ty články byly v rozporu s tím co říkám.Však taky nic nerzporuju. Co vlastně říkáš?
Navíc bude rozdíl v modelu čtyřpatrového domu a výškových budov...As you wish…
ohřeje-li se nízkolegovaná ocel na 500 °C, klesne její mez kluzu (i mez pevnosti) zhruba na polovinu.
i když od reálné situace WTC 11.9.2001 má daleko.Všichni se od připodobňování situace ve WTC z 11.9.2001 dištancují, takže já taky. Přišlo mi to pouze jako zajímavý test, který nemá s 9/11 nic společného.
Zaujalo mě, že dosažená teplota při experimentu byla 1002 °C , přičemž ohl. oceli se píše, cituji.Co je na tom zajímavého?ohřeje-li se nízkolegovaná ocel na 500 °C, klesne její mez kluzu (i mez pevnosti) zhruba na polovinu.
Přišlo mi to pouze jako zajímavý test, který nemá s 9/11 nic společného.To každopádně.
Co je na tom zajímavého?Přišlo mi, že Mr. Zima se snaží zpochybňovat vliv teploty při požáru na výdrž ocelové konstrukce..
Asi si založím demoliční firmu. Nákladově budu na zlomku cen oproti ostatním, co to ještě postaru odstřelují trhavinama. Holt pokrok nezastavíš.
Co se týká teplot, i kdyby tam došlo ke změknutí ocele tak dohází k dynamickému pádu který řešil pan Docent Němec. A výsledek je ten že v reálném případě by nedošlo k zhroucení celé budovy.Ano, Doc. Němec uvádí, že řešil pouze dynamiku pádu, nikoliv další okolnosti, cituji:
ale tady se necítím odborníkem, nevím jakou teplotou hoří kerosin, nevím ani jak byla přesně provedena ochrana sloupů azbestem proti požáru. Musím říct, že v naší studii nejsme v rozporu se závěry komise NIST, nebo s prací profesora Bažanta, kterého si vážím jako odborníka, protože tato zpráva se zabývá jenom statikou a nezabývá se dynamikou pádu, kdežto my začínáme od toho, že budova začíná padat, čili tím kde profesor Bažant končí a zabýváme se dynamikou toho pádu. Jestli ta budova měla začít padat to nezkoumáme, už předpokládáme, že padá.Doc. Němec spíše zpochybňuje časovou délku pádu, než to, jestli budova v reálu mohla nebo nemohla spadnout celá. Jeho výpočty závisí na vstupních parametrech, které nikdo s jistotou nemůže určit:
tak by nám vyšlo z počítačové simulace, že by budova spadla 79 metrů, pak by se pád zastavil a kdybychom vzali jiné parametry, abychom přinutili budovu spadnout celou, tak by například pro parametr alfa Rayleighova útlumu 0,147, budova spadla celá, ale pád by trval 103 sekund (video prokazuje rychlost pádu severní věž 11 sekund, jižní věž 9 sekund).
Rodíl mezi tebou a mnou je že já se na události dívám kriticky ty je nekriticky přijímáš...Vzácná vlastnost, vidět cizím lidem do jejich hlavy.
Přesto se občas i ve špičkových týmech stane, že se potom auto chová na dráze zcela jinak, než předpokládali.To slýchávám hodně u červených ubrečenců
Letos ne Randyletos se jen dělají malé nevýrazné změny, Úplně nové stroje s turbáči se chystají na příští rok.
Já vím, ale zrovna loni mělo Ferrari na začátku zcela nekonkurenceschopný vůz.
To slýchávám hodně u červených ubrečencůA pak proto slyšíme jak někdo mačká auto na 200%
![]()
Přesně na ně jsem myslel Přes všechny nákladné modely, tunely a simulace může být realita zcela jiná.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.