Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 19:02
Učím se matiku a už mi z toho začíná hrabat, teda hrabalo by mi ještě více kdybych si myslel že mi to bude k ničemu, ale mám nekonečnou víru k tomu že ve svém budoucím životě budu zbytkové třídy a grupy vídat častěji než cokoliv jiného. Každopádně jsem si dal chvilku oraz a vyřešil jsem jak mít přehled o událostech ze Sunbirdu (to je kalendář) i když není zaplý...
sqlite3 storage.sdb "SELECT title title FROM cal_events WHERE substr(event_start,1,10) > strftime('%s','now') AND substr(event_start,1,10) < strftime('%s','now','+7day') AND cal_id == 4 ORDER BY event_start DESC;"
Věřím že se to bude někomu hodit, podle FAQu se to má řešit přes Sunbirda v trayi, ale to mi přijde trapné:) A jelikož se celkem dlouho spouští tak se mi ho nechce automaticky zapínat při startu... a co se nedělá automaticky na to se zapomene.
storage.sdb najdete v profilu sunbirdu, cal_id==4 je id kalendáře, když jich máte víc, jaké ID má ten který chcete zjistíte všelijak, já si nahrál třeba sqlitebrowser abych pochopil trochu tu strukturu.
A teď už jen přes root-tail vypisovat na plochu nebo tak něco...
Tiskni
Sdílej:
Asi ti ušlo, že ani já ani Myšák nemáme čas číst ty zdrojáky (jinak bychom to mohli rovnou opravit) a vycházíme z toho, co napsal Filip.
Tyhle drobné opravy jsou dost problematické, asi jde jen o změnu jednoho řádku v CREATE TABLE skriptu a dalšího v databázové vrstvě programu (odstranit zbytečné prasování a použít getTimestamp() místo getString()*), ale časové náklady** na opravu těchto pár řádků jsou příliš vysoké, takže se většina lidí uchyluje k remcání v diskusích, v lepším případě k nahlášení chyby do bugzilly. V mém případě ještě více snižuje motivaci fakt, že Sunbird nepoužívám. Bylo to jen takové povzdechnutí: jak to vůbec může někdo takhle napsat?
*) to je jen příklad, takhle by se ty metody jmenovaly v Javě.
**) stažení zdrojáků, hledání kde to je, porozumnění kódu, testování, komunikace s hlavními vývojáři, přemlouvání, aby patch zařadili...
se doporučuje pro zvýrazňování používat jen polotučné písmo místo tučného, tak s tím nic nenadělám, tady je jen tučnéNe, ke zvýrazňování se doporučuje používat kurzívu. Polotučné či tučné písmo je už silné zdůraznění.
Koukni třeba sem: Úprava diplomových prací (strana 30). Citace:
Text vysázený jednolitým písmem je typický pro beletrii, v odborných textech je vyznačování přirozené a nutné, protože odlišené části textu usnadňují orientaci v textu. Existuje celá řada možností, jak vyznačovat, ale umírněnost je na místě. Obecně se doporučuje, aby v jednom textu byly používány nejvýše dva způsoby vyznačování, tedy kromě obyčejného textu ještě např. obyčejnou kurzívu a polotučné písmo.
Netvrdím, že tohle je jediný možný pohled na věc, ale polotučné písmo je zcela oprávněným způsobem zvýrazňování textu. Jestli použít to, či ono, pak záleží spíš na konvenci autora, edice. A jelikož tady kurzívu používám v jiném smyslu než pro zvýrazňování, tak nezbývá než pro zvýrazňování používat tlačítko B.
P.S. to je ale pěkný flame, pro nedělní deštivý večer
event_start
opravdu počet sekund od počátku epochy, ten substr
to má jen převést na string a ta desítka je Bulharská konstanta… Vzhledem k tomu, jak zvláštní sestavu funkcí má SQlite, možná to opravdu bude jediné řešení. Pokud tedy nefunguje něco na tento způsob:
SELECT title title FROM cal_events WHERE event_start > strftime('%s','now')+0 AND event_start < strftime('%s','now','+7day')+0 AND cal_id == 4 ORDER BY event_start DESC;
Jak řekl xkucf03, vycházím z toho, co řekl Filip Jirsák.A já jsem zase vycházel z toho, že ve skriptu v příspěvku je použita funkce
substr(event_start, 1, 10)
. Nenapadlo mne, že ta funkce bude fungovat na něčem jiném, než na textu, a že to je snad dokonce standardní způsob, jak v SQLite
převést číslo na text.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.