Portál AbcLinuxu, 6. května 2025 14:37

Ora et Labora

1.1.2011 21:48 | Přečteno: 1504×

Měl jsem docela klidný týden, protože jsem měl chřipku.Vzal jsem si v pondělí a úterý dovolenou, a šel do blázince až v pátek. Včera odpoledne jsem cítil, že je mi podstatně lépe. Tak to má být. V takových případech už mě přešlo přecházení chorob, protože tohle jsem zkusil před osmi lety a vyvinul se z toho slušný zápal plic, který jsem léčil šest týdnů. Tři z těch šesti týdnů v nemocnici.

Dal jsem si alespoň dohromady zase nějaké věci. Takové chvíle využiji k tomu, že si udělám pořádek v platbách, zkontroluji, co bych mohl zapomenout. Zjistil jsem, že když jsem onehdy odmítl změnit tarif u O2, ušetřil jsem minimálně pět set korun měsíčně. Chápu je, tarif mám víc než čtyři roky a už začíná být nevýhodný. Pro O2. Nakonec, když jsem loni rušil číslo, hodně se bránili, ale s O2 se člověk nesmí párat. Hlavně neříkat při rozhovoru s nimi cokoliv, co by si mohli vyložit jako souhlas. Zeptají-li se „nepočkáte, a nezkusíte ještě?” tak jasně říci „Ne, nepočkám, nerozmyslím, nechci nic jiného.” Pak se nemají možnost vymlouvat, že člověk byl nejednoznačný, chtěl ještě pokračovat atd.

Tuhle zkušenost s nimi člověk musí udělat aby pochopil, že se skutečně chovají jako zloději. Ti lidé jsou cvičeni aby uměli oblbnout zákazníka. Jenže tahle metoda se stejně nakonec obrátí pro ti nim. Před rokem a půl jsem měl u nich dvě čísla, platil jsem jim paušál 2000 Kč měsíčně a bylo jim to málo. Pokusili se mě nehorázně okrást. Nakonec se jim to nepodařilo. Takže jsem doplatil za iPhone, zrušil číslo a s ním jeden paušál, zbyl mi ten starý výhodný pro mne a od té doby účet za telefon nepřekročil výši 900 Kč. To byla zatím nejvyšší měsíční platba. Telefonoval jsem dost. Naštěstí jsem ten vysoký paušál neplatil dlouho. Z toho důvodu jsem si už rozmyslel vzít si nový iPhone 4 a za nějakou debilní sníženou cenu jim ten iPhone zaplatit za dva roky dvakrát. Poučili mě.

Takhle jsem se naučil si skutečně dávat pozor. Stejně jako mě poučila paní Valdaufová, že věřit „přátelům” ohledně peněz a slibů se dá jen jednou. Víckrát ne. Kdo se nepoučí a má stále pocit, že ten druhý musí pochopit že takhle se mezi lidmi chovat nedá, má smůlu víckrát. Už od dětství jakmile zjistím, že ten druhý slibuje, neplní, nemá cenu z něj plnění jeho slibů vymáhat. Ztráta energie. Stejně jako nemá smysl z někoho vymáhat omluvu za jeho chování. On se chová jak umí, musí s tím žít a pozdější omluva nic neřeší. Pokud mě někdo uráží, urazím stejně, nemáme si co vyčítat, nemusíme se užírat tím, že jsme jeden druhému něco dlužný a nemusíme se jeden druhému omlouvat. Tím nechci říci, že je omluva něco zavrženíhodného. Sám osobně, pokud někoho nechtěně poškodím, omluvu zkusím, jestli by náhodou tu škodu alespoň částečně uhladila.

V poledne pro mne přijela Rita. Krásně jsme nakoupili, dojeli domu k ní a hezky vybalili, abych zjistil, že jsem nechal doma u sebe brýle na čtení. Děsně jsem se rozzuřil na to „věčné stěhování.” A měl jsem hned viníka a ulevilo se mi. Rita se smála, uvařila mi kafe, sedla do auta a dojela pro ně. Přivezla i jednu z mých kytek, že prý chudinka trpí. No je fakt, jak jsem byl většinu týdne u ní, moc jsem kytkám nedal. Ale třeba se s kytkami polepším.

Vánoce se pomalu blíží, má šedesátka s nimi. Jsem rád, že jsem se dožil až k dnešnímu dni. I přesto, že mi za pár dní bude šedesát. Ptají se mě občas lidé jak to stárnutí snáším? No jak kdy jim říkám. Když jsem nemocný jako jsem byl tenhle týden, tak mám pocit, že mi je sto osmdesát, nikoliv šedesát, když jsem zdravý, cvičím, což doposud byla valná většina roku, mám pocit, že až na ty drobné problémy s klouby, hlavně koleny, se zas až tak moc neděje. Takže snáším stárnutí celkem slušně. Mladý nebudu, silněší asi také ne, ale zatím se s tím dá žít.

Co se Vánoc týče. Vánoce jsou pořád pro mne hezké svátky, pokud se mi daří se vyhnout návalu v obchodních centrech. jako včera. Vystoupil jsem u Anděla, zašel do Bontonu, koupil film z roku 1964 „Bláznova kronika„ Což byl oblíbený film mé puberty a dospívání. Karel Zeman, skutečně byl geniální. Zazářila tam Emilia Vašaryová, která ve svých dva a dvaceti letech byla opravdu krásná a talentovaná k tomu. Jinak se mi ale víc líbila její sestra Magda. Ta byla mnohem snovější, krásná a snová Magda jsem ji říkal. V Markétě Lazarové byla skutečně vynikající. A ve „Sladký čas kalimagdory„ se sice jen mihla, ale nešlo ji přehlédnout. No a když jsem tam byl, koupil jsem si nové CD od paní Hegerové „Mlýnské kolo v srdci mém.” Mám od ní všechno a tak jsem si říkal, že tohle si nemohu nechat ujít. Čas se sice podepsal malinko na hlase, ale ne na vervě a procítěnosti a projevu. Měl jsem ji rád o mého mládí, když zpívala slavnou písničku „Neděle.” přes „Kdyby tisíc klarinetů.” texty Pavla Kopty a další. Paní Hegerová asi nikdy nepřekoná krásou a kvalitou „Potměšilý host." Což byl asi její vrchol, ale všechno se dá od ní poslouchat. I ta nová a podle jejích slov poslední deska.

Takže jsem se zamyslel, nad svou šedesátkou, Vánocemi, vrátil se oklikou k muzice, co mám rád, za chvíli si zacvičím a protože jsem si dal šlofíka od večera do půlnoci, nechce se mi spát. Přemýšlím o životě a ať přemýšlím, jak přemýšlím, nic světoborného mě nenapadá. Jsou lidé, co o mě říkají, že nejsem schopný hlubokého zamyšlení, že jsem prostinký a jednoduchý. Myslejí to jako urážku a mě se to líbí. Naštěstí nevymýšlím příliš detailní teorie, filozofie, nebo úvahy. Svět a spousty věcí se mi na něm zdají jednoduché.

Ta dvaceti šestiletá zkušenost s psychoterapií, jógou, vic jak čtyřicetiletá s křesťanstvím mi ukázala jedno. „Věř a podle tvé víry se ti stane.” A k té víře patří práce. Uklidit si, vyprat, dát si dohromady věci aby byly v pořádku a tak je udržovat. Ne náhodou jak učí křesťanství podle svatého Bededikta. „Ora et labora” (modli se a pracuj,) přináší práce a modlitba klid duše. Tohle věděli i zenoví mistři, když posílali své žáky v klášteře na pole s motykou aby pracovali. Nejen meditovali v Zazenu.

Stejně jako si uklízíme domov, aby se nám tam pohodlně žilo, tak si uklízíme duši. Na to není nutná žádná složitá filozofie. Čtu tak někdy ty složité, hluboké úvahy, jak si lidé stěžují na komplikovanost a já jsem vždy v životě za pomoci těch jednoduchých řešení, dosahoval svých cílů, které se mi průběžně jevily na hladině mého vědomí. Kdybych to chtěl říci daseinanalyticky. Do ruksaku jsem dal vždy jen tolik, co unesu a spoléhal se stejně jako pravěký člověk, že cestou seženu to co budu neočekávaně potřebovat. On si ulovil, já koupil nebo vyprosil. Není jednoduché spoléhat na lidské milosrdenství, ale musím říct, že existuje. Kdo umí požádat o pomoc a pomoc poskytnout, dojde daleko.        

Hodnocení: 39 %

        špatnédobré        

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

Komentáře

Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře. , Tisk

Vložit další komentář

1.1.2011 22:40 semiik | skóre: 4
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
První!
1.1.2011 23:38 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
šikovnej
Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
Migi avatar 2.1.2011 14:56 Migi | skóre: 59 | blog: Mig_Alley
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Za todle bych dával týdenní ban.
2.1.2011 15:05 semiik | skóre: 4
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Tak dávej
Migi avatar 2.1.2011 17:47 Migi | skóre: 59 | blog: Mig_Alley
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
kdybych mohl.

Abíčko tolerancí těchle příspěvků dost klesá na úrovni, jen doufám že to tu nedojde tak daleko jako na rootu. Na diskusi první, druhej, třetí,....., osmej fakt zvědavej nejsem.
Samae1 avatar 2.1.2011 18:02 Samae1 | skóre: 6 | blog: Ohniště
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
10
Thomas Jefferson:Když se lidé bojí své vlády, pak existuje tyranie.
2.1.2011 18:12 YYY | skóre: 29 | blog: martinek
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Muzes pouzit blokovani. Mohlo by to vest k eliminaci lidi, kteri jsou notoricky prvni. ;-)
Migi avatar 2.1.2011 19:01 Migi | skóre: 59 | blog: Mig_Alley
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
ja se ne vždy přihlašuju, to není řešení.
3.1.2011 08:33 IMHO
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
prvy!
2.1.2011 05:22 MVR
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
RE: Netolerantni zarlivci:

Setkala jsem se v zivote se stejnymi charaktery. Bezne to byli zcela inteligentni ale sobecti, nestastni lide, nespokojeni s jejich osudem. Zavideli tem uspesnejsim, stastnejsim, vyrovnanejsim. Velmi casto bezduvodne zautocili, lide se jim vyhybali. Zustali sami, bez pratel, bez moznosti si ulevit, postezovat si, vypovidat se. Nasledovala deprese, utapeni reality v alkoholu, drogach. Nejhorsi je kdyz se to stane v rodine.
2.1.2011 09:57 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Se žárlivcem, podobně jako s alkoholikem, či feťákem se dlouhodobě žít nedá. Ničí to všechny zůčastněné.
Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
2.1.2011 09:37 MVR*
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Myslím, že tuto otázku mi nikdo nemůže zodpovědět kvalifikovaněji než vy: Mohou být rozum a chtíč v opozici natrvalo?
2.1.2011 11:09 MVR
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Tento briliantni dotaz byl uz predesle zodpovezen. Nicmene se domnivam ze rozum a chtic nejsou vzdy absolutne v rozporu, podlehaji psychice individualniho jedince. Absolutno neexistuje.

Zaroven bych v budoucnosti ocenila pouzivani vaseho vlastniho nicku.
2.1.2011 21:11 Alexandra Pokorná | blog: zapisy_vyzrale_zeny
Rozbalit Rozbalit vše Děkuji za nádherný text od srdce
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Pane Jílek, toto je první zápisek, který jsem od Vás přečetla a mohu Vám s klidnou duší říci, že se mi líbí tak moc, že jsem se tu musela registrovat.
2.1.2011 21:23 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
Rozbalit Rozbalit vše Re: Děkuji za nádherný text od srdce
to je ale krásné. :-)
Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
Michal Fecko avatar 2.1.2011 21:29 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
Rozbalit Rozbalit vše Re: Děkuji za nádherný text od srdce
Hmmm cize ironia a registracia iba pre moznost blokovania? ;-)
2.1.2011 21:30 ???
Rozbalit Rozbalit vše Re: Děkuji za nádherný text od srdce
Paní Pokorná, tím, ze jste se zaregistrovala, jste zcela vystoupila ze skupiny moznych neznamych anonymu. Ted si kazdy muze o vas precist vsechny dulezite udaje, ktere jste v registraci uvedla :-)
Marcela* avatar 2.1.2011 21:56 Marcela* | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Děkuji za nádherný text od srdce
:-)
Nejvyšší myšlenka je vždy ta, která obsahuje radost...
Marcela* avatar 2.1.2011 22:19 Marcela* | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Děkuji za nádherný text od srdce
PS: Cituji z dneších zpráv:
Před lety se také v okolí Seče na Chrudimsku pohybovala lama. Nikdo nevěděl, odkud se vzala, nakonec ji ale údajně místní zemědělci chytili a snědli
Nejvyšší myšlenka je vždy ta, která obsahuje radost...
2.1.2011 22:35 ???
Rozbalit Rozbalit vše Re: Děkuji za nádherný text od srdce
Na Seč jsem jezdil do sportovního kempu a nikdy jsme lamu k jídlu nedostali :-(
2.1.2011 22:47 Vitalij Kličko
Rozbalit Rozbalit vše Re: Děkuji za nádherný text od srdce

Oni se lamy taky spíš než na maso chovají na vlnu. Třeba jako ovečky, které jdou všude za svým pastýřem.

Jinak vynikající text takový milý, upřímný ,nevlezlý a neotravný. Hned zítra se zkusím pomodlit u benediktýnů a by mi šel lépe pravý hák

2.1.2011 22:49 ???
Rozbalit Rozbalit vše Re: Děkuji za nádherný text od srdce
hlavne nebud hlucnej pri modleni, aby te nejakej magor nesrazil ze schodu.
2.1.2011 22:55 Vitalij Kličko
Rozbalit Rozbalit vše Re: Děkuji za nádherný text od srdce
Z toho strach nemam, bilance je 35 vítězství, většinou knockoutů a jenom dvě prohry.
2.1.2011 22:58 ???
Rozbalit Rozbalit vše Re: Děkuji za nádherný text od srdce
Ale jestes nepotkal maleho velkeho muze, ktery umit zabit pesti i vola. aspon to tak tady furt pise
2.1.2011 23:06 Vitalij Kličko
Rozbalit Rozbalit vše Re: Děkuji za nádherný text od srdce
Nepotkal, u nás v Kyjevě moc trpaslíků se sombrery před kostely nechodí. Ale zabít pěstí velblouda umí kolega barbar Conan.
2.1.2011 23:28 ???
Rozbalit Rozbalit vše Re: Děkuji za nádherný text od srdce
Von do kostela s klimboukem nesmi, tak bacha abys nesvih do prazdna, von je trosku podmerecnej. Teda na vysku, do pupku se da trefit urcite.
2.1.2011 23:17 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Vidím, že to barbar Conan tomu blbovi s vymláceným mozkem z Kyjeva bude muset vysvětlit. To zas bude ran. :-) Vitaliji, vem si sebou bráchu, ať to máte oba při jednom.
Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
2.1.2011 23:27 Vitalij Kličko
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Vymlácený mozek už trochu mám, ale jinak mám univerzitní vzdělání a doktorát filosofie. Barbar Conan žral akorát bobule se steroidy a s chytrostí je na tom asi jako jeho kolega ze strany a bývalý prezident Bush.
2.1.2011 23:30 ???
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
tim se nechlub, vzdelani je u nej na zavadu - trpaslik radsi diskutuje s kamosema ze zakladky nebo ucnaku.
2.1.2011 23:31 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Po tolika ranách asi moc dalšího vzdělání nezískáš, ale Barbar Conan to fakt v tý hlavě nemá vybouchaný jako to máš ty, podle toho projevu tady.
Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
2.1.2011 23:41 Vitalij Kličko
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Vzdělání už není třeba získávat, to buď je a nebo není. Nějaké rány na tom nic nezmění.
2.1.2011 23:44 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Když to máš v tý palici vymlácený, jak že máš, není ti k ničemu, ani si ho neužiješ, budeš jen blekotat jako blekotáš tady a jinak nic. Maximálně ti budou říkat blekoto.
Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
2.1.2011 23:51 Vitalij Kličko
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Blekota byl splachovací trpaslík z Arabely a obklopoval se přáteli Pekotou a Jekotou, který měl dokonce nasazovací hlavu :-)
2.1.2011 23:54 ???
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
ty mas obrovskou vyhodu, tobe neni co vymlatit. nic tam nemas, anis nemel, jen par sedivej zpocenej chlupu, hnilobo
2.1.2011 23:45 ???
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
+ 1
3.1.2011 02:04 MVR
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Nějaké rány na tom nic nezmění

Změní. Tátovi při tréningu jedna 'menší' rána porušila sluch a rovnováhu. Doživotně.
belisarivs avatar 3.1.2011 10:29 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
A sakra.

Vim, ze je to osobni, ale rad bych znal podrobnosti. Necekal jsem, ze se neco takoveho muze stat. Rad bych proste aby se neco takoveho nestalo mne tak se ptam abych vedel na co si dat pozor.

Ale pochopitelne, pokud o tom nechcete mluvit, tak to chapu.
IRC is just multiplayer notepad.
3.1.2011 12:01 ???
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Kamarád dostal míčem na ucho a neslyší. Poškozenej bubínek a funkční ta kost. Teda, musel by na to ucho nosit naslouchadlo, což nechce. Ale nechtěli ho přijmout na pedagogické studium, že prý hrozí nebezpečí, že ohluchne úplně a tím byl jako učitel nefunkční.
4.1.2011 07:09 MVR
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Ve zkratce: Tou nestastnou 'mensi' ranou utrpel poruchu receptoru vnitrniho ucha a rovnovazneho ustroji.
3.1.2011 00:01 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Neztrácej nervy Vitaliji , co si tu dnes inkognito. prostě seš vymlácenej a Conan tě dorazí a pak ti dají ten doktorát do ruky a pudeš žebrotou.
Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
3.1.2011 00:06 Vitalij Kličko
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
:-). Dobrá, tak teď 66x Zdrávas Maria a 666x Otčenáš, ať se ti to podaří :-)
3.1.2011 12:34 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Koukám že toho Kličkova pustili ze záchytky předčasně, ještě se nalitej motá na schodech kostela a hledá Ilju Muromce aby zmlátili barbara Conana. Vypitá hlava a jasná alkoholická psychóza u Vitalije Kličkova. Zřejmě měl světlou chvilku, když ho odkurtovávali. :-)
Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
3.1.2011 12:41 ???
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Nojo, alkoholikovi se to diagnostikuje, celej život nic jiného než chlast kolem sebe nepoznal, holt to správný intelektuální prostředí ;-)
3.1.2011 14:45 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Správně, a tak když ti řeknu, že si vypitá hlava a to jsi zcela určitě, můžeš tomu bez váhání věřit. :-)
Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
3.1.2011 16:09 Vitalij Kličko
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
:-D Neumíš ani skloňovat jména svých předků, píše se Klička a ne Kličkova. To by jistě bylo zajímavé shledání v blázinci s bájným bojovníkem Boromirem a vílou Galadriel :-D
3.1.2011 16:31 ???
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Klídek joudo, holt to máš genetický - vypitej blbec. Zato jsi hezký urostlý chlapec :-), Jeníku.
3.1.2011 16:34 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Vypadá to že se to jen hemží vypitejma blbama pod mýmy blogy, napřed jeden a pak celý zástup. Asi je na ně příhodný počasí. :-)
Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
3.1.2011 17:01 Vitalij Kličko
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
No trochu se oteplilo, tak živočichové vylézají z děr. Ale ty jako ústřední vypitý blb tomu jako vždy vévodíš :-D. Ještě nahlaš svému supervizorovi, že ses právě pasoval do role barbara Conana :-D :.))
3.1.2011 17:09 ???
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
už ti chybí jenom ta tvoje slípka, aby si tady taky zakvokala. Ale asi má slušnou práci, když jí nedovolej chatovat v pracovní době, jako tobě v blázinci. Tak si šlehni další dávku a hurá zase něco o tvým oblíbeným chlastu, magore.
3.1.2011 18:38 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Prostě to máš v tý palici vypitý a vylízaný a vehementně to tu dokazuješ kriple. Takže pokračuj a ukaž co ještě dovedeš, zatíám je toho dost málo. :-) Možná ti to ten Kličko v palici vybouchal.
Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
3.1.2011 19:13 ???
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Žiješ ty joudo něčím jiným, než chlastem? Myslíš na něco jinýho ty vypitče?
Ale pane Jílek, vy mluvíte jak nějaký hospodský hrubián! Lidi jako jen on musíte ignorovat nebo lépe litovat, osud k němu nebyl tak přívětivý jako ke mně nebo k Vám.
3.1.2011 20:56 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
Rozbalit Rozbalit vše Re: Ora et Labora
Život se k nim zachoval krutě a nevidím žádný důvod, proč bych k nim měl být vlídnější já k vylízaným mozkům. :-)
Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.

Založit nové vláknoNahoru

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.