Portál AbcLinuxu, 2. května 2025 05:47
Koupil jsem si čtečku, měl jsem z ní radost, po několika hodinovém provozu čtečka klekla, reklamoval jsem čtečku, měl jsem z té reklamace menší radost, nakonec proběhla korektně, ani jsem nemusel být nějak extra asertivní, dohodli jsme se snadno a rychle. Dali mi jinou, jaká byla vada se asi nedovím, protože se zasekl celý systém. Má to Linux, tak by bylo zajímavé vědět, co se porouchalo.
Včera jsem vyzvedl čtečku mám z ní opět radost. Stáhl jsem si do ní několik knih, které mě zajímaly, čtu si v nich a život je krásný. Dal jsem ještě jednou šanci té samé značce, protože jsem chtěl věřit, že to byla skutečně jen softwarová chyba, která se může stát. Uvidíme, jestli mé rozhodnutí dát ještě jednu šanci té samé firmě bylo správné. Momentálně čtečka chodí a stáhl jsem si na liberálním institutu několik knih, které by mě mohly zajímat. Třeba Ludwig von Mises „Lidské jednání,” což jsem kdysi už jednou četl, tak spíš letmo, a hodlám si tohle přečíst ještě jednou.
Ony se skutečně najdou legální knihy, dokonce i zadarmo a co víc zajímavé knihy, jak jsem prohlížel nakladatelství Kosmas tak i tam je hromada e-knih, které jsou dostupné za pár korun, několik jich je i zdarma. Inu s novým zařízením, nový svět.
Jinak se mi líbí povyk kolem ACTA a mrazu, co na nastal. Holt je to novinka, když v únoru mrzne. Takový povyk. Trochu mrzne a už se děje kolem toho taková panika. Nakonec ve dvacetistupňovém mrazu jsem spal venku několikrát. Na Sibiři i v severní Kanadě jsou takové mrazy běžné a přesto tam žijí lidé, dokonce ve stanech a jurtách a teepee. Život ve stanu v mrazu, když je dobrý stan a dobrý spacák, plus solidní oblečení není vůbec špatný. Mám vyzkoušeno.
Mrazy přejdou a ACTA snad u nás neprojdou. Snad ten kapitalismus a svobodu internetu uhájíme. Nakonec, pokud si ji necháme vzít, je to jen na nás. Dokonce jsem se podivil i odvaze premiera Nečase, odmítnutím vstoupit do onoho spolku,o co se nazývá; „Evropská rozpočtová unie.” Pod vedením Německa a Francie, který hodlá velet ekonomice. Byl bych klidně pro federalizovanou Evropu, s jedním parlamentem, s jednou vládou a regionálními státy s guvernéry, s jedním jazykem pro celou Evropu a zachování národního koloritu výukou místních nářečí. Ale nikoliv pro paskvil, který se buduje. Na tohle téma jsem četl docela zajímavý článek na čoklíku Tady
Myslím, že autor se vyjádřil docela srozumitelně, uvážlivě, bez zbytečných emocí. Také bych viděl jako možnost si počkat s čím hegemoni přijdou. Nakonec, docela si myslím, že je možné jim ukázat hranice jejich vlivu. Ten je nepochybně velký, ale rozhodně nejsou všemocní. Konečně kdyby byli, jistě by už ten „pořádek” zavedli, zatím se zdá, že tak zas až úplně mocní nejsou a je možné si prosadit nějaké svoje zájmy.
Tiskni
Sdílej:
Uvědomme si také, že smlouva bude muset projít ratifikačním procesem v jednotlivých státech a vůbec není jisté, jestli všechny členské země tento proces absolvují pozitivně. Například u Švédska a Irska si rozhodně jistý nejsem.Aha, takže Nečas nepodepsal, protože to jiné státy možná ani neratifikují. Hmmmm.
Mimochodem, je těžké se věcně a odborně bavit o něčem, co většina lidí zatím nečetla a na co není ani v Bruselu jednoznačný názor. Vlastní znění paktu bylo dlouho neveřejné. Smlouva, která má šestnáct článků a jedenáct stran a je zatím k dispozici pouze v anglickém jazyce, byla publikována teprve po summitu na stránkách Evropské rady.Za takovýchto podmínek už z principu nepodepsat... Vždycky, když se děje něco podobného, tedy když je na začátku chaos, nesystematičnost, mlha, nátlak, nevede to k ničemu dobrému. Takže Nečas se opravdu zatím chová zodpovědně. Být tam např. Fischer, nebo Bohouš Sobotka, se sklopenýma ušima podepíše vše, jako formalitu, ke které se chtě nechtě, musíme přidat...Protože jsme tak maličcí, a tak ubozí, že bychom bez EU zanikli. Nezbývá nám přeci nic jiného než držet pusu a krok, ať to stojí co to stojí...
Byl bych klidně pro federalizovanou Evropu, s jedním parlamentem, s jednou vládou a regionálními státy s guvernéry, s jedním jazykem pro celou Evropu a zachování národního koloritu výukou místních nářečíJá ne. Mimochodem, jaký jazyk byste si představoval? Esperanto?
Ono sme to videli na Slovensku pri schvaľovaní ESM. Prešlo s podporou opozície výmenou za spojenie hlasovania s vyslovením dôvery vláde a zákonom o predčasných voľbách.
A ako sa zacitovali Moniku Beňovú, slovenskú poslankyňu v EP: Pripúšťa však, že dohoda by nakoniec mohla byť schválená. „Ale ak verejnosť ešte viac pritvrdí, možno sa podarí presadiť zmeny,“ povedala.
Němčina je hlavně řečí revolucionářů ...
RESOLUTION DER KOMMUNARDEN
In Erwägung unsrer Schwäche machtet
Ihr Gesetze, die uns knechten soll'n.
Die Gesetze seien künftig nicht beachtet
In Erwägung, daß wir nicht mehr Knecht sein woll'n.
In Erwägung, daß wir hungrig bleiben
Wenn wir dulden, daß ihr uns bestehlt
Wollen wir mal feststelln, daß nur Fensterscheiben
Uns vom guten Brote trennen, das uns fehlt.
In Erwägung, daß da Häuser stehen
Während ihr uns ohne Bleibe laßt
Haben wir beschlossen, jetzt dort einzuziehen
Weil es uns in unsern Löchern nicht mehr paßt.
In Erwägung: es gibt zuviel Kohlen
Während es uns ohne Kohlen friert
Haben wir beschlossen, sie uns jetzt zu holen
In Erwägung, daß es uns dann warm sein wird.
In Erwägung: es will euch nicht glücken
Uns zu schaffen einen guten Lohn
Übernehmen wir jetzt selber die Fabriken
In Erwägung: ohne euch reicht's für uns schon.
In Erwägung, daß wir der Regierung
Was sie immer auch verspricht, nicht traun
Haben wir beschlossen, unter eigner Führung
Uns nunmehr ein gutes Leben aufzubaun.
Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin.
Já osobně bych, pokud by šlo o *jen* evropský jazyk, akceptoval angličtinu, němčinu, španělštinu, ruštinu nebo esperanto. Nepřekousl bych francouzštinu (je pro mne strašně těžká).Esperanto by mělo výhodu v neutralitě a téměř dokonalé absenci rodilých mluvčích, takže by ho konili všichni stejně. Ale nedovedu si představit sílu, co by ho prosadila, leda že by se někomu povedlo spojit pod jeho praporem naštavné Němce s ještě naštvanějšímy Franzcouze a jít s nimi společně proti angličtině. Ale ten, kdo by něco takového dokázal, by byl nejspíš schopný stát se půl roku od vyhraných voleb říšským kancléřem a do roka obsadit Polsko ... PS: Ty servírky mně odrovnaly
Já osobně bych, pokud by šlo o *jen* evropský jazyk akceptoval angličtinuimho jediná racionální volba, aneb proč vymýšlet šišaté kolo
ruštinueeek, imho mnohem těžší než francouzština a historicko-politicko-emociálně neprůchozí
esperantoeeek, eeek, eeek, eeek! umělé jazyky nikdy nemůžou nahradit skutečné jazyky, nejsou plnohodnotné - a esperanto navíc zatraceně připomíná newspeak z 1984. V okamžiku, kdy by se něco takového začlo prosazovat, emigruji na jiný kontinent. pokud mermomocí něco jiného než angličtinu - pak jít ve stopách izraele a oživit klasickou latinu.
s jedním jazykem pro celou Evropu a zachování národního koloritu výukou místních nářečí
Osobne mám pochybnosti, že EÚ vydrží tak dlho, aby sme mohli prejsť na jeden jazyk bez obáv z podkopávania právneho štátu.
"Každá nemovitost k prodeji či pronájmu bude muset být povinně opatřena zvláštním štítkem. Ten prozradí, jak je prodávaný objekt energeticky úsporný."No a samozřejmě opovážlivec, který by si dovolil takovou drzost, jako se na tuhle novou cypovinu z Bruselu zvysoka a vydatně, tak takovým rozvratným živlům se již hrozí pokutami a správními delikty. Původní myšlenka byla výborná. Svobodný pohyb zboží, osob a kapitálu. A to je také vše, co potřebujeme. I po vystoupení z EU bychom nadále měli toto vše. Ovšem již bez mraků nesmyslných centralizovaných zcela nepotřebných směrnic, toužících upravovat každé uprdnutí občana v zájmu ospravedlnění existence obludné bruselské úřednické mašinerie. EUSSR a EURVHP opravdu nepotřebujeme k životu. Jen nám ho otravuje, zdražuje a omezuje naše již tak dost ořezané svobody.
... opatřena zvláštním štítkem ...
Energetický štítek s protokolem je dokument, který zavedla ČSN 730540-2/2002 (Tepelná ochrana budov – Část 2 : Požadavky). Jedná se o obdobný dokument jako energetický průkaz budovy. Jeho grafický výstup je okamžitě srozumitelný i pro naprostého laika, jelikož se jedná o obdobu energetického štítku, který je užíván u elektrospotřebičů. Protože však není jeho užívání podepřeno zákonem, je v praxi užíván velice zřídka. Zákonem ani jiným předpisem není určeno, kdo může energetický štítek vypracovávat a proto jej může vypracovet každý, kdo zvládne metodiku výpočtu.
...
slibuji, že předtim než napišu nejakou kravinu, se budu informovat na google
slibuji, že předtim než napišu nejakou kravinu, se budu informovat na google
slibuji, že předtim než napišu nejakou kravinu, se budu informovat na google
slibuji, že předtim než napišu nejakou kravinu, se budu informovat na google
...
slibuji, že předtim než napišu nejakou kravinu, se budu informovat na googl...
slibuji, že předtim než napišu nejakou kravinu, se budu informovat na google
Ak by si to požadoval, dozvedel by si sa to aj teraz. Stačilo vytiahnuť peňaženku. Po novom však tú peňaženku budú musieť vytiahnuť aj tí, ktorí si dokážu túto informáciu zistiť neoficiálne (napríklad z vlastnej hlavy, pretože sú stavari, avšak nemajú správnu pečiatku) alebo ich to vôbec nezaujíma.
To je na tom tak hrozné. Ja tiež robím kopu vecí, ktorých uzákonenie by mne v praktickom živote nerobilo problém, ale vadilo by každému ďalšiemu človeku.
Tomu pořád rozumím tak, že zlá EU utlačuje stavaře ve prospěch, jak říkáš, každého dalšího člověka.Tomu rozumíš opravdu špatně. Když jako nájemce/kupující budu náhodou něco takového chtít, tak si to ošetřím ve smlouvě a zaplatím. Neexistuje žádný důvod, proč to vnucovat každému - tedy jeden ano, je to zase výborný byznys pro pár kámošů s příslušným kulatým štemplem! Jinak je to ještě větší hovadina, než např. ony pravidelné inspekce komínů.
A odmítat to jen proto že teď je zrovna v módě na všechno unijní nadávat mi připadá dětinský,Vůbec jsme se nepochopili. Já to odmítám ne proto, že je v módě nadávat na Brusel, ale proto, že to je socialistická pitomost, do které stát absolutně nemá komu co žvanit. Jinými slovy, zaměňuješ příčinu a následek. Nadávat na Brusel je v módě právě proto, že tam neustále vymýšlejí stupidní právní normy, jejichž jediným účelem je živit zbytečné úředníka a uregulovat trh k smrti.
Původní myšlenka byla výborná. Svobodný pohyb zboží, osob a kapitálu. A to je také vše, co potřebujeme. I po vystoupení z EU bychom nadále měli toto vše. Ovšem již bez mraků nesmyslných centralizovaných zcela nepotřebných směrnic, toužících upravovat každé uprdnutí občana v zájmu ospravedlnění existence obludné bruselské úřednické mašinerie.to je bohužel nesmysl, protože státy jako Norsko, které nejsou v EU ale mají volný obchod etc., ty nařízení musí přijímat taky (ale navíc nemají možnost je ovlivňovat na úrovni EU) - takže to je asi nejhorší varianta
protože státy jako Norsko, které nejsou v EU ale mají volný obchod etc., ty nařízení musí přijímat taky (ale navíc nemají možnost je ovlivňovat na úrovni EU) - takže to je asi nejhorší variantaTak to samozřejmě není. Oni mají povinnost na základě smlouvy o EEA (EHP) implementovat pouze tu legislativu, která se týká fungování vnitřního trhu. O tom, která legislativa je v tomto ohledu relevantní, rozhoduje Komise EEA spolu European External Action Service a členskými státy EFTA. Účast na přípravách nové legislativy v určité míře funguje, na expertní úrovni. A s tím, jak moc můžeme po Lisabonu "ovlivňovat", bychom mohli s úspěchem polemizovat.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.