Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 11:01
Instaloval jsem si v poslední době jen tak z plezíru Solaris 11. Nemám z toho žádné křeče, prostě jsem si stáhl na Oracle Solaris ten výše zmíněný Solaris a nainstaloval.
Z minulosti vím, co mám kde hledat, takže jsem našel Multimedia Solaris a CSW vymalováno. Co potřebuji mám. Jediná potíž je s instalací nějakých OpenOffice, či LibreOffice. Zatím jsem nainstaloval jen OpenOffice 3.3 . Našel jsem díky google tuhle OpenOffice 3.3 Na moje potřeby docela starší tahle starší verze. Musel jsem ale doinstalovat
pkg install jrek tomu
pkg install javapak to šlo nainstalovat podle návodu.
Solaris docela rád čas od času používám. jak Solaris 10, tak Solaris 11, nebo OpenIndiana. Nakonec, hraji si z různými OS, jen tak, abych se přeladil, pro mne na rozdíl od většiny lidí zde publikujících, je Linux, Solaris, BSD, čistá zábava. Na obyčejnou práci mi stačí Mac. Open source je jen na hraní. I když, napsal jsem ve VIM a EMACSU všechny svoje příspěvky a knihy, včetně divadelních her.
Hraji si jako dítě, jako dítě se učím. Snadno, bez stresu a námahy. Tohle si uvědomuji že za těch třináct let, co Linux, BSD a Solaris používám, tak je. Sednu k PC, rozhodnu se, že si něco vyzkouším nainstalovat, něco nového, třeba Centos 7. Ten se mi nelíbí novým Gnome 3, tak vše smažu a dám na chvíli Centos 6.6. Což mi třeba na týden vyhovuje více. Jinak se na Centosu instaluje třeba VirtualBox, než na Solarisu, nebo Slackwaru. Ale tohle na tom všem je krásné. Mohl bych se, až budu mít chuť jít do důchodu, živit instalací Linuxu. Ale asi by mě jako způsob obživy IT nebavil.
Jinak, pokud se někdo rozhodne vyzkoušet Solaris, asi neprohloupí. Z live CD, nebo z USB lze během krátké chvíle nainstalovat zcela funkční systém, který toho zase k nastavování pro běžného zájemce, co si chce pohrát, tolik složitého nemá. Hned k použití. Pro zájemce Solaris 11.2
Tiskni
Sdílej:
I když, napsal jsem ve VIM a EMACSU všechny svoje příspěvky a knihy, včetně divadelních her.
Podle čeho se rozhoduješ, jestli budeš psát v tom nebo v tom? Nebo to střídáš a píšeš jednu knihu ve VIMu i EMACSu zároveň?
Widmarkovou zkouškouI když, napsal jsem ve VIM a EMACSU všechny svoje příspěvky a knihy, včetně divadelních her.Podle čeho se rozhoduješ, jestli budeš psát v tom nebo v tom? Nebo to střídáš a píšeš jednu knihu ve VIMu i EMACSu zároveň?
I když by mi nějaké to iZařízení na spoustu věcí asi taky stačilo, tak pořád nevím, proč bych si ho pořizoval.
LICENSE RIGHTS Except for any included software package or file that is licensed to you by Oracle under different license terms, we grant you a perpetual (unless terminated as provided in this agreement), nonexclusive, nontransferable, limited License to use the Programs only for the purpose of developing, testing, prototyping and demonstrating your applications, and not for any other purpose. If You are an educational institution vested with the power to confer official high school, associate, bachelor, master and/or doctorate degrees, or local equivalent, (“Degree(s)”), You may also use the Programs as part of Your educational curriculum for students enrolled in Your Degree program(s) solely as required for the conferral of such Degree (collectively “Educational Use”). All rights not expressly granted above are hereby reserved. If you want to use the Programs for any purpose other than as permitted under this agreement,... you must obtain a valid license permitting such use.
Copak děláte za aplikace?ten byl fakt dobrej
limited License to use the Programs only for the purpose of developing, testing, prototyping and demonstrating your applications, and not for any other purposeTakže se na solarisu nesmí debugovat?
To se dá považovat za součást vývoje, ne? Navíc si můžeš koupit plnou verzi. Nebo používat nějaký svobodný OS odvozený ze Solarisu.
JEBE VAM ??? nejaky kokot na parkoviskumoc hezky napsáno
Kdyby na to přišlo, tak by mohl emigrovat – odjet třeba na nějakou konferenci a už se do USA nevrátit. Případně by mohl odmítnout nebo to zveřejnit a čekat, co bude dál. Zrovna tohle je jedna z mála výhod toho být slavný/známý – spousta lidí by si všimla, kdybys zmizel.
Když tak šarovary, kastráte.šarAvAry neboli harémové kalhoty aladínky, EUNUCHU
seš blbej, Jílku, kalhoty ŠARAVARY jsou tradiční oděv orientálního původu, maďarští husaři a kozáci je převzali od asijských národů
V zimě obléká tedy Tatar na košili ihned kaftan, potom krátký kožich, pak dlouhý kožich a ještě svrchní kaftan. V létě nosí buď jen široké plátěné spodky, aneb přes ně ještě jedny z rudohnědého, domácího sukna; široké ty spodky nahoře provlečenou tkanicí jsou staženy a dole třepením a žlutou koží ozdobně obloženy. V zimě oblékají na plátěné šaravary kožešinové nohavice a teprv soukenné. Při domácí a polní práci má Tatar jen košili a plátěné spodky na sobě; vychází-li z domu, oděje se úplně a obuje krátké botky ze žluté kůže nebo safianu, s ostrými, vzhůru zahnutými špičkami; na cestách ale má větší, červené nebo černé boty
http://www.paichl.cz/paichl/cestopisy/alatau/Zivot_na_Rusi.html
opět sis hrál na mudrce, a nevyšlo toSlovo kozák (rusky казак; ukrajinsky козак) s největší pravděpodobností pochází z totožného turkického slova kazak a znamená "svobodný člověk", nebo také "dobrodruh"a plně se tak shoduje s kazašským názvem příslušníka národa Kazachů, tj. казак. ...
Další etymologické hypotézy hovoří o mongolském původu slova, kde ko- znamená ochrana a -zach hranice.
První ruské písemné zmínky o kozácích jsou z ruských letopisů a kronik z let 1395 a 1444. V obou se zmiňují jako samostatná vojenská vrstva společnosti.
Etnický původ kozáků má dvě teorie.
První hovoří o uprchlých ruských a ukrajinských nevolnících a dezertovaných Tatarech. ...
Podle druhé teorie, jíž zastávali např. významní sovětští historikové Lev Gumilev či Valerij Šambarov, vznikli především z Polovců (Kumánů), Pečeněgů, Baškirů, Oghuzů a dalších kočovných kmenů turkického původu.
Njn, ta Vaše nevyléčitelná nemoc, pane Jílku, je pěkně ohavný společník, jak s ní vůbec můžete žít, prosím Vás ?
kalhoty ŠARAVARY jsou tradiční oděv orientálního původu, maďarští husaři a kozáci je převzali od asijských národůtím začla výuka o šaravarech (česky) šaravary [Perština], šarovary, šaryvary, šalvár – původně široké mužské či ženské kalhoty některých asijských národů, podkasané nad kotníky, později označení širokých kalhot ukrajinských kozáků. Dobrou noc, a už se se mnou raději nehádejte, najděte si na to lidi.
Pro normální lidi je tu Mailinator nebo jiný jednorázový e-mail
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.