abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1986 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Pan Krčmář boduje

    8.4.2014 09:44 | Oni | Komentářů: 26, poslední 10. 4. 2014 | Hodnocení: 87 % (15 hlasů)

    Tak jsem včera nešťastnou náhodou shlédl zprávy v České pidlivizi. Že se už poněkolikáté mluví o ukončení podpory ekspíček (chápete tento tvar?) je rozhodně v pořádku. Že jsou uživatelé strašeni, že budou brzy terčem útoku, je taky v pořádku, na mnohé osoby funguje jen a pouze nátlak, na dobré slovo neslyší...
    Ale nakonec (a to je to nejkrásnější - generálmajor von Schwarzburg) byla ukázána jakási nahnědlá obrazovka a k ní komentář, že uživatelé již nepodporovaného systému můžou využít také jiné systémy, například na bázi linuxu.
    A v tom vidím to pozitivum. Uživatelé nejenže slyšeli o jiných možnostech, ale nebyli ani mateni podivnými názvy jako Bubuntu nebo podobně, snad konečně nazrál čas, aby značka linux, z nějakého důvodu dloouhodobě dehonestovaná, získala mezi prostými lidmi zvuk.
    Tyto informace tam (samozřejmě řádně sestříhané) podával pan Krčmář a předpokládám, že i on má zásluhu na zmínce o linuxu.

    Zbláznilo se KDE nebo já...

    1.11.2011 10:38 | Oni | Anketa | Přečteno: 1899× | Komentářů: 44, poslední 4. 11. 2011 | Hodnocení: 75 % (4 hlasů)

    Dlouho jsem odolával změnám a držel si Mandrivu (a taky předtím Mandrake).


    Vývoj K4sensors- SBÍRKA!

    7.1.2011 09:15 | Oni | Přečteno: 1430× | Komentářů: 22, poslední 23. 1. 2011 | Hodnocení: 50 % (4 hlasů)

    Zdravím všechny uživatele KDE (úmyslně nepíšu verzi, zkrátka všechny). Někteří si snad pamatují, že už delší dobu tady (a nejen tady) pyskuju kvůli nepříliš povedeným widgetům v KDE4, hlavně těm, které mají ukazovat stav a teplotu hardwaru.


    Valknut nám vychládá

    20.12.2010 14:40 | Oni | Přečteno: 1391× | Komentářů: 36, poslední 31. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (1 hlasů)

    Jako zastánce Valknutu, pokročilého programu pro Direct Connect, musím bohužel konstatovat, že projekt pomalu odchází do věčných lovišť...


    Užitečné widgety KDE4

    22.4.2010 12:30 | Oni | Anketa | Přečteno: 1628× | Komentářů: 11, poslední 24. 4. 2010 | Hodnocení: 100 % (4 hlasů)

    Tak jsem zase natrefil na nějaké články o usilovném vývoji KDE4 (teď už se to smí říkat, předtím KDE4 nebylo KDE4) a zase jsem se pokusil do tohoto procesru nějak zasáhnout


    Virus ve vesmíru! Konec přichází, halelujah!

    28.8.2008 21:07 | Oni | Anketa | Přečteno: 1933× | Komentářů: 16, poslední 29. 8. 2008 | Hodnocení: 59 % (17 hlasů)

    Zaregistrovali jste zprávu dne? Na "vesmírné" (ve skutečnosti orbitální) stanici ISS mají virus (ve sutečnosti je to červ)...


    Zpravodajství pro menšiny

    16.7.2008 12:40 | Oni | Přečteno: 1397× | Komentářů: 28, poslední 17. 7. 2008 | Hodnocení: 86 % (7 hlasů)

    Zdravím linuxové uživatele. Jestlipak jste už zabrowsili na novou zpravodajskou pidlivizi Zet eins?


    Hrajete Urban Terror? Tady, tadýýýý!

    16.1.2008 08:55 | Oni | Přečteno: 3056× | Komentářů: 19, poslední 29. 11. 2021 | Hodnocení: 80 % (5 hlasů)

    Zdravím všechny linuxové ostřelovače, kteří hrají Urban Terror


    Opět Valknut-pro mandrivisty

    31.12.2007 17:55 | Oni | Přečteno: 950× | Komentářů: 1, poslední 6. 6. 2008 | Hodnocení: 100 % (3 hlasů)

    Moji drazí mandrivisti-znáte tohle?


    Software pro knihovny?

    5.12.2007 13:47 | Oni | Přečteno: 1431× | Komentářů: 7, poslední 5. 12. 2007 | Hodnocení: 100 % (5 hlasů)

    Zdravím všechny, tento příspěvek jsem obdržel v konferenci knihovna@cesnet.cz Myslíte, že by tu někdo povolaný dokázal vymyslet řešení?

    Bioshock - Wine?

    26.8.2007 00:53 | Oni | Komentářů: 35, poslední 25. 9. 2007 | Hodnocení: 50 % (2 hlasů)

    Tak tato dlouho očekávaná hra (demo), potomek System shocku a Deus Ex zatím na linuxu nejde.

    A něco pro zasmání: pod běžným uživatelem se to odmítá nainstalovat a když se přihlásím jako root, hádejte, kam se nainstaluje? No přece do /root/.wine/ ! A pak to vypíše:
    [root@mandriva-hal Release]# wine Bioshock.exe fixme:actctx:parse_depend_manifests Could not find dependent assembly L"Microsoft.VC80.CRT" err:module:import_dll Library MSVCP80.dll (which is needed by L"C:\\Program Files\\2K Games\\BioShock Demo\\Builds\\Release\\Bioshock.exe") not found err:module:import_dll Library MSVCR80.dll (which is needed by L"C:\\Program Files\\2K Games\\BioShock Demo\\Builds\\Release\\Bioshock.exe") not found err:module:import_dll Library d3dx9_33.dll (which is needed by L"C:\\Program Files\\2K Games\\BioShock Demo\\Builds\\Release\\Bioshock.exe") not found err:module:import_dll Library XINPUT1_3.dll (which is needed by L"C:\\Program Files\\2K Games\\BioShock Demo\\Builds\\Release\\Bioshock.exe") not found err:module:LdrInitializeThunk Main exe initialization for L"C:\\Program Files\\2K Games\\BioShock Demo\\Builds\\Release\\Bioshock.exe" failed, status c0000135
    Snad se to časem a verzí Wine podaří... Zkoušeli jste taky? Napište svoje zkušenosti. Honza

    Za Mandrivu chytřejší?

    23.3.2007 09:22 | Oni | Anketa | Přečteno: 1065× | Komentářů: 8, poslední 20. 6. 2007 | Hodnocení: 100 % (1 hlasů)

    Jenom takový blik-nápadíček. Znáte určitě všichni (nejen uživatelé Mandrivy) situaci, kdy potřebujete z CD-DVD aktualizovat svou starou verzi.

    Trochu postěžování-chráníte své konfiguráky?

    16.3.2007 10:07 | Oni | Přečteno: 1559× | Komentářů: 15, poslední 18. 3. 2007 | Hodnocení: 78 % (18 hlasů)

    Zdravím všechny, chtěl bych se pokusit popsat takovou nejspíš nedůležitou situaci, která mě trápí už delší dobu. Pokud mám nějaké zařízení (grafiku, zvukovku, notýsek) hardwarově specifické a snažím se ho rozběhnout pod linuxem, mám dvě možnosti.

    Jestliže někoho zabijete, zabijte někoho z nás

    15.3.2007 15:30 | Oni | Přečteno: 1532× | Komentářů: 24, poslední 16. 3. 2007 | Hodnocení: 64 % (11 hlasů)

    Vím, že jsem ten výrok parafrázoval stupidně, ale nedá mi to. Skutečně existujou na světě lidi, které tato imbecilita nechává klidným?

    Valknut 0.3.7 => wxDCGUI 0.3.8.1

    1.3.2007 15:10 | Oni | Přečteno: 1605× | Komentářů: 23, poslední 5. 3. 2007 | Hodnocení: 75 % (4 hlasů)

    Slovy klasika - koukám jako blázen! (No jo... A víte, že jsem Vám to chtěl zrovna taky říct?) Starý dobrý Valknut, do jehož mrtvoly jsme už delší dobu kopali, vstal z mrtvých (nevím přesně, jestli na Popelářskou středu nebo Žlutou sobotu, nejsem pohan) a oděl se do pozměněného, značně kchůůl jména a sice wxDCGUI 0.3.8.1.

    Jsou mezi námi

    23.1.2007 08:25 | Oni | Přečteno: 1198× | Komentářů: 0 | Hodnocení: 50 % (8 hlasů)

    Byla-nebyla jednou jedna elektronická diskuse o nejmenovaném jakože operačním systému. Shromažďovala občany nejrůznějších kast, ale přesto se v ní našli i opravdoví lidé

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.