Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Ale stavět na tom svou obchodní politiku a s výsměšným ksichtem roztrubovat, že jsme všichni ovce, které stejně jednou skončí pod něčí kudlou, je trapné a skoro už to ani není směšné...Na to jsi přišel z věty "Raikes své vyjádření obhajuje tím, že si část lidí, kteří používají nelegální software, tento program stejně později koupí"? Jaké ovce? Lidi, kteří používají software nelegálně, nejsou přece ve své volbě nijak omezeni. Mohou si vybrat to nejlepší. Neřeší problém "líbí se mi Office ale mám jen na OpenOffice". Pokud si ten program později koupí, tak si koupí to, co považovali za nejlepší. Kde tam vidíš tu ovcotupost? A pay as you go je taky přitažlivý koncept, docela by mě zajímalo, co si pod tím konkrétně MS představuje.
A pay as you go je taky přitažlivý koncept, docela by mě zajímalo, co si pod tím konkrétně MS představuje.Něco v tomto smyslu připravovali pro rozvojové země. Koupíš si počítač s Windows a platíš jenom za to, že ho používáš. Když na to zrovna nemáš, necháš počítač vypnutý a neplatíš nic. Nicméně nemám tušení, v jakém stádiu to je teď.
Vubec jsi to nepochopil.
Abych to shrnul, lidi jsou blbí a líní, což má za následek, že uváznou v lokálním minimu (které leží na náhorní plošině). Těch pár lidí, kteří líní nejsou, by teoreticky měli v práci dosáhnout lepšího ohodnocení, ale mají to těžké, protože jim pořád někdo háže klacky pod nohy.
Tiskni
Sdílej: