Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tohle mě právě na ultralinuxácích sere, chtěli by linux všude, ale zároveň si mastí ego tím, že nejdou s hlavním proudem a tím pádem ve své podstatě jsou proti všemu co používá nějaké významně větší množství lidí
Sám jsem začínal na Ubuntu a pak přešel na Arch, ale nedovedu si představit, že bych na Archu s linuxem začínal.Jako kdyby ostatní OS byly dokonalé. Taky někdy mám z GNU/Linuxu tyhle pocity, ale pak zjistím, že to je tím, že jiné OS nepoužívám – jinde je to totiž ještě daleko horší.
A teď se vžij do role BFU a zadej si do googlu nebo seznamu linux. BFU bude zmatenej jak bába v turniketu a radši vysolí peníze za windows.BTW a neni to uplne jedno ? :D Se priznam ze me jako spokojenemu uzivateli Debianu je uplne totalne jedno, jestli a za co nejaky BFU vyplazne jeho penize :D Kdyz to tak vezmem kolem a kolem :D
Tyto informace tam (samozřejmě řádně sestříhané) podával pan Krčmář a předpokládám, že i on má zásluhu na zmínce o linuxu.
Ano a potom si najde ve vyhledávači web, kde je pan Krčmář šéfredaktorem, a uvidí tam (aktuální články): ReactOS jako náhrada XP, překážky na cestě Linuxu do firem apod. a vedle toho články jak moc je dobrý Azure apod.
Takže ano, pan Krčmář dělá službu. Otázkou je komu a proč.
No já jsem zase zaslechla rozhovor na Radiožurnálu. Tam teda nemluvil pán z krčmy, ale nějaký ferda z živě.cz (nevím kdo to byl, už si to nepamatuju). A taky doporučil jako alternativu k ekspičkám Linux, což mě docela překvapilo. "Veřejnoprávní" média mají u mě malé bezvýznamné plus.
Jedna vlaštovka sice jaro nedělá, ale vnímám to jednoznačně pozitivně, že tam ta zmínka padla. Je to sice chabá náplast na ty srajdy a předžvýkanou propagandu v zahraničním zpravodajství, ale aspoň něco. Lid se aspoń dozvěděl, že existuje i něco jiného než ekspička.
Tiskni
Sdílej: